Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:34

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prepletanje in TV izhod
OdgovorObjavljeno: Po Mar 08, 2004 22:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pa sem le našel en zlo lep primer hitrih horizontalno tekočih napisov - odjava oddaje Studio City.
http://work.sibila.si/splosno/video/

Klikneš na link in z desno na fajl - Download target ......


Ko ta posnetek predvajam preko Power DVD-ja v katerem je nastavljeno prepleteno predvajanje (desni klik na sliko - configuration - video - advance - screen - force weave), so na matroxovem video izhodu napisi povsem lepo berljivi, na monitorju pa ni moč prebrati niti besede, morda uganiti kako ime ali priimek.
Ali lahko probate vaše TV izhode, seveda priključene na običajne 50Hz televizorje, še raje pa bi videl, da bi probali kako te napise predvajajo 100Hz televizorji. Slednje lahko preverite naslednji teden približno ob 22h kar na drugem programu naše nacionalke.
Zanimivo bi bilo ta fajl predvajat s kakim softom, ki zna odplesti prepleteni posnetek. Ă


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne To Mar 09, 2004 7:18, skupaj popravljeno 4 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 08, 2004 23:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Torej: Winamp in Windows Media Player ne znata tega pravilno predvajati, tudi če daš na Pause, se ne da prebrti; PowerDVD pa mi čisto lepo predvaja in je lepo berljivo. Na mojem LCD :!: ekranu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 08, 2004 23:52 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
GROZNO :(

nic ne predvaja dobro...seveda brez spreminjanja nastavitev

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2004 7:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sadjevc
Kako je to sploh mogoče, računalniška slika je neprepletena in pri meni je ob tem, ko je na Matrox izhodu vse tiptop, na CRT monitorju povsem neberljivo. Kak refresh rate pa imaš, jaz mislim da imam 100Hz. Morda je pa to zato, ker ima LCD ponavadi nizko frekvenco ampak še vedno ne more predvajati prepleteno, razen če PowerDVD sliko odplete na en zlo dober način. Kako pa imaš nastavljeno že omenjeno nastavitev?
Kake so črke v napisih (ko ustaviš) oziroma kako ti stvar izgleda. Na televizorju so črke brez napake.

link_up
Kaj in kje si moral nastaviti, da si lohk kaj prebral :?:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2004 10:58 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
nisem nic nastavljal...pravim, da je brez nastavitev obupno...drugace pa ne vem...virtualdub?

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2004 11:02 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ok, men je uspelo z virtualdubovim filtrom deinterlace. slika se predvaja, odlicna :)...rezultat sta seveda dve sliki :) svasta

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2004 11:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Seveda sta 2 sliki, saj ima TV 50 polslik na sekundo, ki jih naše oči vidijo kot 50 slik na sekundo, zato je TV slika atletike ali smučarskih skokov bistveno bolj tekoča kot pa na filmu, kjer je le 24 slikc.
Nekateri so pa tako hudičevo proti prepleteni sliki.

Z Virtualdubom se da svašta narest. Imaš ene par različnih deinterlacerjev. Mene zanimajo plejerji, precej bolj pa video out ter 100Hz telkice.
Sadjevc ima očitno PowerDVD z deinterlace filtrom.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 13, 2004 10:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
In potem vse tiho je bilo :?:
Ali je komu uspelo prebrati napise iz tega posnetka na televizorju :?:
Strokovno napisano, ali je komu uspelo ta prepleten posnetek spraviti prepleteno na TV.
Sadjevc ali si že ugotovil kako moraš nastaviti PowerDVD, da ti tudi na monitorju kaže prepleteno sliko. Ali si že probal primerjati živo in posneto gledanje kake košarke. ProgDVB verjetno prikazuje neprepleteno sliko, zato bi znal biti posnetek lepši, bolj zvezno premikajoč.
Sicer bo pa kmalu ponedeljek in Studio City, in boš lahko pogledal kako ti ProgDVB prikazuje odjavne napise.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 13, 2004 10:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Mislim, da imam enak PowerDVD kot ti, verzije 4.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 13, 2004 11:37 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
nope...prvic v zivljenju sem videl tako sliko tehnicni. Bom pocakal ponedeljek in se malo bolj poglobil :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited