Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 21:53

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 79 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 8 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 07, 2006 8:43 
Jaz mam tudi problem s črno belo sliko.

PC z ATI radeon9800 sem imel priklopljen na TV s kompozitnim kablom (chinc) in je bila slika sicer malo motna ampak barvna. Zdaj sem končno kupu s-video kabel (20m, redline high-end) pa je slika ratala črnobela. TV je skoraj nov Panasonic in podpira vsega vraga, tako da problem ni v TV. Kabel sem priklopu direkt v s-video vhod na TV-ju in preko A/V receiverja pa ni razlike, slika je še vedno črnobela.

A ve kdo za rešitev?? Nebi rad SPET menjal kabla ker sem za kable zmetu že malo bogastvo.

P.S. Kje bi lahko dobil 20m optičnega kabla za povezavo zvočne in A/V receiverja?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 07, 2006 10:25 
Jaz imam Radeona 9600 pa nimam nobenih problemov, kabel je pa neki najcenejši. Kolikor mi je pa znano, je Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 07, 2006 21:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
NTSC danes zna prikazati praktično vsaka škatla.
Upam, da si preveril vse možne vhode na TV - mislim na daljinca in izbiro tipov vhoda.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 08, 2006 7:13 
:) seveda sem preveril vse možne vhode. Priklopu sem direktno v TV (spredaj na s-video, zadaj na scart ki podpira s-video, preko A/V receiverja, ki podpira s-video - mimogrede: na A/V receiver mam preko s-video priklopljen DVD player in dela odlično), zamenjal sem driverje za grafično... Nekje sem prebral, da je treba na določena dva pina od štirih pri s-video nalotat nek upor in potem stvar dela (bom šel v redline in upam da bodo uredili stvar). Mogoče je zanimivo to, da ko na televiziji preklapljam med video in s-video, je slika iz PC-ja na ekranu nespremenjena.

Vsekakor je za črnobelo sliko kriva grafična kartica ali mogoče kabel. A je možno da je problem v tem, da ima kartica konektor za 9 pinov, jaz pa imam kabel s 4 pini. Zdaj uporabljam nek vmesni kos še od prejšnje grafične (nVIDIA), ki ima na eni strani moški s-video z 9 pini, na drugi strani pa je razdeljen na ženski del s 4 pini in kompozitni del. Slika je sicer še vedno črnobela tudi če vklopim svoj kabel (4 pin s-video) direktno v grafično kartico, samo mogoče bi nov vmesni kos (iz 9 na 4 pine) kaj pomagal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 08, 2006 10:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Lahko bi bil tudi ta adapter defekten ali celo napačen, če naj bi deloval direkt priklop na 9 pinski konektor pa preveri v navodilih. Najprej pa preveri kabel oziroma ga zamenjaj s kratkim da vidiš kje imaš problem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 08, 2006 11:46 
Sicer pri tehle problemih tule ne bom kaj prida pomagal,a če se komu
res gre za OK sliko na TV in ima možnost,naj si omisli Radeon 9600 All-in-Wonder.
Se še vedno dobi za 22jurjev(JAE,BigBang).Toliko je praktično vredna že
kot gola grafična kartica,a tu je zraven še TV tuner,pa daljinec za PC(že
sam stane 7 jurjev),pa vsi potrebni adapterji in bogat SW paket.Pa še
brez ventilatorja je.Ne poznam ene PC komponente,ki bi za svoj denar
toliko ponujala!Edini minus:nima DVI priključka.
Tudi barve niso problem!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 08, 2006 14:18 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Tehnični pravi, da je zares dobro sliko možno dobiti le z Matroxovo ali Hollywood plus kartico !?

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 08, 2006 14:47 
Gotovo tudi z Matroxom.
Nisem pa zasledil,da bi jo vgrajevali dandanašnji v multimedijske PC-je.
Predvidevam,da zato,ker so ti namenjeni tudi igranju,za kar pa Matrox
sploh ni.
Dejstvo pa je,da dobiti dobro sliko na TV sploh ni tako enostavno!
Štimat mora kartica,pa gonilniki,pa adapterji,izbran mora biti pravi vhod
na TV,pa ustrezna resolucija(najbolje taka,ki jo ima TV,ali pa manjša,
ne pa večja-vsaj pri meni je bilo tako),pa še kaj bi se našlo.
Jaz imam stvar na TV priključeno preko SCART-a,za kar se seveda rabi
adapter.
Vrag je,da ni rečeno,da bo to vsakemu delovalo!Zato si tega niti ne upam
priporočiti,da bi mi potem nebi kdo oponašal,da je brez veze kupil adapter.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 08, 2006 22:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri Matroxu izbereš samo PAL in DVDMax in na izhodu je polna PAL slika s 576 vrsticami. Torej brez vsake pretvorbe ipd. Slike je celo prepletena in ko sem primerjal sliko iz SS2 in tisto iz sprejemnika, praktično ni bilo razlike.
Pri drugih karticah pa ponavadi ali to sploh ne gre, ali pa moraš iskati extra softver. Menda gre z novimi Atijevimi, a še nisem probal ali je res prepletena nedotaknjena slika. Atiju zaupati je zadnje v življenju, pri predzadnjem All in Wonderju so PAL sliko najprej pretvorili na 640 x 480.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 09, 2006 7:57 
Ali mogoče kdo ve za kak Tv-tuner ali kaj podobnega, kar bi lahko vgradil v računalnik poleg grafične in bi stvar imela tv-out, katerega bi potem uporabil za prikaz računalniške slike na tv-ju.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 79 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 8 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited