Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:34

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SkyStar 2 in CAM
OdgovorObjavljeno: To Mar 30, 2004 15:31 
Imam računalnik Asus Pundit, s Skystar 2 in progDVB in sem prišel na idejo, ker imam vgrajen PCMCIA slot, da bi bilo mogoče vstaviti kakšen modul, da bi lahko vstavil npr. hrvaško kartico Viaccess 2. Ali bi se to dalo?
Prosim poznavalce za odgovor.

LP Lipa


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 30, 2004 21:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Uh po moji logiki ni šanse.

Tale Pundit je kar luštna stvar - če se prav spomnim je lahko namenjen tudi za HTPC. Ali si ga uporabil v tej smeri in kako ti deluje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 31, 2004 0:19 
Da, poskušam ga maksimalno usposobit kot HTPC. Kupil sem goli barebone, nato dodal P4 2,8G, 512M rama, NEC 2500 DVD RW, 80G disk, brezžično tastaturo s trackball-om in daljinca ATI Remote Wonder. Trenutno vozim Win XP, WinDVD, BSPlayer, WinAmp, progDVB, FreshView. Lahko rečem, da zadostuje za vse multimedijske aplikacije v dnevni sobi. Sistem se komaj sliši, saj se ventilator na procu vrti nekje okrog 1800 obratov pri tempraturi procesorja od 34 do 38*C, v ohišju pa je tam nekje okrog 40*C. Tudi SkyStar 2 se ne greje, saj je Rev 2.6.
Na TV je priključen kot primarni display preko S-video vmesnika, slika ko grom. Nadalje želim dodati DiSEqC motor Moteck SG2100 (čakam vašo novo številko Telstarja, za navodila in najcenejšo varianto za nabavo motorja in nove antene Gibertini 105 cm).
Pa gremo na moje vprašanje in ugibanja. Zakaj obstaja v Settings meniju opcija CAM Interface in zakaj se uporablja plugin CI Interface 1.11 by Sparc. Samo ugibam, mogoče sem na krivi poti. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 31, 2004 7:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Namesto dragega CAM-a na RS232 priključiš phoenix programator (konektor za kartico, oscilator in par vrat) in stvar bere pametne kartice. Nisem probal ampak bojda deluje.

Kar se tiče pundida bi se pa toplo priporočal za kak članek na to temo, najraje bi pa stvar prišel osebno pogledat. Še zlasti me zanima video izhod na TV. Ali je slika iz SS2 primerljiva s sat sprejemnikom. Torej da ni nobene obrobe, da se ne dela noben resize satelitske slike ipd.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 31, 2004 13:28 
Da potrebuješ Poorman Cam plugin, edina omejitev je mogoče da ne bodo delali vsi kodirni sistemi.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited