Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 21:32

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 86 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 23, 2004 20:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 23, 2004 23:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Najbolje je nagibati kar drog na katerem je motor.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 30, 2008 18:27 
Nabavil sem si motorček, ga namestil na drog, ki je v ,,vasergagi,, na motorčku sem nastavil kot 44,5, ne vem koliko pa morem nastaviti kot na samem krožniku.

moji podatki so
latitude 46,567
longitude 15,667

sem pa iz Maribora.


Zadnjič spremenil miki, dne Sr Dec 03, 2008 11:02, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 07, 2008 13:42 
Torej montiral sem vse potrebno, na motorčku nastavil kot 46 in na anteni 23. Preko usuals sem nastavil na astro in ker sem na 46,5 in 15.6 stopinjah je toraj skoraj v nuli Eutelsat W2 se mi je motorček obrnil na cca 3 stopinje na vzhod kar je tudi prav. Nato sem s premikanjem celega sistema in kotov motorčka ter krožnika na astri nastavil, da je kvaliteta signala 98 in preko usuals sem nato še preveril hotbir in tudi tam je kvaliteta cca 96. Ko pa sem usmeril na 16 stopinj pa mi jih nikakor ni našlo. tudi drugih satelitov mi ne najde. Kaj naj torej naredim, če mi je našlo kvalitetni astro in hotbird potem naj bi to pomenilo, da je motor pravilno usmerjen na jug, pa tudi drog je v plajbi (vaservagi). ali je mogoče krivo to, da je LNB monoblok in nimam pravih nastavitev? Bi si moral kupi rajši navaden LNB. Za vsak odogovor bi bil hvaležen, saj sem se včeraj mučil 5 ur in še danes 3 pa brez uspeha.

Hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 07, 2008 14:29 
16 sem gledal, ko sem nastavljal. Samo pol mi je delala astra in eutelsat hotbird pa ne. al pa hotbird in eutelsat pa astra ne. Transponderje in frekvence sem prepisal iz strani kingofsat.

http://www.shrani.si/f/2W/Fd/oD8kOHm/pict0009.jpg

Je kaka finta v teh nastavitvah. Za vse imam iste. Ali je mogoče kriva velikost krožnika? Ta je namreč samo 80 cm.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 07, 2008 16:33 
Sedaj sem naredil blind scan in mi na vseh satelitih, ki sem jih vnesel najde trasponderje in tudi programe, vendar ne vse. Torej je antena vredu nastavljena. Mogoče je kriv premali krožnik ali pa je kaj z LNB narobe. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 07, 2008 16:57 
Kaj je mogoče LNB?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 86 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited