Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 10:05

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Mar 21, 2011 23:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Odločil sem se, da prestavim vedno vključeni PC, nakaterem teče marsikaj (torenti, Remote desktop iz sveta, FTP..) v dnevno k TV-ju. Žična povezava do routerja je problem, dalo bi se jo sicer izvesti a z dvemi štukanji. Problem vidim v streli, ki na tako razdaljo in razvejanost kabla rada kuri porte.
Ostane mi torej brezžična zadeva, ki pa mora biti zanesljiva razdalja je 8m, en štuk narazen, strop lesen + nekaj estriha in ena masivna stena. Načeloma ne bi smelo biti krize, pa vendar, steno proti shrambi (od koder je le še strop do mansarde kjer je Amisov Router) bi lahko premostil z antenco ali USB kablom na koncu katerega bi dal dongle.
Kaj torej izbrati, PCI kartico s konektorjem ali dongel, kaj bo bolj zanesljiva rešitev, verjetno PCI kartica sploh ker se bo dongle na 3m USB kablu verjetno pogosto zablokiral. Verjetno obstajajo antenski kablčki za cca 3m in bi antenco prestavil pod strop v shrambi - če ne bo delalo skozi steno.

Imam pa en Linksisov router WRT54GL, samo me moti dodatna škatla, .., če ga dam čez steno v shrambo pa tudi, pa dodaten štrom na kar sem alergičen (gretje, poraba, strela, štekanje).

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Mar 22, 2011 3:46 
Citiram:
vedno vključeni PC, nakaterem teče marsikaj (torenti, Remote desktop iz sveta, FTP..)
Kateri OS je na pcu? XP zna biti muhast na wirelessu, win2k ali 98 pa sploh.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 22, 2011 11:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
XP

PC bo poleg navedenega uporaben za sem pa tja kaj pogledati na netu in kake slikce.
Edino hiter prenos bo za prenos fajlov snetih iz torentov, torej naj bi bila hitrost velika.
Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 22, 2011 12:14 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Nekaj bi ti pomagal razdelilec, ki ima tudi UTP zaščito.
Poleg tega bi ti predlagal FTP ali STP, kjer bi oplet kabla povezal z zaščitnim kontaktom obeh razdelilcev (na strani routerja in računalnika).
Tako bi čimbolj izenačil potencial PC in Routerja).

Je pa bolj kritiična povezava routerja z zunanjim svetom (telefonsko parico), kot hišna napeljava.
Ne vem kaj imaš tam......

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 23, 2011 8:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Parico od telekoma imam zaščiteno, sem sam nekaj delal (grec + prenapetostne zenerke za par V se mi zdi. Na telefonskem izhodu routerja pa telefonsko prenapetostno zaščito.

Sicer sem pa včeraj probal z enim CANYON dongelčkom brez vidne antene in je bilo največ, kar sem dosegel 2 do 11Mb/s in to nestabilno. Sicer pa ni ena stena, temveč dve in obe bi premostil s cca 3m antenskim kablom. Bo res treba PCI kartico dati v PC. Kriza je tudi, da AMISov router nima dveh anten.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 23, 2011 22:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
PC-ja sem prenesel v shrambo, preskočil 2 zidova in se je čisto spodobno skonektal (20 do preko 40M), najenostavneje torej 3m USB kabla skozi rebrasto cev v steni, v kateri ni še nič in na koncu dongle. Po izkušnjah pa bomo videli.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 24, 2011 8:54 
Meni se je cca 100m s sosedom povezoval do 48mbps. Vendar je povezava močno nihala, odvisno od dneva. Na vsaki strani pa sta bili doma narejeni anteni. Prenos 700mB velike datoteke je trejal 6-8minut.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited