Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 9:24

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 01, 2004 19:23 
za enkrat uporabljam analogno satelisko TV, v roku 6 mesecov se selim v podstrešno stanovanje kjer si mislim naštimat digitalno pa me zanima nekaj zadev.
1. kakšne kable morm položiti iz dnevne do tam k bo montirana satelicka (za analogno rabš samo koaks kabl, pa me zanima če na eno anteno namontiram 3 LNM-je potem potrebujem tudi tri koaks kable do sprejemnika?, v primeru da vzamem verzijo z motorjem a potrebujem za napajanje in krmiljenje motorja še kakšen dodaten kabel a je dost samo koaks. Zadeva je v tem da bodo ps staneh mavčne plošče pa mi ni da bi kuj pa enem tednu spet zbijov za nove kable, tko da sm že mislu vse prj položit).
2.gledam ta sprjemnik DreamBox DM7000. zanima me koliko progrmamov je možno gledati brez da na njega nalagam kakšene doatnene kluče. Imam ADSL kako je z nalaganjem teh klučov (za gledanje kodiranih signalov) a obstaja kakšna možnost da jih sam avtomacko posodablja a morš to delati sam.
3.a lahko en v cca ene desetih vrsticah napiše osnovni princip tega DreamBox
4.za enkrat se dločam za nekaj takega
sprejemnik DreamBox DM7000
antena TOROIDAL T90
pa še LNB-je
5. a kdo prodaja kašene komplete + montaža če prosim za nalov in številko


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2004 9:29 
Do sprejemnika rabiš seveda samo en koaks, mogoče dva če si omisliš sprejemnik z dvema tunerjema. Več kablov jepa le od lnb-jev do razdelilnika. Z originalnim softom lahko gledaš vse kar bi sicer tudi z sprejemnikom za 20 k sit. Osnovni princip dreamboxa - veliko za realativno malo denarja(v eni vrstici).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2004 20:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Originalni soft na Dreamu za 100k Sit? Zakaj to sprašuješ? Kakšnih 300, večinoma so Arabci Italjani in Nemci. Glej stran http://www.sibila.si/telstar/sat/index.html Tu vse piše, kaj se da gedati, tudi z Dreamboxom. Toroidno anteno si boš omislil? Kul.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 7:51 
a se da gledat Discovery Channel.
A je bolša rešitev 1 LNB + motor ali 4 LNB-ji.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 8:11 
Živjo fantje !

Evo še enega, ki premišljuje o prestopu iz Humaxa na Dreambox..zato sprašujem naslednje :
1. ali človek lahko preživi brez priključka ADSL
2. ali je pametno dati originalno 1.08 verzijo v sprejemnik in ostale na usb stick
3. je dosti serijski kabel za vse update ? Je lahko null modem kabel, ki ga uporabljam za Humaxa ?

Se še oglasim...
Humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 8:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
1. Lahko "preživiš" brez ADSLja
2. 1.08 verzija ima polno hroščev in je ne priporočam sploh. Jaz mam vse kar lepo v flashu in na USB sploh še pomislil nisem, čeprav bi bilo morda dobro zaradi testiranja novih verzij softa. Mislim, da sem že naredu kakih 1000 updejtov pa mi še vse dela BP.
Jaz bi ti drugače priporočil zadnjega RuDreama, datum 23.07.
3. Tudi z serijskim bo šlo samo bolj počasi, bolje da povežeš z UDTP ali cross over kablom.

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 8:59 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 21:53
Prispevkov: 227
Citiram:
2. 1.08 verzija ima polno hroščev......
Jaz bi ti drugače priporočil zadnjega RuDreama, datum 23.07.
Koliko jaz vem je RuDream 2307 baziran na 1.08 :)
@humaxboy
Ă

_________________
lp,
Leskovar


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 9:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Imaš prav Leskovar, samo mislim, da so Rusi tudi original soft le nekoliko popravili, saj meni zdej dela precej stabilno. Največji problem kakor vidim je ko obrneš anteno ali pa ko prižgeš ko ti kr neki cajta piše da obrača anteno na izbrani satelit pa tusi pri iskanju novih kanalov se mi je že pojavila fatalna napaka. Sem pa ugotovil še nekaj-pri evrovizijskih 4:2:2 prenosih na 7° vzhodno, mi najde te kanale potem pa kojih hočem prenesti v Dreambox Edit, jih le ta sploh ne zazna :?: :?: :?:
Pa še to-pri prejšnji verziji 1.07.4 je sprejemnik tako 4:2:2 sliko tudi skoraj že prikazal v celoti, zdej pa seveda zato rabiš Tuxvision.
Morda kaj veš o tem, zakaj to :?:
Pa ja ne da so dobili kakšno pismo od EBUja :?:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 10:07 
Citiram:
... Sem pa ugotovil še nekaj-pri evrovizijskih 4:2:2 prenosih na 7°...
A to misliš na hdtv a la euro 1080?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 10:21 
Hvala fantje za odgovore...

očitno sem malce pred tem, da "prešaltam" na dreambox...
1. Janton :
ali ni malce riskantno oz. "nezdravo" vedno dajati nove image kar v flash ?
2. Za testiranje ravno ne verjamem, da bo dosti časa, zato niti ne vem, če bo navabil nov USB (sedaj imam enega, a se mi ne da stalno formatirati iz Linux na Windows okolje)..
3. Mi lahko kot laiku razloži kaj je to scam ? ALi je to kot kakšen emulator tako kot pri Humaxu ?
4. Ali je res, da obstajajo verzije, ki delujejo samo v flashu in druge, ki so samo na USBju ?
5. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited