Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 18:52

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 21:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Problem bo v opremi, saj je verjetno minimalno število priključkov 32 ali 16 in da bi zaradi mene toliko investirali - ne vem no.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 21:59 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
Linija naj bi bila do 9bit/s ne kb/s oz koliko že potrebuje mono analogni zvok, no toliko sem zasledil na mobisux! Ze res, da pcm podpira V90 na spodnjem linku in mobisux podlinku se pa prepričaj kolikšno imajo ti reveži hitrost, če si kdaj uporabljal analogni modem, jaz sem od centrale 5km smo bili srečni za povezavo 33kB/s, pa smo imeli parico, kako bodo zdaj preko PCMja omogočili to, pričakovana hitrost če te vržejo na PCM je potem minimalno 50% nižja!

http://www.wlan-sat.com/modules.php?nam ... c0e642e0fd

Glede wlana, za hišno uporabo je vredu vse, če pa gre linija ven do soseda pa se največ priporoča D-Link, Linksys in Asus!
No, če koga kaj več zanima kaj kupiti pa naj tukaj malo preleti...
http://www.wlan-sat.com/modules.php?nam ... f44d8d1c68

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 13, 2004 7:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sodobni PCM-ji, ki jih dela IPS iz Lj. bi v tvojem primeru hitrost nekje ohranili - vsaj tako so mi govorili. Nimajo namreč nobene kompresije, je pa vmes resda AD-DA konverzija, kar onemogoča prave V90 hitrosti. Delajo pa že na novih modelih, ki prve AD konverzije ne bodo imeli, zato bo njihova hitrost večja, saj bo DA konverter kakih 100m od modema in zato naj bi hitrosti presegale 50kb.

PS: skozi 9b/s se pa ne da niti pogovarjati, razen z morzejem. Pa hvala za link.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 13, 2004 15:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tale Asus WL-500g ti sam naredi FTP, če nanj priklopiš USB disk. Luštna stvar, za mal cvenka dobiš USB disk ohišje, not daš disk, pa imaš FTP brez da bi PC laufal.
http://www.asus.com/products/communicat ... erview.htm


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 13, 2004 20:30 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
Za manjše mrežo do 1000m, je tale zadeva čist ok, solidno delovanje in cena!

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 15, 2004 17:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
zanimiva tema. začelo se je s požarnim zidom pa adsl potem wlan in na koncu smo že pri ftp serverju.
Moj WLAN
Jaz sem dal na streho omni anteno in sevam okrog sebe 360 stopinj. Testiral sem na raznih točkah okrog v radiju 400 m (sprejem z usmerjeno anteno osmička) in je laufalo okrog 1.2 MB/sek kar je več kot dovolj za si ogledat kak film-divx (150 KB/sek), da o internetu ne govorimo. na podstrešju imam asus wl-500g router in kak meter kabla do antene.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 16, 2004 9:48 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
No saj nekatere zadeve so ubijalsko dobre;
Jaz imam eno mrežo od D-Linka Ext G bridge na 500m 4MB/s in Asus mrežo na do 1km 1.6MB/s, kar 7. klientov :)
Antenski kabli pa vse do 8m...

Ă

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited