Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 17:44

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 7:59 
Glede na to, da smo zmontirali preko 1000 sprejemnikov Humax se nam v zadnjem času dogajajo nekatere stvari za katere nimamo pravih rešitev.
PRVA TV oziroma TV3:

Kar se je pojavil NET TV Kutina na frekvenci 11323H 3350 3/4 na polovici sprejemnikov VACI-5300 in VA-FOX ni mogoče nastaviti TV3 11328H 3350 3/4. Mi v glavnem uporabljamo program HUmbox mislim da verzija 4.1 za editiranje programov in nato z Formulo V3 naložimo v sprejemnik.Prva TV je normalno programirana, vendar je zelo pogosto na tem programu NET TV. poizkušal sem že vse živo...naprimer. Izbrisati PRVA TV in nato ponovno naložiti....napiše "the same network exist" in ko greš ven z exit celo zamenja satelit in se postavi tam nekje na en program iz Hotbirth-a ali Eutelsat W2. Poizkušal sem tudi te Network-e brisati pa ti potem najde pa nekaj drugega. Poizkušal sem tudi ročno vnesti vse PID-e. Najde USERS, vendar javi, da ta network že obstaja. Poizkušal sem tudi tjunati na frekvenci 11330, kjer sem imel še dobro kvaliteto, vendar tudi to ni šlo. včeraj sem na enemu VACI-5300 zamenjal tudi Firmware in sicer zadnjo verzijo ( na koncu ima številko 7), ki sem jo uspel dobiti) Je pa zanimivo, da na nekaterih sprejemnikih iz iste serije pa ni nobenih težav. Res si stvari ne znam razlagati saj nekateri sprejemniki, ki stanejo dobrih 10.000 sit s tem nimajo težav. Včasih smo rekli...Humax je zakon.....ja in v to sem na žalost vse manj prepričan.

Druga zelo moteča težava je v tem, da pri nekaterih sprejemnikih na nekaterih programih ni tona ( Nova TV, TV3, TV Polonia, itd.) To se sicer reši, če naložiš novo programsko listo, vendar je za en teden kmalu vse po starem. Poizkušal sem zamenjati Firmware z novejšo verzijo, vendar se zlasti pri modelih VA-FOX dogaja, da nato prihaja kar samo od sebe do sprememb v antenskem menuju. Motor se naprimer postavi na Disable, vsi DiSqC se postavijo na A, zamenjajo se imena satelitov,itd. Skratka stvar popolnoma odpove in je potrebno zopet do stranke in ponoviti postopek z nalaganjem nove programske liste in vpisa pozicij.

Mi smo v preteklih letih v glavnem montirali motorske variante in imamo s tega vidika mogoče še več težav kot tisti, ki so v glavnem delali multifocus sisteme.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 9:01 
Jaz bi poizkusil zaščititi imena (plačjivi sat editor) in posodobiti inije za satelite.
Citiram:
.... Včasih smo rekli...Humax je zakon.....ja in v to sem na žalost vse manj prepričan.....
Lahko, da ste to rekli. Irci 5400 je zakon, pa ne po zaslugi Humax Korea.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 9:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Po mojem mnenju je vzrok težav premajhen razmak med frekvencama in čisto isti podatki za NIT in TID ter seveda "slab" tuner. Isto se to dogaja na SS2 rev2.3 Velikokrat TV 3 sploh ne dela-črna slika in moraš zbrisat in še enkrat poskenirati pol je pa v redu. Morda probej še ini fajle spremeniti frekvenco pa daj Net TV na 11,322; TV 3 na 11,329 in Halozat TV na 11,334GHz H...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 9:23 
Pri moji ss2 rev2.3b in prog dvb ni nobenih težav :shock:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 9:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Citiram:
Pri moji ss2 rev2.3b in prog dvb ni nobenih težav :shock:
Dve kartici, dva sprejemnika, dva tunerja-ne glede kaj piše gor pitaj boga kolk je to enako-saj veš vsaka stvar ima svojo toleranco-ne verjamem da ima ProgDVB na to kakšen vpliv...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 10:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Vpliva tudi jakost signala, predvsem pa narava samega tunerja.
SS2 Rev2.3 iz tunerja pošlje signal za celo širino najširšega transponderja, nato pa čipek pod hladilnikom (VP310) iz vseh teh SCPC signalov izloči tistega, ki ga uspe najti najbližje zadani frekvenci.
Pomagaš si lahko edino s premikom frekvence proč od tiste, na katero ti skoči - v konkretnem primeru TV3 nastaviš višje. Koliko je odvisno od vsakega primera posebej - seveda toliko, da ti ne ujame kaj drugega zgoraj in da ti ne zgreši TV3.
Različne serije sprejemnikov imajo pogosto različne tunerje, ali pa je le frekvenca oscilatorja v LNB-ju malenkost premaknjena in misliš, da en sprejemnik dela OK, drugi pa ne. Da bi bil pa qvarc v sprejemniku zamaknjen pa ni da bi verjel.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 18:25 
Jaz sem bil danes na TV 3 v kontaktu z g. Jernejem Tovornikom. Kot prvo me je presenetilo, da sploh niso vedeli, da imajo še vedno identifikacijo pod PRVA TV. No ja fant se je zavzel in to je bilo v naslednjih 30 minutah popravljeno. Me je pa kar dvakrat klical nazaj v vezi prekrivanja NET TV. poklical je tudi na CRO uplink, vendar razen, da ima network za TV 3 številko 1 in za NET TV številko 2 niso prišli. Ga je pa moj podatek očitno presenetil, saj lahko dokaj zanesljivo trdim, da ima kar 40 % naših starejših strank težave s sprejemom TV3 in to od takrat, ko se je pojavil ta nET TV. Pravi, da dobro pozna tudi našega Tehničnega in da ga bo tekom dneva poklical. Očitno gre za en tehnični problem, ki mnogim želnim gledalcem in tudi izdajatelju programa TV3 povzroča sive lase.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 21:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne pozabit, da ti signali niso namenjeni neposrednemu sprejemu in če komu to dela je lahko samo vesel. Edina reštev je pa večji razmak med kanali, pri PCI karticah pa recimo nakup Twinhanke 1020A, ta deluje brezhibno in kar se tiče sprejema je za razred boljša od vseh revižnov SS2.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 21:43 
Ja fantje še nekaj sem se spomnil ob tem razmišljanju. Skoraj prepričan sem, da to ni stvar tjunerjev in morda tudi ne bližina frekvenc.....vsaj pri sprejemnikih Humax ne. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 05, 2006 22:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kako ima Humi narejeno preverjanje SID-a in TID-a in kaj dovoli shraniti, kdaj kaj prepiše .. ne evm, saj to dela vsak drugače.
Iz vsega napisanega mi je zmerom manj jasno, kaj je sploh problem. Je pa stvar zelo enostavno probati in ugotoviti kje je problem. Vse se pobriše in vpiše samo tisti kanal, s katerim je največ težav. In če ta potem zmerom dela, je s tunerjem vse OK, če pa je včasih črna slika pa to pomeni, da se je tuner prestavil na sosednjo frekvenco. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited