Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:13

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Router se zabaše
OdgovorObjavljeno: Po Nov 09, 2009 22:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na SIOL Sinope modemu z routerjem imam na par dni težave, povezava v svet dela počasi ali pa sploh ne. Menda eMula in uTorent zabašeta router.
Kot eden najboljših routerjev naj bi problem rešil Linksys WRT54GL.
Pri meni je v prvih dveh dneh situacija aktastrofalna, povezava ne dela, probam pingati router nič, resetiram router, ping dela pri prvih dveh poizkusih (znotraj ukaza ping v cmd-ju). Izklopim router iz omrežja in sedaj dela.
Drugi razlog za nakup je bil QoS, želja je bila, da bi FTP promet postal prioriteten in bi zaprl eMulo in uTorent. Tudi to ne dela, FTP je deloval z manj kot tretjinsko hitrostjo, ostalo sta še evdno žrla omenjena programa - vse teče na isti mašini.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 09, 2009 22:25 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Nisem neki stručko tukaj, ampak meni se je na telemahu dogajalo isto. V muli in torrentu omeji hitrosti, meni pomaga.

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 09, 2009 23:12 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Omisli si tole : http://www.cfos.de/speed/cfosspeed_e.htm

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 10, 2009 9:02 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Zanimiv program - če prav razumem, ta program zniža hitrost P2P programov, ko delamo kaj bolj pomembnega ( jim da prostor, da opravijo svoje in potem P2P spet deluje na polno ) !?

Si ga že mogoče kaj testiral ?

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 10, 2009 9:33 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Ga uporabljam že tri leta. :D
To je program, ki ga moraš imeti. 8)
Citiram:
cFosSpeed: pospeši delovanje vašega interneta s tem da ureja paketke, ki si jih izmenjujete, ter daje prioriteto programom, ki jih lahko določite. Privzeto imajo prednost brskalniki, msn,..... P2P programi niso na prioriteti, zato lahko kljub polno odprti liniji (download in upload) normalno pregledujete internetne strani, klepetate po msn-ju, imate nižje pinge pri igranju iger.....

POZOR !!!
Program vam pospeši (uredi) izmenjavo paketkov in s tem dosežete maksimalen izkoristek linije. Ne pospeši vam linije. Linija ostane enako hitra, kot jo imate naročeno pri ISP-ju.
vir: Neuradni T-2 forum

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Router se zabaše
OdgovorObjavljeno: To Nov 10, 2009 14:24 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
Na SIOL Sinope modemu z routerjem imam na par dni težave, povezava v svet dela počasi ali pa sploh ne. Menda eMula in uTorent zabašeta router.
Kot eden najboljših routerjev naj bi problem rešil Linksys WRT54GL.
Pri meni je v prvih dveh dneh situacija aktastrofalna, povezava ne dela, probam pingati router nič, resetiram router, ping dela pri prvih dveh poizkusih (znotraj ukaza ping v cmd-ju). Izklopim router iz omrežja in sedaj dela.
Drugi razlog za nakup je bil QoS, želja je bila, da bi FTP promet postal prioriteten in bi zaprl eMulo in uTorent. Tudi to ne dela, FTP je deloval z manj kot tretjinsko hitrostjo, ostalo sta še evdno žrla omenjena programa - vse teče na isti mašini.
Vse si napisal pa vendar nič...
Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 10, 2009 22:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ma ja, vedno človek pozabi ključno reč
Imam 3 compe. Na enem nonstop laufajo eMula, uTorent in FTP, pa Remote desktop. Na drugi je pa moj glavni, ki ga poganjam samo zvečer.
Skratka rad bi, da router preferira moj glavni comp, in FTP na prvem compu.

Router se niti ne pinga, ko se je obešal modem sem pa samo pretaknil UTP na drug izhod in je spet delal, ali pa sem restartal modem. Povezava je bila OK, saj so nekatere strani ali servisi delali, predvsem pa ni delal www


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 10, 2009 23:46 
30€ za en poceni router, po možnosti tak, na katerega gre neuradni fw?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 10, 2009 23:48 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Aha...
V vsakem primeru je težava v UL-ju, ki ga P2P programa pogosto zabašeta. Da pa se router obesi je pa večkrat krivo to da ima naenkrat preveč povezav. Boljši routerji sicer zmorejo tudi več tisoč povezav medtem ko tisti bolj švoh ne zmorejo niti 500 hkratnih povezav in se zato obesi.
Na tebi je da P2P programoma ki ju imaš (upam le na enem PC-u) omejiš najvišjo hitrost oddajanja UL na 1/3 vsakemu(v kolikor ju imaš v uporabi istočasno) ter enako jim omejit največje število hkratnih povezav. Prejemanje lahko tudi omejiš, a v večini primerov zadostuje prvo opisano omejevanje. Priporočam pa tudi, da si omejitve nastaviš v urniku P2P programov, tako da jim daš neomejen UL v času ko ne uporabljaš drugih PC-ov. Recimo da imaš PC s P2P programi non stop prižgan, potem nastaviš urnik neomejenega UL-ja takrat ko spiš in ko si v službi.
Mislim, da bo to za silo zadostovalo.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 7:56 
3 kompi, 5 SAT in 20 zemeljskih anten, neznano število SAT in drugih sprejemnikov pa 1000 in še malokrat bla bla blaaaaaaaaaa............


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited