Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:08

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Jan 26, 2004 0:03 
Imam fiksno sat anteno z dvema LNB-jema (Astra, HotBird) in PCI receiver SkyStar 2. Sedaj pa mi nikakor ne uspe spravit sistema v delovanje. Nastavitve na računalniku mi kažejo, da kartica ni povezana oz.da ne deluje. Morda nimam pravilno nastavljene smeri antene? Kako najlažje nastavim natančno smer antene in kako vem, da je v redu. Sedaj mi namreč ni več jasno ali je problem v kartici ali je napačna smer antene?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 26, 2004 7:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kot izgleda iz tvoje obrazložitve, bo nekaj narobe v računalniku. Poglej v Network Adapters, če imaš notri DVB Virtual Network adapter ali nekaj podobnega. Pa softver od kartice se ti mora pognati in šele ko boš dobil informacijo da ni signala oziroma je le ta 0%, takrat se loti obračanja antene.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 26, 2004 10:08 
Kartica je pravilno inštalirana, vendar ko grem v nastavitve Setup4PC mi po kliku Staus prikaže Signal Quality: 0% Out of Lock. Bojim se da imam morda kakšne nastavitve frekvenc napačne, saj jih je malo morje. Prav gotovo pa je problem usmerjenosti antene, ki jo moram še pravilno usmerit (probal sem že vse možne pozicije pa nič) . Ni pa mi jasno ali mi bo program prikazal kvaliteto signala ne glede na vse ostale nastvitve (izbran satelit, frekvence NLB-ja, idr)?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ..
OdgovorObjavljeno: Po Jan 26, 2004 12:21 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Po Mar 15, 2010 0:52, skupaj popravljeno 3 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 26, 2004 21:06 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 26, 2004 21:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Da ti pokaže kvaliteto signala moraš imeti nastavljeno vse - satelit, polarizacijo, frekvenco in SR.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 27, 2004 8:50 
Grosan, hvala za ponudbo, vendar sem obupal nad nastavljanjem antene in sem se odločil za pomoč strokovnjaka. Upam, da bo to še danes in da mi ne bo preveč zaračunal. Drugič, na žalost nimam analognega sat sprejemnika, samo SS2 kartico, tako da poskus takšne nastavitve odpade.
Tehnični, ne vem točno v čemu je štos, fino bi bilo, če bi mi kateri od lastnikov SS2 svetoval kako vedet, kdaj sem krožnik pravilno nastavil. V nastavitvah je namreč več različnih frekvenc (tuner, transponder) in še kup drugih nastavitev za katere ne vem ali so z inštalaciljo že prednastavljene ali moram kaj sam nastaviti? kaj je to SR (Symbol Rate)?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 27, 2004 9:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nimam SS2 in njene aplikacije, ponavadi je pa tako, da izbereš en transponder na Astri, priključiš kabel na Astrin LNB in potem toliko časa obračaš, da ti preklopi na Lock. Pri tem ti pomaga signalmeter, ki pa ti lahko pokaže katerikoli signal, tudi analogni iz drugega satelita. Ko se vključi lock in začne delovati Quality meter si pa na pravem signalu.

Svetujem ti, da na ozadju antene najprej nastaviš kot 37° (vertikalni kot), anteno obrneš malenkost levo od juga (le 5°) potem pa počasi levo desno. če ne rata spremeniš kot na ozadju.

SR je simbolna hitrost in govori o hitrosti pretoka podatkov 27500 je 55Mbit/s


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 29, 2004 12:56 
Tehnični hvali ti za pomoč. Končno mi je uspelo vse usposobit in sedaj je jakost signala približno med 60 in 99%. Upam, da je to dovolj za kvalitetno sliko.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited