Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 12:59

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 26, 2012 8:17 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Pred dvema mesecema sem kupil nov prenosni računalnik Dell INSPIRON N7110. Ko sem hotel včeraj z njim iti na internet, me je explorer opozoril, da internet trenutno ni dosegljiv. OK, sem si rekel, gotovo je izpadel T2 za pol ure ali uro, tako kot se je že večkrat zgodilo, in sem čakal… Uro, dve uri, tri ure, pet ur, sedem ur, nakar se mi je vse skupaj zdelo zelo čudno, da interneta ni nazaj tako dolgo. Medtem sem preveril tudi, če router pravilno deluje, izvedel sem reset, izklopil in vklopil T2 vmesnik, preveril vse priklučne kable, pa nič. Ker tudi po osmih urah interneta ni bilo nazaj, sem vzel svoj stari računalnik SONY in ga testno priključil na internet, da vidim če stvar deluje, ali naj kličem T2 in prijavim napako. In glej ga vraga – s starim računalnikom sem brez problema prišel na internet! Torej je bila napaka v novem računalniku, kar se mi je zdelo zelo čudno, saj je praktično popolnoma nov. Od tega trenutka naprej nisem imel več pojma, kaj naj še poizkusim. Takrat mi je padlo na pamet, da pogledam, če je računalnik pred kratkim postavil kakšno obnovitveno točko (restore point) in da poskušam delovanje premakniti za par dni nazaj, škodovati ne more sem si rekel. Res je pred petimi dnevi računalnik postavil sistemsko točko, tako da sem se odločil in delovanje zamaknil za pet dni nazaj. Po izklopu in vklopu sem ponovno preizkusil internet in glej, stvar je začela normalno delovati.
Potem ko sem spet imel internet sem pogooglal napako in našel Dellov forum, kjer so se na široko razpisali o napaki, o kateri govorim. Popolnoma sem bil šokiran, ko sem tam prebral, da je napako zakrivil protivirusni program McAfee, ki ga imam nameščenega na svojem računalniku. Uradni predstavnik McAfee-ja se je na forumu opravičeval za napako, saj je McAfee uradni Dellov protivirusni program, ki je po defoultu naložen na vse nove kupljene Dell-e. Lepa reč, sem si rekel, da ti protivirusni program zablokira dostop do interneta. Prav zanima me, koliko uporabnikom McAfee-ja se je to zgodilo? Številka po svetu bi lahko šla v tisoče in tisoče. In koliko med njimi je toliko zverziranih, da bodo napako lahko sami odpravili brez tuje pomoči? Vsekakor je to velika črna pika za McAfee, tako velika, da bom po šestih mesecih, kolikor traja testna naročnina na McAfee AntiVirus zagotovo zamenjal protivirusni program. V vsem času (10 let) odkar sem na starem računalniku uporabljal Kaspersky AntiVirus nisem imel nikakršnih težav, zato se bom verjetno vrnil na Kaspersky.


http://en.community.dell.com/support-fo ... 62887.aspx


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 26, 2012 9:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To je pa ja najboljša zaščita - ko te blokira.:)

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 27, 2012 11:26 
Odsoten

Pridružen: Če Maj 24, 2012 23:00
Prispevkov: 2033
Isto napako je imel tudi Norton - pro-verzija za firme.
Ă

_________________
Pomoč? - 666 - Branko
Prodajam ga zaradi neuporabe in ga ne potrebujem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 27, 2012 12:03 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Podoben "programski dodatek" je imela tudi nvidia, pred kratkim tudi nod32 na tp link routerjih.

_________________
Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited