Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:48

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Win 2000 server - kako?
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 02, 2005 17:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tole moje omrežje s stalno vključenim Win98 računalnikom dela vse slabše, zato bi probal v taisti PC (P166 96M RAMa 2 X 8G diska) instalirati 2000 server. Verjetno je za probo dovolj zmogljiva mašina?

Bolj me zanima topografija omrežja oziroma kako stvar naštelati.
Torej imam ADSL modem in router pri sosedu, kjer sta 2 PC-ja, 2 sta pa pri meni na switchu (eden je ta na katerega bi dal 2000 server). Kaj je treba nastavit in kako bo sploh šel internetni promet. Namreč ni mi jasno, ali naj bi bil server eno središče, preko katerega gre vse, ali pa le igra vlogo domenskega strežnika. Pa kako bodo ostali compi delovali, če bo server izključen?

Ali je Win 2000 server najboljša rešitev za hišno omrežje (glede na to, da naj bi tekel na enem skromnem PC-ju. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 02, 2005 17:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Še vedno vztrajaš pri svoji lokalni domeni? Meni dela brez nje čisto OK.: 3x XP SP2, 1X 2000 server, 1x Dreambox, prav tako je občasno zraven Win 2000 na leptopu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 02, 2005 17:58 
Da bi dal na tako mašino 2k server, nikakor. Tudi če bi ti špilal samo kot domenski server za prijavo. To bi bilo tako tako tako počasi da umreš zreven preden bi sploh kaj zadministriru na serverju. Odsvetujem. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 02, 2005 18:04 
ti rabs met sam upravljanje z imensko menjavo ali managing name resolution.
Zato je pa dober met en linux gor pa instaliras daemontools, uspi-tcp in djbdns.

Da ne bomo odkrival zgodovine si preberite tukaj http://cr.yp.to/djbdns.html


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2005 17:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
O Linuxu pojma nimam, vse kar bi rad je pa delujoče omrežje za šeranje datotek indostop do interneta, zraven pa še FTP in en P2P.

Kot so meni povedali, 2000 server lepo dela pri že samo 64M RAMa - moja mašina ga ima 96, glede procesorja pa so mi rekli da za normalno delo rabiš 300M, zato bi po moji logiki za silo moralo gret s 166MMX.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2005 17:59 
ja no, eno je teorija drugo pa praksa, kjer se izkaze resnica taka ali drugacna.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2005 19:40 
@Tehnični, verjemi mi, nimaš časa, da bi na svoji lastni koži sprobaval kako to deluje na 166MX in 64MB. Za tako mašino je edina varijanta Linux brez GUI.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2005 19:56 
s tako malo rama lahko poskusis za gui Window Maker ..

Window Maker is not the smallest, fastest, or most flexible window manager available, but it does excel in providing a balance between those points. It can be a wonderful choice for users who prefer a clean, responsive, and highly functional window manager. It is capable of running on average hardware, and does not require a great deal of technical knowledge in order to configure and customize it.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2005 19:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
En bogi FTP in eMula bosta pa že laufala. PA RAMa imam 96M :)
Je pa res, da bi mi to požrlo kup časa, kar ga bo itak, tudi če nabavim enega P2 500.
Sicer sem pa že začel in se je že ustavilo, hoče met End User Licensing Agriment? Kam ga dat, kje ga dobit?
Nekaj se bom naučil, sicer pa itak kaj drugega zraven počnem, tako da čas ne bo ravno proč vržen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2005 20:04 
Po vsej verjetnosti je to ena disketa, ki si jo dobil zraven licenčnega serverja.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited