Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 14:13

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 0:48 
Pozdravljeni!

A mi lahko kdo prosim malo bolj konkretno razlozi, kako je s temi zadevami okoli filtrov in razlicnih programov za DVB, ker ima vsak neke svoje finte pa nastavitve (in zahteve okol kodekov in pa kajjazvemokolcesase).
V glavnem, na zacetku mi je TechniSat SS2 z original CDjem in opulenim DVBviewer-jem delala, ker pa sem hotel malo vec, se sprobal se PROG DVB. Takrat je se tudi delalo, samo da je ta program hudicevo pocasen, pa sem sel na MyTheatre. Tu pa se je zacelo. Ne slike, ne zvoka (programe smo pa vseen iskali in tudi nasli). Pa sem vse skup dol vrgu (deinstaliru komplet vse za SAT in DVB, driverje,...), pol pa ponovno instaliru sam gonilnike in pa pro verzijo DVBviewer-ja. Med tem casom nekje vmes pa se je se to zjebal, in se mi je zacela slika (in zvok) ustavljat (prekinjat) na vsako sekundo ali dve (DVBviewer). V drugih prog. pa jamra, da je neki s filtri ala DirectShow narobe (can't find filter???) Skratka, zj.... je vse. Zanimivo je, da pa v Winsih vse ostalo dela(Windowsi XP+SP1 so dokaj na sveze gor in vse ostalo, kot mora bit!!!!!), kar se tice videa in podobno (DirectX, DVD, video, kodeki in podobno).
Zdej ne vem vec, kaj se je usulo in kaj je sploh potrebno pri tem satelitksem sr...., ker je videt vse bolj na pol narejeno. Kupis HV pa dobis demo verzijo SW, pol se pa jeb.. naprej. Nikjer pa tud ni detaljnih navodil o zahtevah okol filtrov oz. kaj mora v winsih delovat, ker zravn teh programov ne pride nicesar vec, razen sama aplikacija. Mislim, to je bad!

(res sam bolj za spilat se, tale SATonPC)


LP in upam na kakrsnokoli pomoc
Hvala!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 0:57 
Še 1x odinštaliraj in inštaliraj mpeg2codec-pack


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 13:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Jaz tega packa nisem niti videl, pa mi dela. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 13:49 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
zakaj pa ne priporics vec progdvb-ja?? za moje pojme je ta najstabilnejsi :) vsaj pri meni...

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 18:56 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Samo če bi mal hitreje preklapljal med programi.... :x


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 20:46 
[quote="Tehnicni"]Jaz tega packa nisem niti videl, pa mi dela. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: se enkrat razlagam!
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 21:01 
Hvala za namige, vendar mislim, da niste dojeli bistva problema!

Ponavljam: zato, da bom lahko gleda SAT, ne mislim sprobat 10 programov (najboljse 3 sem itak ze in sem ze tudi napisal, kako je z njimi). Ker ce ti niso delovali, zakaj bi potem kateri drug. Problem ocitno ni v programu samem (ker prakticno noben ne dela), pac pa v komponentah. Drugic, tudi cele masine ne mizlim zjebat zarad tega. Tretjic, "mpeg2codec-pack"??? Nikoli slisal, da to obstaja, predvsem ker je ta standard kodiranja pod licenco in je placljiv. Jaz ga nisem nalagal (res sem ga posredno instaliral z PowerDVD jem, ampak ta ni imel nobenega vpliva na te probleme in tude ne sme imeti!!!). Ce je ze kaj, kar je potrebno imeti, bi to moralo pisati konkretno v navodilih, ne pa da nakladajo v nekih potrebnih filtrih, kateri pa so to in koko jih nalozit, pa ne napisejo(DVB Viewer npr.) :evil:
Tegale ALT-DVB pa niti dol ne morem potegnt (klasika pri rusih), vsaj danes ne, ko zgleda da ma SIOL neke probleme z netom (?)

A nimam nihce ideje, kaj bi lahko zajebal, da programi jamrajo da DirectShow filter manjka/ne deluje (windowsow niti pod razno ne mislim na novo nalagat; so bili ravno nalozeni).
OK, tole se, edine filtre ki imam gor so za DivX in Xvid (filmarijo) , pod skupnim paketom "ffdshow" (codec pack); decoder za vse tipe mpeg-ov je "libavcodec". A bi to lahkop bil problem (da je povozu MPEG2 native dekoder)? Ampak od kod, ce ja nikoli ni bil instaliran, vsaj DVB programi ga ocitno nimajo zraven, ce ne bi jih itak lahko reinstaliral.
(kaka beda)

Hvala vseeno!

lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 21:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Jebiga tako je-nihče od nas ni kar na ena dva tri vse uredil in če nimaš živcev potem bolje pusti. Lahko ti pošljem ALT DVB oz. ga naložim na strežnik pa ti pošljem link če hočeš. Ampak kakor sem rekel moraš imeti živce, drugače je brez veze...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 21:34 
mpeg2 codec pack obstaja!Kako je z licenco se še nisem pozanimal.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 21:38 
odgovor je open-source linux hacking into the kernel,
sam je treba bit mal geeka kar pomeni imeti nekaj
potrpljenja, zivcev predvsem pa nekaj casa.

Knowledge is the power.

:wink:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited