Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 18:51

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 04, 2005 21:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
@agerkcis
Probaj vsaj to, ali ti mašinerija kaj spremeni velikost in lego slike. Izmenoma preklapljaj recimo naš prvi program med zemeljskim in satelitskim. Ali je na sliki vse na istem mestu in enako veliko. Ponavadi ti video izhodi sliko mal pomanjšajo.
Pa dobro poglej tisti radiatorček (logotip) na Slo 1 ali 2 programu, je enak ali je kaj štengcast, drugače migetajoč ...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2005 17:26 
Tehnični, vidim da te zelo zanima prikaz slike na TV. Jaz uporabljam za prenos slike iz SS2 kar Hollywood+ in slika je identitična, po velikosti in poziciji kot tista, ki jo prikazuje analogna antenska TV. Dejansko pa je slika malce prirezana, saj videoizhod na grafični prikaže celotno sliko. Zato je vse skup nekoliko pomanjšano.
Lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2005 20:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ali ti MPEG2 dekompresijo dela Hollywood kartica?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 06, 2005 12:50 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
kaksni problemi z vasimi ati pospesevalci :D

torej...ss2 se pelje preko tv-out...ki najlepse dela, ce ga preklopis na primary display. :) girderju pac naredis bliznjice do fast resolution change in display (v sysbaru).

Kar se slike tice...pri meni je odlicna, ko vn potegnem antenski kabel ... resnicno za moj okus dovolj dobra.

za radeon mpeg2 dekodiranje in hdtv support preprosto uporabite cyberlinkove soferje...zelo dobro dela z verzijo 5.0 ... torej powerdvd 5.0 ali kaj podobnega...preveriti velja se hardware acceleration v cyberlink video decoder in stvar mora mora spilat...

good luck :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 06, 2005 14:07 
Ja, Tehnični točno tako -HW dekodiranje in v navezi s SkyView je slika in sinhronizacija zvoka popolna, kar pa ne velja za vse ostale DVB programe kot so npr. ProgDVB, MyTheatre in ostali, kjer je zvok zamaknjen, pa še povrh vsega slika zna utripat. S H+ dobro delujejo samo programi,ki imajo za source Marfijev SkyAVC.ax DSfilter.

link_up, katerega Radeona imaš in ali delujejo novi gonilniki z Control centrom ali pa uporabljaš še starejše. Pri meni deleje primary display samos starimi gonilniki. Novi delujejo pri TV out samo na extended desktop, kar pa mi ni všeč.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 06, 2005 14:35 
vredno ogleda DXR3-plugin za VDR

http://www.schluenss.de/DXR3.html


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited