Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 20, 2024 8:37

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 16:27 
Nekateri poročajo da imajo probleme na slovenskem transponderju s Humaxi. Zanimajo me vaše izkušnje ( dobre in slabe ). Morebitni problemi, od kdaj, kakšni.....?

Trenutno je statistični multiplex izključen pa obrnite pozornost tudi na to.

Hvala Vito


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 17:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Ok tole s Humaxom nima nobene veze pa vseeno.
Ko hočem snemati z Dreamboxa preko mreže na PC s programom Tuxvision mi slika in ton izgubljata sinhronizacijo, dela sekundo, dve pa ne dela, pa dela pa ne dela, podobno je pri kanalih MKTV in RTS, vsi ostali jugo programi pa delajo OK. Zanimivo je tudi pri HTV-če je program nekodiran je vse OK, če je pa kodiran se pa zatakne in sploh ne začne prenašati byte, ampak kar nekaj išče (morda sinhronizacijo).
Ko so bili stari dekoderji je bilo vse OK. Morda je pa vzrok v tem, da to ni več po DVB standardu (no sej takih je mal, če bi kvaliteto slike ocenjevali), no samo ugibam, morda bo kdo znal povedati kaj več.
Je pa tko, če bi bilo to po moje, bi prepovedal oddajati vsem kanalom, ki uporabljajo resolucijo manjšo od 704X576 in bitno hitrost pod 5Mb/sec.
Pravzaprav bi bil za take najbolj idealen en satelit čisto na vzhodu kjer bi lahko gor nabutali ene 1000 kanalov :D

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 17:55 
Citiram:
..če bi bilo to po moje, bi prepovedal oddajati vsem kanalom, ki uporabljajo resolucijo manjšo od 704X576 in bitno hitrost pod 5Mb/sec....
Se popolnoma strinjam!!!!
Za zdaj se takim kanalom izogibam..le kje je VIASAT...????
..ali pa d+ na hispi... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 18:03 
Citiram:
Nekateri poročajo da imajo probleme na slovenskem transponderju s Humaxi. Zanimajo me vaše izkušnje ( dobre in slabe ). Morebitni problemi, od kdaj, kakšni.....?

Trenutno je statistični multiplex izključen pa obrnite pozornost tudi na to.

Hvala Vito
Ne samo na humaxu,pri nas so bili taki problemi na kabelski,da se je šlo nazaj na zemeljsko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 18:14 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Na SkyStar 2 je včasih trajalo ~40sekund v ProgDVB, da je odprlo program. Sedaj zadnji teden ponavadi (ker sem zgubil voljo do čakanja in sploh malokrat kliknem na SLO1-2) odpira normalno po približno 5 sekundah :D .


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 19:11 
Meni (imam Humaxa 5300) ravno na slovenskih programih občasno stvar zamrzne in moram sprejemnik izklopiti s stikalom, da ga zopet poženem v tek. Mogoče se mi samo zdi, ampak te reči se pojavljajo v drugi polovici meseca.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 19:20 
Citiram:
@VITO prodal sem kar nekaj Humaxov prav za RTV pa ni še nekih reakcij s terena. upam da jim VA-FOX pa zadnje kartice funkcionirajo :roll:
@Gizmo zdaj si me pa razočaral . Večina Hispasatskih dela ti pa zgleda da si brez :cry:
TV Cabo me ne zanima.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 19:46 
meni humax 5400+emu dela normalno ....


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited