Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 20:58

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2004 8:59 
Glavne vloge se ne menjajo, saj so si enakopravni, res pa je da se drugi, ki se startajo kasneje, poizkušajo postaviti z ip-ji znotraj že obstoječega ranga ki obstaja na mreži (če imaš dinamične seveda). Malo mi pa da slutiti, da če so win98 postavljeni prvi, da zna biti kak problem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2004 9:03 
Citiram:
...priklopim v domače omrežje laptop, ki naj bi obtainov ip od dhcp-ja (ga seveda ne ker ga ni) in zadeva se postavi ko šus...
Tule sem navedel primer kako se dinamični zna prilagoditi statičnemu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2004 10:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri XP-jih menda ni enakopravnosti, vedno mora nekdo igrati vlogo glavnega, zato ko ni glavnega (to je pa pri meni vedno) komplicira.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2004 11:20 
Takole parvi naš admin; v tvojem primeru to zajebava ker so pač win98 vmes in se z xp-ji ne razume najbolje. Moralo pa bi načeloma delati, če dodeliš vsem statične ip-je in daš na vseh isti userrname in pass. Pa še v tem primeru zna kak print šering zajebavat. In če še vedno ne delo povsem ok, in če že RES moraš imeti win98 potem je najbrž res najbolje da daš na eno slabo mašino linux za dhcp.
Ja pa še to, problem je na nivoju pravic ne ip-jev!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 21, 2005 10:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Toliko novega, pa nič o tem na forumu :!:
Zadnja novica je, da do svojega drugega računalnika sedaj pridem v pol sekunde. Oba sta priključena na en krak novega routerja (D-link DI-604) preka swiča. Ko je bil v sistemu JAHTov router je to trajalo 15 do 20 sekund. Do skrajšanja dostopa ni prišlo takoj, temveč šele čez nekaj dni oziroma sploh ne vem kdaj, nisem pa nič spreminjal na PC-jih, razen IP naslova, pa še ta se je spremenil le na tretji cifri iz 8 na 0.
Se je pa pojavil drug problem, iz mojega glavnega PC-ja (enako je mislimda tudi na drugem compu) ne morem niti pingati soseda na drugem kraku routerja, Skype pa recimo lepo prenaša fajle z brzino nekaj MB/s.
Se komu kaj sanja kaj bi to bilo. Vse nastavitve v routerju sem že pregledal. Vsi 3je računalniki v omrežju imajo fiksne IP-je (192.168.0.17 ,18 in 20). DHCP je bil prvotno nastavljen od 17 naprej, sem ga pa prestavil na 21..
Pod DHCP Client list ni nobenega računalnika, vsi filtri so pa izključeni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 21, 2005 11:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Imaš nov router? :twisted: :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 23, 2005 15:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Novega starega in če mi tole zgoraj ne uspe zrihtati, bo postal zopet tvoj stari :)

Torej ali res nihče nima ideke kje začeti riti po nastavitvah routerja. Je to kaka spešl funkcija, da ne moreš pingat PC na drugem priključku routerja ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 23, 2005 15:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Boš tudi stari firmware naložil nazaj?

Nikoli nisem imel problema z pinganjem preko njega. A iz drugega računalnika ping deluje?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited