Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:43

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 7:56 
@Tehnični, povej kdaj za vikend maš cajt, pridem, s seboj bom imel svoj siolov modem(črn), neuradni os za ta router in bogate izkušnje ;) Vse bomo lepo nastavili in testirali. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 13:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mogoče sem bil nejasen, čez vikend sem priključil Linksys WRT54GL in je bilo še slabše, ko je zaštekal, ga nisem mogel niti pingati.

Promet imam omejen absolutno in tudi časovno, nisem pa omejeval število povezav v posameznem p2p klientu. Sploh mi pa to ne reši FTP-ja in remote desktopa. S slednjim občasno poganjam en SW, ki lahko teče samo na tem compu, FTP je pa tudi fajn, da ko ga rabiš dela, ne pa kot v ponedeljek, ko sem nanj prišel šel v tretjem poizkusu, hitrost je pa vedno omejena na 13kB, to je cca 100kb/s. Ko ugasnem p2p gre pa na ful, skoraj 3x hitreje. Morda pa mi p2p pokurita preveč resursev, saj gre za 800MHz Celerona.

Router sem nabavil tudi zato, da bi povečal zanesljivost IP telefonije. Upanje za to mi daje že napisano čudno dejstvo, da je promet stekel največkrat tudi samo z menjavo porta na Sinopu, samo pretaknem UTP od mojega glavnega compa in že dela.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 13:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
[quote="Pingvin"]@Tehnični, povej kdaj za vikend maš cajt, pridem, s seboj bom imel svoj siolov modem(črn), neuradni os za ta router in bogate izkušnje ;) Vse bomo lepo nastavili in testirali. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 14:16 
[quote="Pingvin"]@Tehnični, povej kdaj za vikend maš cajt, pridem, s seboj bom imel svoj siolov modem(črn), neuradni os za ta router in bogate izkušnje ;) Vse bomo lepo nastavili in testirali. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 14:25 
Tak router uporabljam približno leto in pol brez enega samega in najmanjšega problemčka. Deluje kot cukerček.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 14:31 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Si prepričan, da se ti zafila Router?
Po opisu sodeč, se ti zafila računalnik ..

Imaš patchan Tcpip.sys ?
(za Win7 mislim da ni potrebno)

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 14:45 
Tisto so polodprte povezave. To je verjetno naredil že isotu oziroma inštalacijskemu cd-ju.

BTW, pri prehodu na ip telefonijo mi je samovoljno izklapljalo tel.
pogovore, če je bila mula zagnana, tudi brez prometa (nič kb).

Toliko časa sem sitnaril, da so mi dali vdsl2. Zdaj je pa mir.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 15:17 
@gerr, http://www.dd-wrt.com/site/index tole mam jest...

@Tehnicni, ti pošljem firmware, pa en kup skreenšotov kako imam sam nastavljen, pa se igraj, seveda ti lahko pomagam testirat itd. Jest mam s tem ruterjem tako dobre izkušnje, kot še z nobenim hardwerom dosedaj. Nikoli, ampak res nikoli ni bil kriv router, če net ni delal... uptime mam po 4 mesce, samo zato ker se mi kdaj UPS izprazni... Torenti pa lavfaja praktično non stop. Nazadnje so me pa na Amisu nafukal, da zarad mojega routerja ne dela net... seveda je bil problem pri njih...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 15:19 
Drgač pa če rabiš kako slabo mašino k ti bo sam torente furala, ti pridem zinštaliral ubuntu z torrentfluxom katerega upravljaš preko www dostopa, ne rabiš niti monitorja.... aja, a sm že omenu da je linux zakon? :P

http://www.torrentflux.com/


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 16:03 
Citiram:
Drgač pa če rabiš kako slabo mašino k ti bo sam torente furala, ti pridem zinštaliral ubuntu z torrentfluxom katerega upravljaš preko www dostopa, ne rabiš niti monitorja.... aja, a sm že omenu da je linux zakon? :P
Na p2, 266mhz z 192mB rama je laufala mula, utorrent cyrptload, ftp
in občasno še winamp, ker je povezan na klasični ojačevalec.

Win XP ni počepnil mesece dolgo, po več ur procesor na 99%...
je pa res intelova plata z znamenitim čipovjem al440(lx).
Upravljanje - oddaljeno namizje, brez miši, tipkovnice...

Tako je tudi windows zakon, če je mašina železno stabilna.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited