Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 2:50

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Jan 11, 2010 9:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Postavlja se vprašanje, kaj bodo v primeru prostorskega zvoka ponudniki programov oddajali in kaj in kako bo to znal naš STB ali TV obdelati.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 13, 2010 15:09 
........Iz zahtev za sprejemnike izhaja, da mora STB obdelati 5.1 AAC zvok, ga v obliki AC3 poslati na SPDIF .............

Dvojno prekompresiranje torej - najprej v studiu v AAC nato še v naši škatli iz AAC v AC3? Brez veze, tisto opevano kvaliteto AAC so s tem takoj izgubili (če o njej pri tako močno kompresiranem mediju sploh lahko govorimo).... Audiofili bi rekli malo morgen. Tudi sam (pa nisem oz. nočem biti hardcore audiofil) DVD koncerte najraje poslušam na PCM WAV, če ga le premore. Eventualno DTS...

Bolje, da so ostali kar na AC3. Itak je bitni prenos zvoka zanemarljiv proti prenosu, ki ga zahteva slika. Isti klinac, če ti za sliko ostane nekih 128kb več ali koliko so jih že prišparali s tem AAC. To se na kvaliteti slike ne bo nič poznalo, vnaša pa probleme v dekodiranje zvoka in kompatibilnost naprav. Noben AV receiver ga ne razume, kolikor vem. Mogoče samo najnovejši (ki pa so po zvoku nažalost tudi čedalje slabši, ker se projektanti zaradi marketinških pritiskov bolj ukvarjajo z dodajanjem milijona DSP funkcij, pozabljajo pa na tisto osnovno - kvaliteto ojačevalnika).

Sploh pa še ta dva uboga muxa ne morejo nafilat s čim pametnim, pa se grebejo za neke bitiče.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 13, 2010 16:06 
Po zvoku se bedak pozna na izvoru. :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 13, 2010 16:15 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
V resnici to transkodiranje AAC ->AC3 ni tako tragično.
AAC namreč pokaže svojo moč šele pi visokih bitrate. Torej pri najkvalitetnejšem kodiranju.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 13, 2010 16:23 
Citiram:
V resnici to transkodiranje AAC ->AC3 ni tako tragično.
AAC namreč pokaže svojo moč šele pi visokih bitrate. Torej pri najkvalitetnejšem kodiranju..
To ni preveč logično. Za visoki bitrate že imamo DTS na primer in ne rabimo AAC. Logično je le, da je AAC boljši pri malih bitratih.

Ampak kvalitete zvoka ziher niso s prehodom na AAC izboljšali (ne možeš imat i ovce i novce - torej IN kvaliteto IN mali bitrate, ker eno izključuje drugo, pri vsaki kompresiji). Smešno mi je, ko včasih preberem, da ima AAC pri manjšem bitratu boljši zvok od AC3 pri večjem. Lahko ima kvečjemu enakega...

So le stisnili malo več v mux, pa še to je po moje bolj sizifovo delo, kot sem že dejal (glede na potreben bitrate za zvok proti slikovnemu)

Moj AV receiver pa je bil dosti predrag, da bi ga po petih letih na dinos zapeljal :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 13, 2010 16:57 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
AAC hvalijo, da dosega enako kvailteto z 1/2 bitrate napram drugim codecom
Tako bi npr AAC (64 kbps) moral biti boljši ali enak kot mp3 128 kbps.
Testi pokazujejo, da zdaleč ne dosega te kvalitete.

Po drugi strani, pa pri še manjših bitrate spet kaže obratno situacijo (kar je dobro za prenosne naprave)

Skratka testi so malo konfuzni ...

Kakorkoli pri transkodiranju AAC -> AC3 lahko uporabiš maksimalni možni bitrate. To pa pomeni, da bodo izgube kvalitete zanemarljive

Meni očitno TV pošilja na receiver AC3, lepo pokaže Dolby in zadeva špila ....

PS: Jaz sem že zdavnaj dojel, da se ne splača kupovati najdražjih stvari, ker jih prehitro povozi čas ....


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited