Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:11

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 333MHz mašina in XP
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 13:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tale tema je prvotno tekla v sosednji temiin sem jo zaradi prehoda na XP premaknil v novo. Torej zaradi energetskih izgub - predvsem v smislu segrevanja sobe poleti, bi si rad omislil čurunalnik, ki bi bil vedno vključen, na katerem bi tekel FTP strežnik, back up tega kar mi je pomembno (aktualni Telstar), kaka e-oslica, morda pa bi vanj dal še SS1 za snemanje s timerjem.
Tule je torej nadaljevanje omenjene teme.

Danes sem vse skupaj prestavil na 333 Celerončka in je na Win98 enako počasi vse skupaj. Ko gledam lučke na swiču, najprej nekaj požmrka, nato 5s nula, nato pa počasi začne nekaj prenašati.
Ko v VNC kliknem na eMulo v opravilni vrstici, rabi 8 sekund, da jo prikaže preko celega ekrana. Kurzor rabi iz enega kota ekrana v drugega par sekund.
Ko grem v Run in vnesem IP naslov čakam kar nekaj sekund, da se odzove.
Očitno je, da se XP in 98 ne marata med sabo. Ko grem pa preko FTP-ja (na mašini teče Bullet Proof FTP) pa sedaj dela ko strela, do liste vsebine pridem v dveh sekundah.

A je kaka druga rešitev kot da se začnem pobijati z Win2000, Linux ne pride v poštev, je še huje - nimam volje izgubljati čas na Linuxu


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Pe Apr 29, 2005 13:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 13:21 
Citiram:
A je kaka druga rešitev kot da se začnem pobijati z Win2000, Linux ne pride v poštev, je še huje - nimam volje izgubljati čas na Linuxu
kdaj se ti je pa tako zameru :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 13:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nič se mi ni zameru, samo nimam volje se pobijati z novim OS-om.

Mal sem razmišljal, da bi dal v mašino tudi SS1 in če bi se dalo da bi vse skupaj lahko na daljavo nastavljal. Pa tudi če to ne bi šlo, važno da stvar non-stop laufa in da lahko nastavim timer za snemanje. Ta kartica mi je na moji prvi mašini P166 delala brez problema, nikoli slabega posnetka.

Kaj pa kaki XP-ji, katera različica bi bila najprimernejša za en tak non stop prižgan sistem, ki bi igral vlogo glavnega compa v omrežju, v katerem je še sosed in moj glavni comp. Mislim primerna glede na Celerončka.
Glavnega v smislu hitrejšega delovanja šeringa fajlov. Sedaj se s sosedom včasih sploh ne vidiva - menda ker ni ena XP ali Win2000 mašina stalno na ON.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 14:04 
XP ti bo na celeronu laufal hitreje, samo vprašanje je, koliko rama imaš. Na mašini s 128 in celeronom 300 dela povsem zadovoljivo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 14:06 
Res je, če hočeš obstaja biblija xp-hacking,da ukineš vse,kar ne rabiš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 14:10 
Ja pa še to, kolega ki ima tudi tako bolj švoh mašino je pobil vse brezvezne servise vključno s explorerjem (torej ni imel namizja). Ve programe je zaganjal s pomočjo task menengerja ali s komando run.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 21:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Trenutno imam 96 M RAMa, nameravam pa povečati.
Ali je kaka od XP verzij manj požrešna glede resursov?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 21:32 
problem je v tem da ti laufas emulo pa druge podobne p2p servise to pa rab precej vec rama,
za tekoce delovanje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 28, 2005 21:45 
Citiram:
problem je v tem da ti laufas emulo pa druge podobne p2p servise to pa rab precej vec rama,
za tekoce delovanje.
Res je.Sem sam opazil kako je ta osel požrešen.Kljub temu lahko z od*ebanjem explorerja veliko pridobiš.Seveda,kot je pingo pisal postane manj udobno.Vse na propreties ne odkljukaj(razni lepotni popravki)
v msconfig>services odstrani,vse kar ne rabiš enako za win.ini.
Pa se boš otresel 70% teže.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 29, 2005 13:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na 8G disk, na katerem sem imel 2 4G particiji, sem prvo spremenil v NTFS in nanjo naložil XP SP2 Pro. Vse skupaj s formatiranjem mi je vzelo uro in pol. Glede na obupno počasen disk in le 96M RAM-a stvar dela presenetljivo dobro.

Prenos fajlov po mreži deluje bistveno hitreje, nameril sem 56 Mb/s, kar je verjetno tudi omejitev diska.

Ne morem pa doseči, da bi bila oslica pri testu portov zadovoljna. Sem oba posta omogočil ročno, nato pa še avtomatično z mulo, pa vedno isto sporočilo.

BPFTP se mi pa ne zažene avtomatsko ob startu Winsow :( :( :( pa ravno zato sem šel tole delat na NTFS, da se mi mašina sama pobere, če štroma zmanjka.

Tudi VNC sedaj dela ko strela, komajda opaziš razliko da nisi za svojo mašino. Kako kaj gre ta stvar preko osnovnega ADSL paketa, se ful zatika?

@Gizmo kje dobim to biblijo XP hackinga oziroma kje najdem kak opis kaj mi posamezni servisi v msconfig>services pomenijo


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited