Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 1:14

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 1:04 
Ker ste me ravno spomnili, še ena dobra ideja na temo routerja, ki sem jo dobil od kolega, ki je stručko za rač. zadeve.
Kot je napisal janton, se lahko vsi sosedje švercajo preko vas na internet.
Ampak, če želite zaslužiti in vzeti nekaj cvenka monopolistu Telekomu, potem lahko to obrnete sebi vprid:

ponudite sosedom dostop do interneta brezžično za nek mesečni pavšal, recimo 5.000 SIT, kar se bo splačalo tako njim (je cenejše kot pri Siolu in še nima drugih težav in obveznosti z računi ipd.) kot vam.
V takšnem primeru rabi sosed le brezžično kartico, kar je zanemarljiv strošek. Vse ostalo mu uredite vi brez dodatnih stroškov.
Vkolikor vam sosed preneha plačevati, mu lahko takoj prekinete dostop do interneta.
Računajte, da je treba prej narediti meritve, da bi bilo sigurno, ampak pravijo, da je nekje do 300 metrov signal še dovolj močan, da je zelo solidna hitrost interneta. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 7:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ravno o tem že nekaj časa razmišljam, imam pa v mislih tole varianto.
Sam bi obdržal klasični telefon, ker ISDN-ja ne rabim, sploh bi pa moral telekomovcem dati kakih 70 jurjev da bi iz ISDN-ja prišel na ab žili za poplavo analognih telefonov po celi hiši, vezanih na malo hišno centralo skupaj z domofonom.
Torej ADSL bi vzel sosed, s katerim smo res v dobrih odnosih, nanj bi se pa obesila jaz (20m) in še en sosed (50m) - oba brez fizičnih ovir.

- Kateri Gateway mi priporočate - za 3 uporabnike se splača vzeti kaj dobrega?
- Ker nimamo ravno okna proti oknu, bi verjetno morali postaviti zunanje antene (kot med sosedom in mano je cca 60°, tako da bi bila tudi na oddajni strani lahko ena blago usmerjena antena)
- Ali bom lahko požarni zid in ostalo jaz nastavljal preko brezžičnega dostopa (ostala 2 soseda nimata kaj dosti pojma)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 10:53 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 9:58
Prispevkov: 67
Mislim, da je dobro da to vprašaš Pujseka. Mi je en njegov kolega pravu, da jim je uspel celo na par kilometrov povezavo spravit.

Drugače pa lahko sedaj dobiš ADSL tudi na navadno linijo.

Neki čist btw, v Ameriki recimo sploh niso preveč uvajal ISDNa, ampak so takoj začel ADSL na navadne linije, kar sm sprobal že 4 leta nazaj, pa ni blo nobene razlike. S čimer sem potem napadal telekomovce, ko je pri nas prišel ven ADSL, ki je imel za pogoj ISDN. O tehničnih podrobnostih ne bom nakladal, vendar vsi vemo, da eden drugega ne potrebujeta.

Dlink je v redu pa še poceni je, za takšno razdaljo pa sploh ne boš potreboval ne vem kakšnih specialnih anten.

Pa lep pozdrav!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 11:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Citiram:
Drugače pa lahko sedaj dobiš ADSL tudi na navadno linijo.
Teoretično ja, vse deluje že lep čas, a tega Telekom ne ponuja in tudi ne bo še prav kmalu. Ker nima od tega nič.
Kar se tiče delovanja pa je kvečjemu boljši kot ADSL preko ISDN, ker ima za skoraj 100kHz večjo pasovno širino in to v spodnjem, najbolj uporabnem pasu.
Se pa zna zgoditi, da bo Telekom ponujal ADSL brez telefona.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 11:08 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 9:58
Prispevkov: 67
Mogoče se motim, vendar sem dobil informacijo iz zanesljivega vira, da je na štajerskem to možno. Seveda pa tega ne oglašujejo preveč. Ti bom povedal, če dejansko gre, ko ga dobim :D

Kar se tiče pa ostalega, pa se popolnoma strinjam.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 11:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nekdaj so bile menda problem motnje navadnega telefona - številčnik, pa poziv - na splošno vsi preklopi, ki so menda celo rušili ADSL povezavo. Dandanašnji modemi so veliko boljši, zveza se ne ruši, zato je teh 100kHz pasu zlata vrednih, še zlasti če si 4km od centrale in računaš na kak ADSL TV.

Sem poklical na Telekom brezplačno cifro in so rekli da je pri njih uradno še vse po starem, da naj pa na SIOL pokličem, tam pa ista pesem, nujen ISDN.

Nebodisigalen sem našel na Telekomu tipa, ki se na strateško-tehničnem nivoju s tem ukvarja in je dejal, da zaenkrat to odpade, ko pa bo, bo pa gotovo tak ADSL dražji kot z ISDN-jem, tako da kakorkoli se obrneš te ...

Sicer je pa vse stvar vodstva oz. politike, tam pa nikoli ne veš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 13:09 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
Jop sve skupaj je ena velika norišnica! Kolikor sem se jaz pogovarjal z nadzornikom za adsl vzhodne Slovenije je trdil čisto enako kot so ti povedali nič sprememb in še hitro ne! Siol pač rine naprej oni bi vse delali, saj se več sploh ne ve kdo ima kaj preko! Telekom ima tako zabasano in staro omrežeje, da še komaj vse deluje!

Moje mnenje, dokler se Telekom ne proda in začne z posodobitvijo omrežja, ni za pričakovat kakšne bistvene spremembe. Kako bodo ponudili adsl na navadno linijo, če pa so začeli analogne uporabnike šibat na PCM vod, saj preko navadne linije jim ni treba več omogočiti normalnega delovanja interneta, ampak se govori, da samo za govor 9 bit!

Folk zajebavajo z reklamami SiolTV, VDSL in updatanje central za možnost ADSLja s tega pa nič!
Kaj bodo ponujali VDSL, najprej naj omogočijo po vseh, vsaj večjih krajih ADSL do 4-5km!

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 14:42 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 9:58
Prispevkov: 67
Njim se po domače povedano j..e, saj so tko monopolisti.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 14:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Kako bodo ponudili adsl na navadno linijo, če pa so začeli analogne uporabnike šibat na PCM vod, saj preko navadne linije jim ni treba več omogočiti normalnega delovanja interneta, ampak se govori, da samo za govor 9 bit!
PCM-i že lep čas omogočajo V90 povezavo, tako da to ne bi smel biti problem, me pa zanima od kje ti info, da jimni treba več zagotavljati modemske povezave, se pravi znatno nad 9kb/s.

Pa na vprašanje malo više, katero opremo priporočaš za brezžično domače omrežje s sosedi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2004 21:06 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 9:58
Prispevkov: 67
Sem šel malo raziskovat glede ADSL in navadne linije. Torej, stvar je mogoče dobiti tudi pri nas, res pa da tega uradno ne oglašujejo (kar sem se prej zmotil). Ravno danes sem bil pri človeku, ki nima ISDNja ima pa ADSL. Pa ni edini, v Celju jih ima cel kup.

Recept: 1. dobre zveze
2. malo daljše prepričevanje telekomovih oseb
Oboje se obnese. Namreč (po zatrditvah nekoga) nikjer v zakonu ne piše, da je ISDN potreben za izgradnjo ADSL.

Tehnični, mislim, da bi to glede na tvoje zveze (predpostavljam) ne smelo biti pretežko, pa še ceneje bo.

Toliko v razmislek.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited