Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 14:02

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Dimo 120
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 03, 2006 19:04 
LP Sem začetnik in bi rad par nasvetov kako prav nastavit anteno z motorjem.Najprej me zanima na koliko voltov se lahko nastavi ta motor v Pluginu Disseq v ProgDVB kjer piše 13V ali 18V. Zanima me tudi kako se nastavi anteno da ta potem ulovi vse satelite, ali je treba najprej jo nastavit na en satelit to v pluginu označit in tako potem motor avtomatsko ve za pozicijo drugih.Zanimajo me tudi te longitude latitude ki je treba v pluginu vpisat in pa tip motorja, ker tam ni Dimo 120. Ali je treba anteno obrnit na določene stopinje, pač odvisno kje se nahajaš.Sem iz Kopra. Hvala za pomoč vsem, ki mi boste pomagali.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 03, 2006 20:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Nisi ravno več začetnik. V tvojem profilu piše:
Pridružen/-a: Ned Jan 02, 2005 1:55

O nastavljanju motorja je bilo že precej napisano v sosednjih temah, tako da si najprej preberi, kaj tam piše in če ti ni kaj jasno, potem kar v njih vprašaj. 13 in 18 V sta napetosti za krmiljenje polarizacij LNBjev in motor zna uporabljati obe. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 03, 2006 20:46 
http://www.heavens-above.com/selecttown ... ied&TZ=CET
tu upisi tvoje bivalisce pa bo lokacija


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 03, 2006 21:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mal se razglej po forumu in naštudiraj kar o motorjih piše.
Alfa in omega je usmeritev motorja točno v smeri jug +- 1°.
PA vedeti moraš ali je HoToX. potem ti bomo pa laže pomagali


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 03, 2006 23:30 
Alfa in omega je usmeritev motorja točno v smeri jug +- 1°.
PA vedeti moraš ali je HoToX.

Ja ampak kako naj vem točno kje je ta 1 stopinja, ne štekam točno kako in kam se obrne anteno na začetku ko jo sploh postaviš, verjetno je treba že takoj nek satelit najt drugače si ne znam predstavljat da motor potem najde ostale. Ne razumem kaj misliš pod tem HoToX. Brez zamere ampak dostikrat opažam da pišete preveč v neznankah ki jih manjvešči teško razumemo. Upam da nisem koga užalil.[/b][/i]


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 03, 2006 23:37 
No pa še nekaj me zanima. Kaki so kej teji Dimo120 motorji, kake izkušnje imate kaj z njimi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 04, 2006 0:29 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
To je stara oznaka SG 2100 A, te je uvažala Iskra. Za osnovni satelit na Primorskem nastavi Hotbird( takrat mora biti na skali motorja 0 stopinj )

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 04, 2006 8:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Torej motor daš na 0°, priviješ anteno in sicer tako, da je povsem pravokotna ali vzporedna na motor, ter z obračanjem motorja na drogu najdeš HotBird. HoToX je pa GoToX :) , to je sistem za obračanje motorja z ukazi "pojdi na X stopinj". Starejši motorji brez GoToX razumejo le "pojdi levo", "počakaj" in pojdi na "spomin X".


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 04, 2006 17:18 
Evo, Tehnični in pinosat to sem hotel slišat, hvala vam.To ,kako že v startu nastavit krožnik mi ni blo čisto jasno. A imata kaj izkušenj z temi motorji, tega sem uzel na probo od enga znanca, ki mu je doma stal pa ne vem al ga kupim al vzamem kakega drugega.Kako dela z SS2 in kolko so kej kvalitetni,mislim da je firme Mastrojjack, kupljen je v Nemčiji. Pa še nekaj bi vprašal, z motorjem premikaš krožnik samo levo pa desno, nič gor pa dol navpično, a so vsi sateliti na isti legi ko ih iščeš, ker se motor nič navpično ne premika.Upam da razumete kaj sem hotel vprašat. Thx


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ..
OdgovorObjavljeno: Po Sep 04, 2006 21:57 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Po Mar 15, 2010 0:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited