Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 17:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Analogni motor
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 20, 2004 11:19 
Mene zanima, če se da kako uporabiti motor, katerega sem prej uporabljal za analogno satelitsko pri sky star 2 pci kartici? :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 20, 2004 17:21 
Problem je v tem, da nimam več analognega sprejemnika ker sem ga prodal zdaj pa ne vem ali se bo napajal motor preko koaksialnega kabla ali ne. imel sem pa en analogni komplet on intelsata iz pernice pa se niti ne spomin več kak je to v bistvu funkcioniralo....


Na vrh
   
 Naslov prispevka: hmm
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 20, 2004 18:20 
težka, težka bo, no saj se boš že neki spomnu ane.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 20, 2004 19:15 
jest sem mel isto analogni sprejemnik:
Morgan's DENVER
Koda:
http://www.iskra-antene.si/english/katalog_gb_sat_elektronika.htm#SAT%20sprejemniki
in rotor:
SAT ROTOR DiSEqC 1.0 - 1.2
Koda:
http://www.iskra-antene.si/english/katalog_gb_sat_rotorji.htm
sedaj pa mi ta rotor vrti nokia 9800s ... pri prvi montazi sem zagnal vseskupaj dol in nastimal 2 lnb -ja .... pa mi zilica ni dala miru: zdej mam spet rotor in po nekajdnevnem pobijanju mi spet dela ....

problem sem imel z astro .... ce je bil talar obrnjen skrajno na vzhod mi je zmanjkalo nekaj mm , da bi dobil signal .... ko sem prestavil talar, se mi je pa vse sesulo .... vedno se mi je vracal na izhodiscno pozicijo, tako, da mi je vse zmedlo ..... prej sem imel 0 pozicijo na astri, sedaj na hotbirdu ..... zmesnjava ..... sem ze spraseval, ce se da prestavit limite (tema iskrin motor), pa sem sam izbral kompromis .... > izbral sem srednjo varianto, tako, da imata oba satelita dovolj signala .... seveda brez satelite-finderja ni mozna montaza, saj je pomembna vsaka stopinja .....

torej : mozno je .....
btw: zraven dobim se sirius in evtelsat :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 20, 2004 20:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Citiram:
Problem je v tem, da nimam več analognega sprejemnika ker sem ga prodal zdaj pa ne vem ali se bo napajal motor preko koaksialnega kabla ali ne. imel sem pa en analogni komplet on intelsata iz pernice pa se niti ne spomin več kak je to v bistvu funkcioniralo....
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 09, 2005 19:36 
Zdravo,

dubil sem dva navadna analogna motorčka za šenk. Sam sedaj moram vedet kako in kam nastavljat da bom lovil kakšen satelit. Najdu sem stran kjer piše lege satelitov zdaj me pa zanima če bi se dal program SS2DiSEqC16 tko naštimat da bi mi medtem ko bi jst obraču pakozu kater satelit mi najbolj lovi in z kolk % signala?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 17, 2006 1:37 
s takvim motorom se da gledati od astre 19,2° E do 8° W samo ga treba dobro podesit (astra 1,eutelsat W2,hotbird,sirius,thor,amos,telekom 2D)ima još neki izmeĂ°u ,za takvi motor jako puno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 17, 2006 7:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Edina šansa je ročno upravljanje, za lego pa gledaš na indikator signala. Vse ostalo so potrebni veliki posegi, ki se jih lahko lotiš, če imaš znanje in veselje, seveda le na strani motorčka.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited