Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 18:55

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SS1 V Sloveniji?
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 15, 2004 21:46 
Imam SS2 kartico pa s sliko na TV in na računalniku nikakor znisem zadovoljen. Programi s hitrimi scenami (npr. NBA)so večino časa v kockicah. Sicer sem uspel spravit sliko preko Hollywood Plus kartice na TV, kjer je slika neprimerno boljša ni pa to to, saj prihaja do majhnega zamika med sliko in zvokom. Zato se mi zdi edina prava rešitev hardware-ska kartica, kot je npr SS1 rev 1.5 - Technotrend in njeni kloni - (ki se neprimerno manj greje). Sedaj me pa zanima če kdo obvlada, kje v SLO dobit tako kartico oz, kje se jo najbolj splača kupit?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 15, 2004 22:33 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
Kolk pa imas ti PC?

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 15, 2004 23:22 
Več kot dovolj močan, če to misliš; AMD XP 3200+ , 512MB 400DDR, poraba procesorske moči pri ProgDVB-ju je cca 30%.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 8:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
TV je pač zaradi oddaljenosti in slabosti ekranov neprimerno boljši medij za gledanje in zato ti daje na videz boljšo sliko. Monitor je bistveno boljši in zaradi bližine gledanja pokaže vse slabosti, je pa zame monitorska slika boljša, saj več vidim - tudi več slabosti, ampak vsaj vse vidim, TV pa marsikaj prikrije.

Kar se pa tiče gretja je pa meni SS1 že crknila - verjetno zaradi gretja, zato sem novi dodal hladilnik.

PS Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 10:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Jaz imam podobne probleme kot RudeBwai, tudi Tehnicnega prepričujem to, pa mi ne verjame. Imam pa P4 /2400/512 .


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 11:02 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
No ja saj zato pa je bljse gledat satelitsko na TV-ju! Jaz imam monitor v kar zelo visoki kvaliteti slike pa me zadeva kr moti <<NOKIA 19" Multigraph 446XPro>> Preveč je slaba slika, no saj jim ne zamerim TV-ji se tako dolgo ne bojo kos monitorjem naprimer 120Hz... :?

Men je slika ss2 kr ok, no nekaterih paketov ni ravno za hvalit, saj jih niti na TV-ju ni moč gledat!

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 11:16 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
dvb standard je na lcdju skoraj nemogoce gledat :( pri zelo visoki kvaliteti, je slika slaba.

Se pa zgodba cisto spremeni na Euro1080 :) Tam... tam.. pa lcd od blizu nic ne mrkne ;) ODLICNA SLIKA :) komej cakam vec kanalov....

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 11:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Torej situacija je jasna; slaba slika preko monitorja ali še slabša preko televizorja, to je sedaj vprašanje :wink:

Sadjevc, a ti še vedno misliš, da tvoj PC nekaj šteka.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 11:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
No ko ste se tako fajn razpisali o kvaliteti slike na monitorju bom še jaz neki povedal: če gledaš čisto od blizu hitro vidiš vse napake, še posebno pri vseh normalnih kanalih, ki šparajo z bitno hitrostjo. Daleč najbolšo sliko se dobi pri občasnih prenosih, kjer so bitne hitrosti od 6,5MB/s naprej. Se pa zgodi tudi, da je slika slaba. Daleč najboljšo sliko sem videl te dni pri RTL feedu, ko so prenašali skoke iz Willingena in Oberstdorfa, slaba pa ni tudi na Eurosportu 7° vzhodno. Sliko pripeljem na monitor z Dreamboxa in če potem še to posnamem in zavrtim z BS playerjem je morda še kanček bolje kot v živo :D

P.S. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 12:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pa to še ni vse, DVB omogoča bitno do 15Mb/s, kamere pa tudi še zdaleč niso tako zelo dobre, da bi pokazale brezhibne robove. HDTV zaenkrat res še ne rabimo, ko bo pa 1,5m plazma stala manj kot drugi avto v familijo, potem pa lohk zaradi mene tud HDTV začnejo oddajat.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited