Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 0:16

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: star rotator amf
OdgovorObjavljeno: Po Jan 31, 2011 23:43 
lp

imam satelitski motor amf iz pred 18 let , še deluje vendar mislim da z novimi sprejemniki nebo kompatibilen, saj je deloval z prav tako 18 let starim analognim sprejemnikom thomson (multichoice paket).
ima poseben vmesnik ki se prikljući v scart za dekoder in čezenj vodi koaksialni kabel .
ali ga lahko še kako uporabim ?
opcija da imam poleg novega digitalnega ki ga nameravam kupit še tega thomsona samo za obračat anteno mi ne diši saj pokuri 35 W v standby :(


Obstaja mogoče kakšen boljši način (razen novega motorja kot pravijo pri AMF-u)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: star rotator amf
OdgovorObjavljeno: To Feb 01, 2011 10:58 
boljšega načina ni, kot novi motor...
Citiram:
lp

imam satelitski motor amf iz pred 18 let


Obstaja mogoče kakšen boljši način (razen novega motorja kot pravijo pri AMF-u)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 01, 2011 21:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ta reč ima gotovo enosmerni motor in z eno tropoložajno dvopolno tipko boš lahko premikal levo-desno, ne boš pa vedel kje si.
Se pa ne morem spomniti kako je stvar delovala, spomnim se le tega skarta, tako da ne vem kaj bi blo treba vse prelotat...

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 02, 2011 1:24 
zadeva ima koračni motor in nekaj ki izgleda kot pic za procesor ,zanima me ali imajo novejši sprejemniki tudi na scartu kakšen podatkovni pin, na mojem thomsonu je to pin 12 .
B


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 08, 2011 19:22 
ali mogočče kdo ve kako se je reklo protokolu ki ga uporablja ta amf motor
pred diseqc


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 08, 2011 22:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za podatkovni signal ne da bi vedel, glede koračnega motorja pa krepko dvomim, to so drage reči neprimerne za tako uporabo.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 09, 2011 22:39 
Citiram:
glede koračnega motorja pa krepko dvomim, to so drage reči neprimerne za tako uporabo.
kaj so drage reči ? koračni motorji, takšni kot je ta so v vsakem starejšem epson printerju za glavo sem in tja premikat.

Tehnicni ?? mogoce si pa bolj softweraš :) pa naredi da lahko sliko uploadam na forum pa ti pokažem.

pirpy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 10, 2011 13:48 
Citiram:
Za podatkovni signal ne da bi vedel, glede koračnega motorja pa krepko dvomim, to so drage reči neprimerne za tako uporabo.
Tukaj se motiš (kar je v bistvu dober material za na Makaronček).

Lahko potrdim, da je bil v starem AMF-jevem aktuatorju za premikanje sat krožnika uporabljen unipolarni koračni motor. Pri sprejemniku (jaz sem imel Pace MSS-288g) si potreboval še dodatni člen z nekaj malega elektronike, ki si ga vstavil v SCART priključek, namenjen dekoderju. V ta člen si vtaknil kabel s signalom, naprej pa je bil izhod za v LNB port od sprejemnika.

Tudi če ti kje uspe dobit DiSEQc krmilnik za tole starino, dvomim, da jo boš lahko usposobil. Spomnim se, da si imel dve stikali za skrajni legi, poleg tega si ne predstavljam, kako misliš umerit koračni motor in polža?

Vrzi stran in kupi nekaj novega... :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 11, 2011 23:29 
z koračnim motorjem je umerjanje najbolj enostavno, najprej ga vrtiš v eno stran do končnega stikala potem pa korak po koraku dokler ne uloviš satelita in potem to število korakov vpišeš v sprejemnik in zmeraj ko prestaviš na ta kanal se na pinu 12 scart sprejemnika za dekoder pojavi niz impulzov ki predstavjajo to številko , vezje v motorju to število sprejme in primerja z trenutnim položajem in po potrebi prestavlja sem in tja.
To je vse jasno problem je da nevem v kakšnem formatu so ti impulzi, svoj thomson srd14 sem namreč zadnič dokončno skuril( po nesreči)spomnim pa se ko sem z osciloskopom pogledal signal in izgleda kot serija kratkih impulzov med njimi pa malo daljše pavze in če se prav spomnem so se te pavze večale in manjšale impulzi pa so bili zmeraj enako dolgi.

Zelo bi mi prišlo prav če bi kdo ki ima digitalni osciloskop in tak satelitski sprejemnik kje v stari šari ,posamplal ta signal in mi ga poslal.
Nikjer ne najdem niti kako se je reklo protokolu ?,diseqc namreč ni

motorja nebi metal stran ker ima že domovinsko pravico pa še z štipendijo sem ga kupil.


LP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited