Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:43

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 13, 2007 22:00 
Tudi sam imam ta motor:

Iskra SAT ROTOR 110 DiSEqC 1.0 - 1.2

Sedaj krmilim ga preko računalnika in Sky Star 2 kartice.

Do sedaj sem imel nastavljeno tako da sem obračal le med Astro in Hotbird satelitom sedaj pa bi rad malo več iztisnil iz njega.

Nimam popolnoma dobenih navodil od njega in kaj brskam po internetu sem naredil že sledeče.

- nosilni drog je raven (preverjeno)

Pa kaj sem iz interneta razbral moram stopinje nastaviti isto kot geografska širina torej okoli 46. (to je tisti merilec na motorju)

Ni mi pa jasno v katerem zatiču mora biti drog ki se vrti saj ima ta motor imbus vijak in potem imaš 3 zreze dokaj skupaj pa nevem na katero naj ga dam.

Potem pa ko to zaključim namestim (po tem kaj sem iz interneta prebral) anteno točno v sredino droga pa nastavim kot antene (to lahko tudi malo se igram ni neki problem če izračun nebi bil popolnoma točen)

Ni pa mi jasno sledeče:

Kako potem za čimvečjo število satelitov nastaviti ker nima nikakršne oznake motor.

A je središčna lega (izravnan drog) med "levimi" in "desnimi" sateliti najvišje lega na krožnici? in če je kam potem to središčnico obrnem. Proti jugu? Ali se to potem preračuna po kakšnih formulah (azimut)?

Bi bil hvaležen za informacije.


-


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited