Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:52

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: DVB-T in skupinski sprejem
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 22, 2009 20:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V sosednji temi smo prišli do problema skupinskih sistemov, ki se že dolgo ne obnavljajo, saj večina stanovalcev gleda TV na druge načine.
Ponavadi (tudi v velikih mestih, kjer je v etru marsikaj) dela teh nekaj nacionalnih programov, kak sosednji, s TV3 so že težave, lokalni program so ali bodo kam prestavili.
Ko bodo analogno oddajanje (verjetno) v začetku leta 2011 izklopili, se bo preveč gledalcev znašlo pred sneženo sliko, DVB-T pa ne bo deloval, saj ga bodo oddajali na drugem kanalu, ki ga skupinski sistem ne sprejema. V bloku kjer preko 90% stanovalcev gleda preko drugih sistemov, bo težko od vseh izpuliti cvenk za nadgradnjo.
Sobna antena bo vse prevečkrat edina rešitev, mnogi pa si bodo morali pomagati kot pred 30 leti, se pravi z antenami na balkonih.
Morda kdo pozna zakonodajo? Kot vem, mora biti v novogradnji urejen skupinski antenski sistem, kaj pa vzdrževanje, v kar bi lahko sodil DVB-T. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 22, 2009 22:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
DVB-T sprejemniki na podstrehi, ki digitalni signal pretvorijo v analognega, primernega za navdne televizorje, po moje ne pridejo v poštev, razen pri mini kabelskih sistemih. Gre za preveč zaćasno rešitev. Po drugi strani pa so ekonomsko opravičljivi, saj je lahko v enem srednjem bloku precej 10 TV-jev, ki bi potrebovali STB-je. Samo kdo bo to financiral, se dogovoril... Sploh grem pa stavit, da bo stvar vsaj enkrat na teden zablokirala, zvok bo začel zaostajati...

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 22, 2009 22:38 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Zakaj misliš Tehnični, da se bo to dogajalo vedno. Sam imam naročen Homecast 3100, ki se mi v 3 meseceih ni še niti enkrat obesil, o kakšnem zaostajanju zvoka za sliko ni govora. Opazil sem edino, ko se mi sosed s staro Diano pelje mimo hiše, mi pobere ves digitalen signal, a se sprejemnik brez problemov postavi takoj nazaj, ko motnja izgine.
Po mojih testiranjih je več problemov s prejemniki, ki imajo CSM chip set 1200 ali 1100 kot pa s tistimi, ki imajo Sti 7109 ali 5202. Seveda so ti slednji tudi kakih 20-30% dražji že ob nabavi.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 22, 2009 22:41 
Citiram:
Sploh grem pa stavit, da bo stvar vsaj enkrat na teden zablokirala, zvok bo začel zaostajati...
Ja res je.
Pri nas ima tako reštev kabelska za hrvaške kanale, kjer so dvbt sprejemniki na hribu, nato pa je analogni signal speljan po linku.

To je rešil tako, da vsako jutro ob 5h za 1minuto izklopi vse sprejemnike.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 23, 2009 11:41 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Po mojem se take rešitve ne splačajo za manjše sisteme. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 23, 2009 21:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
@pinosat
Pri teh rečeh sem pač skeptik, če je bolje, si lahko vsaj takrat hepi. Kako pa bo, pa veš šele po mesecih prakse.

Diana v bistvu ne bi smela motiti, če je sprejem dober, saj izpadle bite v času iskrenja nazaj pričara FEC. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited