Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 23:36

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 13:16 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
"360°" pomeni sprejemni kot. Torej sprejema z vseh smeri, oziroma gre za neusmerjeno anteno, ki deluje v vseh smereh.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 13:18 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 13:53 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Ta Inglarjeva antena verjetno ni zelooo osko usmerjena, ali ?
Jaz približno ( +/- 20° ) vem, kje je dostopna točka za wi-fi, je pa ne vidim direktno, ker je ena hiša vmes.

Še nekaj glede routerja in alternativnega FW DD-WRT - kaj mi ta nadgradnja v praksi pomeni ( sem nekaj bral o tem, pa mi ni vse najbolj jasno ). Jaz bom tam internet večinoma uporabljal za normalno brskanje po internetu, FB in remote do mojega domačega PC-ja.

Hvala

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 22:27 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Oh... ja... če nimaš direktne vidljivosti (hiša vmes) potem lahko pozabiš na kakovosten signal. Razen če si dovolj blizu (par 10 m). V takem primeru ti bo bolj prav prišla kakšna panelka z širšim kotom, saj se signal do tebe(ker imaš hišo vmes) velikokrat odbije in se bo zato taka antena bolje obnesla. Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 02, 2010 12:08 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
In katero anteno bi v tem primeru priporočal ? So pa ti podatki o ojačanju verjetno mišljeni za sprejem in oddajanje podatkov, ali ? Še enkrat hvala za trud.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 02, 2010 12:21 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Težko priporočam. V vsakem primeru ne bi naročal preveč direktne, saj nimaš direktne vidljivosti. No, lahko pa tudi poskušaš. :)
Ojačanje je v bistvu dobitek antene in, seveda, veja za obe smeri ;)
Pa še na nekaj moraš paziti, kar je bilo že omenjeno, in sicer na kabel. Ta mora biti čim kakovostnejši in čim krajši. Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 02, 2010 12:26 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
2 m bo težka, ker je sama terasa široka 3m - nebi pa rad imel routerja zunaj pod milim nebom ) ;)

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 02, 2010 13:27 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
meter več ali manj ne bo hudega. A se vseeno vsak meter krepko pozna!
Sam sem postavil router v Gewiss škatlo in ga tako obvaroval vremenskih vplivov.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 02, 2010 15:42 
Hja, če misliš imeti pa kakšnih 5-10 m kabla recimo, potem vsekakor vzami nek kvaliteten kabel, npr. H500, drugače iz vsega skupaj ne bo nič. Pri takem kablu boš rabil tudi pigtaile, saj je kabel predebel, da bi lahko nanj dal konektorje direktno za na router. In poskrbi, da bo bodo vsi konektorji in kabelčki za pigtaile zares kvalitetni s teflonom kot dialektrikom. Za nekaj 10 m razdalje pa računaj že s kablom premera cca 1 cole, kar bo spominjalo bolj na vodovodno kot antensko inštalacijo.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 24, 2010 21:28 
Da si malo izposodim temo, ker imam podoben problem. Imam namrec tole usb wlan mrezno kartico http://www.mimovrste.com/artikel/249002 ... -tl-wn722n
Zanima me, kaksna dokaj poceni zunanja antena bi pasala na omenjeni usb? Ta ima namrec snemljivo antenco, zato predvidevam, da se da gor prikljuciti tudi zunanjo. Do sedaj sem imel usb napeljan skozi okno in obesen na polkna na 3m usb podaljsku, sedaj pa bi imel zadevo notri, zunaj pa postavljeno samo antenco, ki seveda bolje lovi kot sam kljucek, saj se signal obcasno izgublja. Sprejem je naceloma iz ene smeri, je pa zracna razdalja cca. 200m.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited