Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 2:37

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: sm2d12 motor
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2005 0:32 
evo spet jest pisem
mam sm2d12 motor ki podpira diseqc, in imam skystar2 kartico za pc
nimam vec pojma koga naj vprasam za pomoc in kak naj probam postimat da bo motor sam zasukal anteno na dolocen program in satelit!

zdaj me zanima, kater motorcek 120% dela s ss2??
ker ta moj sm2d12 dela samo 50%
ko mi zacne koncno obracat anteno jo obrne do konca levo ali desno, nikakor pa na dolocen satelit!
a je treba v diseqc programu kaksne nastavitve posebej postimat al bi morale ze privzete delovat, longitudo in latitudo imam tapravi upisani! diseqc imam 1.6 verzijo, skynet.sys datotekco sem tudi zamenjal v windows/system32/drivers, diseqc.exe in se eno datotekco sem skopiral v progdvb da bi pac delal skupaj
sj ko kliknem na kanal na astri in ce sem na hotbirdu me vprasa ce zavrti motor tja, dam ok in se nic ne zgodi!
ce grem nekj sarit v diseqc program mi nekako rata poslat motor nekam desno ali levo v tri p....!
potem me pa se zanima kak usposobt daljinec za ss2, imam ga in bi ga rad zacel uporabljat, ce se da, ce se nebi dal nevem zakaj ga zraven prodajajo;)
kje dobim info za daljinec?me lahk kdo napoti, jaz grem pa sam se pobrskat za taksno temo o daljincu in progdvbju:)
lep pozdrav!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2005 1:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ta motor poznam v dno duše in na SS2 ti mislim da ne ostane drugega, kot odpreti motor in vgraditi filter motenj iz motorja. Le te namreč blokirajo DiSEqC ukaze in dokler se vrti je motor gluh za ukaze. To pišem iz poznavanja vsega skupaj, ne iz praktičnih izkušen, tako da je lahko situacija tudi drugačna.
Bi pa verjetno delal, če bi z enim drugim sprejemnikom nastavil lege in potem jih z SS2 le klical. SS2 namreč pošilja ukaze drugače kot večina sprejemnikov (zato je vpliv motenj šibkejši), zato bi znal motor na mnogih sprejemnikih delovati BP.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2005 22:41 
hoces rect da motor shrani te nastavitve al kaj? in ko bi uporabu drug receiver in z njim shranu lege satelitov v motor, da bi ss2 potem posiljal brez problema? nekj mi ne stima tukaj, sam nevem kaj bi bilo to;)
ves kaj sem se zajebal, da sem sploh nabavljal motorcek, mar bi nastimal sam na hotbird in bi to bilo to, itak skoz hotbird zjam ker sem primoran, tko da mi nic ne fali, motor bom pa fotru dal ko si nabav, ce si nabav, kaksno digitalno satelitsko, pa dj mi se povej, katera pocen kombinacija bi bila za fotra dobra, njemu je vazn da gleda bosansk kanal Bijeljino pa se kaksen discovery alpa animal planet podobne kanale, tko da kaksen dreambox nepride v postev ker je preskrt da bi kj taksnega nabavljal;)
to si bom jest nabavu slej ko prej, sam da prestudiram kaj dreambox sploh ponuja;)
kje dobim sam lnb pa receiver pocen?
anteno ma fotr ze od analogne tko da neb nabavlou, 90cm ma, menda je dost za osnovne satelite ki bi jih lovil z mojim sm2d12 motorckom!

Zakaj sploh pride do motenj v motorju, a ni namenjen prav diseqc protokolu in bi moral delat, zakaj potem nisem nabavu rocnega motorcka, da ga sam vrtim v zeljeno smer!
eh, to je pa k clovk nabav nekj zakar sploh neve kak deluje v navezi s ss2! pa se prodajalc mi je govoru da uzamem avtomatsk motor, da mi nau treba rocno saltat satelite, ces da ma on tud taksn motorck in ss2 in da njemu vse dela;)
jutr skocm k njemu na razgovor, da mi vse pove, drugac mu tv ukradem iz trgovine:)
lep pozdrav!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2005 23:05 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Ejga stari dej še kšn sabtajtl gor bakn, de te čuok saj kej zastop, ne pa sam ene kratice, pa ene bedne fore nucat, da ostali bl eni luzerji izpademo, anede?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2005 23:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Motorček ima kolektor in kovinske krtačke in ko te preklaplajo med poli, se pojavijo impulzi, ki prožijo mikroprocesorjev vhod za detekcijo 22kHz DiSEqC signala iz sprejemnika. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 22, 2005 2:17 
prevec zakomplicirano se mi zdi tole rihtat s ss2, bom kar na hotbirdu ostal.
Verjetno bom odsel se v trgovino tja kjer sem nabavil motorcek pa se prodajalca mal povprasal po vsem tem!
satelitko: lej ce mislis, da si luzer izpadu potem kr bod, jaz se menim s tehnicnim, ce pa nimas kaksnega odgovora ki bi se nanasal na moje vprasanje oz. jamranje(tako je izpadlo) ti ni treba pisat, noben te ne sili, se motim!?
hvala tehnicni za pomoc. lep pozdrav,
Goran!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 23, 2005 0:00 
ooooooooooooo
kaj sem jest trotl:)
mal sem se igral z diseqc programom in sem ugotovil da lahk s parimi kliki pripeljem anteno do zeljenega satelita, sam da moram imet ukloplen fast satfinder programcek zraven, da vidim kdaj je signal na satelitu katerega hocem;)
v satfinderju nastimam npr. astro 19.2 in z diseqc posljem tudi na astro, nato ko zagledam signal v satfinderju pa pritisnem za vsak slucaj 3x halt motor:) in glej ga zlomka se antena ustav na zeljenem mestu:) nic vec ne bezi do konca:) kak sem jest vesel hehe, tko da avtomatsko obracanje antene tudi ne rabim, jo bom kar sam obrnu:)
ceprav mi se pomalem dela probleme, ker nevem, ko mi slucajn antena uide za kaksne par stopinj levo/desno, kje tocno je antena, da bi jo potem po korakih privlekel na satelit, zdaj ce je na east in moram na west jo pac na west peljem, lahk pa da kontra peljem ker nevem kje lezi trenutno antena, tko da se moram malo pomatrat!;)
pa ce lahk kdo napise kak naj vem brez da grem pogledat anteno, kam je obrnjena, a je kaksen progi za to?
ajde


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 23, 2005 0:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ko imaš enkrat en satelit nacentran, ga daj v spomin in potem bi ti moral delat avtomatsko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 23, 2005 7:10 
Tehnicni si vedu, da lahko ze samo s ss1 premikas motor.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 23, 2005 9:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja seveda, jaz imam DiSEqC 4 vejni svič in na eni veji 120cm anteno z DiSEqC pozicionerjem. V progDVB se zlo lepo da nastaviti več satelitov na ta LNB in vsakemu določiti lego.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited