Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 18:52

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 10:02 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Pripisal Tehnicni
Citiram:
Pri vseh digitalnih sprejemnikih (STB-jih in televizorjih) obstaja problem razvrščanja programov po spominskih mestih. Digitalni sistem oddajanja omogoča avtomatično razvrščanje glede na nastavitve programskega ponudnika, predvsem ko imamo opravka s ponudnikom digitalne kabelske ali satelitske TV). Ideja je, da so programi vedno na isti spominski lokaciji neglede na to, da se jih vriva. Tako naj bi recimo domači programi bili od št. 1 naprej, programi s podnapisi od 100 naprej, filemski od 200, šport od 300...
Nekateri sprejemniki ročnega razvrščanja programov ne omogočajo, sami premikajo mesta, brišejo predhodno shranjene programe... Skratka kup frustrirajočih lastnosti, ki naj bi se jih zavedali, še posebno že želimo sprejemati programe sosednjih držav, kombiniramo digitalne kabelske in zemeljske programe ipd.
Dodaten problem je, da moraš pri večini TV-jev za prehod iz analognih na digitalne programe in nazaj, pritisniti posebno tipko, kar je za zelo nevešče uporabnike že kriza.

Debata tu spodaj se je razvila v neki drugi temi, zato je začetek bolj čuden.
________________________
Citiram:
Nato pa ugotovim, da če poskeniraš DVB-C programe ti Sony Bravia povozi DVB-T programe, torej oboje hkrati ne moreš sprejemati. Še eno maslo od Sony-ja torej.
To je res poden od podna, pa tako dragi so ...

ontopic:
PopTV je anamorfen, vendar je ves čas signaliziran kot 4:3.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 10:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri enem Philipsu nikakor nisem mogel najti opcije premikanja programov. Je še pri kakem sprejemniku zaporedna cifgra (digitalnih) programov zabetonirana?

@bbenci2 a to samo če DVB-C poskeniraš, če pa analogne kanale ti pa ne povozi DVB-T.
Razmišljam, da imajo logiko, da če imaš kabelski priključek ne moreš imeti še zemeljskega. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 11:14 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
@bbenci2 a to samo če DVB-C poskeniraš, če pa analogne kanale ti pa ne povozi DVB-T.
Tako je, ja. Samo z digitalnim tunerjem je "problem". Povrh vsega pa sploh ni možno ročno iskanje oz. vnašanje frekvenc, omogočeno je samo avtomatsko iskanje. Pri DVB-T pa lahko iščeš ročno :shock: :shock: :shock:
Pri analognem signalu je vse nekako ok.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 11:29 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Ravnokar berem, kako je na nekaterih Philipsovih LCD televizorjih ob zadnjih spremembah v Telemachovem omrežju vse DVB-C programe premaknilo za 160 mest. Da znoriš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 12:04 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Sem videl že veliko sprejemnikov, ki kanale posortirajo sami na neke visoke številke, če jim za državo nastaviš Veliko Britanijo. Po mojem uporabijo service ID ali kaj podobnega za številko programa.

Mogoče se bo pojavila možnost sortiranja, če izbereš kakšno drugo državo.

Med drugim izbira države žal vpliva na naslednje:
- Omogočen DVB-T ali ne.
- Omogočen MPEG-4 ali ne.
- Avtomatsko sortiranje kanalov ali tudi ročno sortiranje.
- Omogočen teletekst ali ne (izbira Velike Britanije ponavadi onemogoči teletekst).
- Šumniki pri teletekstu prisotni ali ne (izbira Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 12:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
To oni nekaj testirajo in nič novega..podn je samo to, da ni nobenga posodabljanja softverja za njihove Handane, ki tudi občasno bluzijo in kar premečejo vse skupaj meni nič tebi nič...še vedno se pojavlja problem, ko ti nek program kar zablokira in napiše da je kodiran čeprav ni in pol morš vse skupaj izklopit...ta ki je kupil Philipsa pa je zgleda nasankal, saj je notri čist bogi sofver in vprašanje če bo to kdo posodabljal...očitno je najbolje kupovati TVje brez vseh dodatnih tunerjev, ker si ti hitro lahko zgodi da si čisto AUT ne glede na to da si zadevo drago plačal...očitno si bo treba omisliti svoj TV PC, ki ti bo omogočal bistveno več pa še precej ceneje bo...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 12:57 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Pri kolegu sem nekaj časa nazaj pri sortiranju na Philipsovem LCD-ju skoraj "rodil" - po naklučju mi je uspelo: če se prav spomnim sem stisnil neko tipko na daljincu, ki pokaže programe v razpredelnici ( v šahovnici ) in pol sem ob pritisku tipke ( mislim da meni al nekaj podobnega ) prišel do funkcije sortiranja programov.

Upam, da ti bo ta namig vsaj malo pomagal.

p.s.: programska mesta pa TV dobi preko ID omrežja - ko dam jaz na svojem Samsungu ročno iskanje mi ne da program na prvo prosto mesto ampak na podlagi podatkov, ki jih dobi preko kabelske ( npr: HD programe mi je dal na 154, 155, 156, .. )

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 21:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Fiksno številčenje programov zna biti OK, sploh če gre za množico programov in jih edino lahko obvladaš s ciframi, tako da je ena stotica namenjena enemu tipu programov.
Ko pa spremljaš razne signale in to iz več držav, je pa to bedastoča.

Glede nekih skritih menijev so pa Nemci znani že od nekdaj, se spomnim primera da si moral za iskanje novih programov pri enem takem TV najprej izklopiti ton, nato pa še neka leva tipka...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 26, 2009 22:22 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Pri Sony-je glede sortiranja programov ni problemov.
Je pa malo čudno, da se ob vklopu TV-ja le-ta prižge na zadnjem pred ugasnitvijo gledanem programu, kljub temu, da ga lahko prižgeš s tipko 0...9 in se bo vedno TV prižgal na enakem prej omenjenem programu :shock: :shock:

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 27, 2009 8:49 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Zakaj čudno?
Tako je pač narejen software.
Meni ni to moteče, saj se mi prižge običajno na "priljuibljenem" programu.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited