Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 8:47

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: HH - 120 - MEŠA SE MU
OdgovorObjavljeno: Po Jun 20, 2005 7:09 
Živio,
mogoče mi kdo lahko pomaga rešiti moj problem. Sicer sem montiral HH -120 motor in naletel na velike težave. Sicer mi motor v določenem trenutku lavfa normalno, med sateliti lepo potuje nakar se mu zmeša; zgodi se, da se ali sploh iz satelita več ne premakne; naprimer iz Amosa ne gre več na HOT BIRD, oz. gre namesto na HOT BIRD na 0; ali celo zaluta na kak ARABSAT,.... torej nekontrolirano potuje levo desno, kdaj celo gre skrajno W ali skrajno E pačeprav takega ukaza ne dobi. Sicer pa imam Iskrin receiver ISA 2CI. Led lučka je vedno zelena, kar pomeni da je napajanje dovolj kvalitetno, LNB je Universal. Kaj mi priporočate, ne vem kaj še lahko naredim, mislim, da sem probal že vse; no vprašanje je še glede napajanja LNB - ja, bojim se da bi lahko bilo napajanje premočno in da na motor pride več kot 350 mA, kajti v navodilih sem opazil to opazko, da mora biti ta vrednost manjša od 350mA, medtem ko pa ima receiver izhod na motor 500 mA; ali ga to lahko meša; če ga kaj bi bilo potrebno storiti za to rešiti. Pa še to; kabel od receiverja do motorčka je dolg cca. 20 m; ali je lahko to predolgo??? Hvala za odgovore in pomoč!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 20, 2005 9:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Več toka kot je na voljo bolje je, tako da se glede tega ne sekiraj.
Jaz bi najprej odklopil LNB in če bo stvar drugačna, potem se da kaj narest na povezavah, z menjavo LNB-ja .. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: HH120
OdgovorObjavljeno: Po Jun 20, 2005 9:40 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Meni nekaj ni jasno glede LED-ice. Ali imaš STAB ( ta ima oznako HH120 ) ali Moteck oziroma katero izpeljanko od tega? Popolnoma enak primer sem imel pri eni stranki, ki je imela Zender sprejemnik. Motor je delal teden dni, nato pa ponorel, po zamenjavi sprejemnika in resetiranju motorja pa je bilo OK. Kompatibilnost sprejemnikov in motorjev očitno ni stoprocentna. Poskusi pa tako kot pravi tehnični, čeprav jaz bolj sumim, da je vzrok napake v sprejemniku.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 20, 2005 14:31 
Hvala zanasvete; sicer pa verjetno velja zadnja trditev, da je napaka na sprejemniku, sicer sem klical v Iskro in so mi potrdili, da se to kar pogosto dogaja pri njihovih receiverjih; torej rešitev je vmesnik, ki ga je potrebno vgaditi zato, da problem reši. Fantje so bili zelo prijazni in so mi obljubili, da mi bodo še danes po pošti poslali ta vmesnik, ter skico kam ga namestiti, po tej namestitvi pravi, da naj bi sistem 100% deloval. Bomo vidli, sporočim predvidoma v Sredo če to res drži.

Upam, da sem z mojo težavo pomagal tudi tistim, ki se jim kaj podobnega lahko še prepeti;pa ne le pri Iskrinih receiverjih, ampak tudi pri katerih drugih, kajti kot pravijo se določeni receiverji ne ujamejo 100% z motorčki.

Še enkrat hvala in lep pozdrav!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 24, 2005 11:30 
Fantje, proble rešen.
Iz Iskre so mi poslali vmesnik, ki po vsej verjetnosti regulira el. napetost (torej, kot sem predvidu je bil to problem) in sedaj antena lavfa brez problemov, no še satelite moram prav poloviti oz. nastaviti anteno; kar pa ne bo lahko, kajti problem bo z črnim AMOSOM, kajti zgleda da moram v pimerjavi z drugimi sateliti anteno vertikalno dvigniti za cca. 1 st. ( res pa je da imam 85 cm anteno ), no drugače pa pobira tudi AMOS vključno s tremi "našmi" programi.

Še odgovor PINOSATU - Primožu: imam MOTECK HH 120, plačal pa sem ga 19.000 SIT; mislim, da ga imaš ti nekaj ceneje, kolikor sem uspel videt tvoj cenik na netu, vendar jaz sem imel eno menjavo tako, da,....

No Primož, če imaš kak poceni MATRIX Cam mi javi. Hja pa še eno vprašanje zate, kje v SLO lahko dobiš ROTAMAX zemeljske antene z ojačevalcem, in če jih poznaš povej kakšne izkušnje maš z njimi; sicer jo jaz lahko grem iskat na Hrvaško ker sem doma iz obale, a vseeno,....

Torej upam, da sem na koncu nekoliko pomagal bodočim uporabnikom kompleta ISKRA isa 2ci sprejemnika in HH motorja; drugače pa je Iskrin sprejemnik tako, tako, problem je zgleda tudi pri avtomatskemu iskanju novih frekvenc oz TP - jev, zgleda da jih je potrebno ročno vnesti, no bom še malo preštudiral, vendar tako kae; softtware pa je itak kupljen. No če imaste še kakšne izkušnje s tem kar sporočite.

lp


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited