Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:04

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Jan 08, 2008 22:35 
Imam omenjeno grafo, kolikor sem dojel zadeva strojno odkodira H.264. Vendar meni to nekaj ne gre uredu. Imam XPsp2 dx9, poizkusil sem z raznoraznimi playerji vendar mi več ali manj v vseh primerih kuri nekje 50% core2duo pri 2.7 GHz. Kolikor sem bral po netu, bi v taki konfiguraciji v primeru strojnega odkodiranja grafe bil core2duo obremenjen od 5-10%. Testiral sem na IMAX.Coral.Reef.Adventure.2003.HDTV.1080.WMV-SILU.wmv in podobnih, ki jih najdete na MS spletni strani. Kakšna ideja?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 08, 2008 22:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kot jaz razumem je bistven kodek, ki mora podpirati čim boljše sodelovanje z grafuljo. Sploh je pa treba to nastaviti v kodeku, pa najnovejši dx potrebuješ.
Tole bolj tko akademsko na osnovi logike, prebranega in slišanega, konkretnih praktičnih izkušen nimam.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 08, 2008 22:45 
DX10 itak ni na voljo za XP, so pa neki hekerski projekti, ki omogočijo DX10 na XP... sam mal težko verjamem, da ne bi bil DX9 zadosti. Kodek?.... Nobenega posebnega kodeka nisem instaliral. Imam VLC, ki itak vse nosi sam v sebi in se mi zelo dozdeva, da ne uporablja tistih standardnih win kodekov, kot drugi playerji. Drajverji so zadnji od ATija, ne vem kaj bi lahko še naredil... res pa je da nimam omogočene HDTV suporta v drajverjih, samo kolikor jaz to razumem je samo za HDMI podporo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 08, 2008 22:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Meni VLC sicer veliko stvari dobro špila, tudi HD, samo kje se pa tako zatika, da ni uporaben.
Pri Altu sem ap videl koliko enih stvari lahko na kodekih štelaš. Kako to delaš na vlc pa pojma nimam.
Sicer pa počakmo na Jantona, on je na tem področju doktoriral pred nekaj meseci.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 08, 2008 23:24 
Citiram:
VLC Player (a.k.a. VideoLAN)

This is an excellent movie player. It has it's own plugins for playing different movie formats, so it doesn't need any codecs to be installed. It plays almost everything and also works great for previewing partially downloaded files.
Tisto o svojih kodekih zgleda drži.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 09, 2008 0:25 
Na nekaterih torrent straneh dobiš neuradno prirejeno verzijo dx10 za XP,
ki bo zares znal izkoristiti to grafo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 09, 2008 10:05 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Dx v konkretnem primeru nima zveze, je 9 čisto zadosti dober. Pomemben je za igre.

Ja, VLC ima svoje kodeke, zato ni nič čudnega, da ti predvajanje H.264 kuri isto kot prej. Potrebuješ posebne ATI-jeve kodeke, mislim, da se jim reče AVIVO, pogooglaj malo. Ne vem pa, kateri predvajalnik jih podpira (nekje sem slišal, da samo najnovejši PowerDVD 7, vendar nisem 100%), verjetno se boš moraš poigrati z njegovimi nastavitvami. Google ti bo dal odgovore.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 09, 2008 10:46 
Res je ja. Ta AVIVO, namestil sem ta atijev kodek in PowerDVD 7 in zadeva DELA. Hvala!

Tole spodaj je pa graf odkodiranja 1080p kar je zelo nadsuper rezultat. Tudi slika je bolj tekoča kot prej ko je kuril 50% procesorja.

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 09, 2008 14:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Pingo kako ti pa Švicarji delajo na HB z Altom-si kaj probal

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 09, 2008 14:37 
Mam HB nimam pa ALTa.. nimam ss2 sploh.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited