Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 15:23

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 25, 2004 21:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Gregio pravi da je antena že namontirana, da vrti, samo da ni signala.
Kaj to pomeni? Lahko je več variant. Glede na to, da ima SS2 najbrž uporablja SS2DiSEqC. Napaka je lahko že pri samih nastavitvah tega plugina. Antena se obrača a se nikoli ne ustavi na satelitu. Lahko je zamaknjen motor, lahko je antena usmerjena previsoko ali prenizko, lahko je fuč kabel od motorja proti LNBju, lahko je LNB odpovedal, ali pa napajanje zanj kje v motorju...
Mogoče bi bilo dobro LNB zvezati mimo motorja in probati ujeti kakšen signal. Mislim da bi vseeno bilo bolje, da pride kakšen strokovnjak, kot da bi hodil neki amater ala jaz... Konec koncev nimam niti satfinderja več sem ga že davnaj vrnil Tehnicnemu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 25, 2004 21:27 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
jst mam sam piskaca :D z njim si pa itaq nimas kej pomagat...no malo... za hb najt :) sej ostalo pa gre...

nej kdo napopa kaksno slikco...

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 25, 2004 21:56 
Lahko da je kriv motor oz. software ali kabel. Dobri motorji so stabovi hh100, hh120 ali sg2100 ali rev. sg2100a motor. Men laufa celo na linux. Za zacetnike so plugini na winsih. Najprej s satfinderjem nastavis na Hotbird na jug. Potem nastavis svojo pozicijo, kje si in potem pocasi poisces ostale satelite. Nekatere stvari pac vcasih niso tako enostavne kot se zdijo na prvi pogled. Posebno ce mas kaksen lev motor. :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 26, 2004 7:44 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Citiram:
Najbolj si pomagaš za začetek sam, če s kakim drugim sprejemnikom probaš, če imaš sploh prav nastavljeno anteno.
Po mojem je tudi najboljše, da najprej z nekim jeftinim analognim sprejemnikom preveriš recimo na Astri al pa HB, če je slika (vsaj jaz tako delam).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 26, 2004 8:03 
glejte zadeva je taka da glede Astre on Hb ni problem,kar se v satelitov tiče je Astra najvahodnejša,ka jih dobim,papa thor in amos na zahodu,sam sta zelo slaba,imata signal nekje 40 prcentov,druge pa ne dobim vem da je problem v finesah,sam jih je teško nastavit,zato pa prosim za pomoč,koga,ki se spozna na pomoč


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 06, 2004 7:44 
LP vsem pomagačem!!

Zanima me kako lahko vnesem poljubno frekfenco, transporder oziroma zdi se mi da mi kartica ne preskenira vse kar je na določenem satelitu. S sprejemnikom dobim več programov kot pa na kartici SS2. :?:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 06, 2004 8:20 
@matjaž najbolje da snameš narejeno listo kanalov na strani:
http://www.skystar.rs.ba/programi.html
Nisi napisal kateri program uporabljaš? Za progdvb imaš vse kar rabiš na tej strani, snameš lista kanalov in lista transporederjev in vržeš v chennels folder oziroma transporders folder.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 06, 2004 8:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
v .ini fajlih imaš spisek transponderjev za posamezni satelit. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 06, 2004 8:37 
Ni potrebno dodajati po nega ampak zamenjaj kar celo mapo transporders in channels in boš imel vse.
Lp
Funt


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited