Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 7:22

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 86 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 79 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 12, 2004 0:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Danes sem se po zlo dolgem času ukvarjal z enim SG2100 in vidim, da vsaj sodeč po opisu, njegov reset gumb prestavi točko juga, s čemer naj bi se že nastavljene pozicije prilagodile našemu kraju. Na koncu je tudi tabela že nastavljenih leg - tega se od prvega primerka, ki sem ga imel v rokah, ne spomnim. Ali kdo ve kaj več o tem.
Morda sem vse skupaj narobe razumel, ker je precej dvoumno napisan, motor sem pa imel že preprogramiran, zato tega nisem preizkusil.

lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 12, 2004 8:07 
evo jaz bi resu tole takole, motor rocno zavrtis, postavis na jug tako da si na Hotbird pol pa v ss2diseq pluginu skeniras za signal, potem das modify pol pa sam Auto goto pa mas tud ostale satelite.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 12, 2004 12:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mislil sem na sprejemnike brez GoTo


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 13, 2004 17:42 
Kar se tiče ELAVATION kota je vredu 45 stopinj(mislim,da je v redu) zanima me , če je sigurno LONGITUDE 14.5 stopinj za naš kraj?,ker sem motor s tipkami zavrtel na 4.5° vzhodno in naštimal astro nato anteno in motor pritrdil.Potem stipkami obrnil motor na HB nato še na Hellas sat 2 v bistvu do zdaj vse v redu.Ko se pa hotel poiskati Amos 4°W in Atlantic 5W° mi pa ne najde signala.Kje sem se zaj...l?
A mi lahko kdo kaj pove!





Antena fi 100 cm,motor sg 2100


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 13, 2004 18:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Odvisno s kje si. Ljubljana je na 14.5. Zase pa poglej na zemljevid. Koper 13.75, Gornja Radgona pa 16. Sicer pa zavrti na Amos in malo z rokami zvijaj anteno gor in dol pa boš videl kje si. Sicer pa je Amos precej močan satelit in me zelo čudi, da ga ne najdeš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 13, 2004 18:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Motor mora biti obrnjen natančno proti jugu, ne smeš kiksnit več kot °, potem ti bo od prve delal vse od 70E do 45W. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 14, 2004 16:15 
Tehnični -napisal si 10° a si mislil 10 minut?
A mi lahko pogleda za ta dva kota (langitude in elavation)nimam kompasa in na žalost tudi takega zemljevida sem pa od ljuljane 50 km proti novemu mestu.dolenc


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 14, 2004 16:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
A mi lahko pogleda za ta dva kota (langitude in elavation)nimam kompasa in na žalost tudi takega zemljevida sem pa od ljuljane 50 km proti novemu mestu.dolenc
V GOOGLE vpiši longitude in latitude pa ime kraja in boš sigurno kaj našel ali pa mi pošlji na zasebno ime svojega kraja pa ti bom jaz našel.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 14, 2004 16:48 
Tukaj poglej, ziher se najde kaj za tebe.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 86 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 79 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited