Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 18:06

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2004 23:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Najprej rečeš, da nimaš nobenih levih mpeg2 kodekov, potem pa omenjaš
Citiram:
"ffdshow" (codec pack); decoder za vse tipe mpeg-ov je "libavcodec".
Nekateri paketi vem da zjebejo winse, sicer je pa tudi teh ffdshowov veliko, pa veliko opcij ima, tako da kdo to ve.

Pri Winsih in videu je zakon ene petkrat zgostat mašino predno prideš do kanca inštalacije, potem pa priporočljivo pred vsako inštalacijo kake stvari, ki kaj šari po Winsovem videu. Meni je en bogi DVD plejerček povsem sesul mašino, tako da se ni dal z njo ničveč delat. In sem to ponovil še enkrat in spet isto - k sreči sem imel sveži ghost image.

Pa Jantonov nasvet upoštevaj ali pa daj oglas prodam SS2


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2004 18:19 
Zivjo!
Zakaj sploh uporabljate te bedne programe :? uporabi tegale http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=2554 pa tudi kodeki in filtri in graphi so vsi notri-samo gres v mapo in dvakrat kliknes da registriras-je pa vse v enem fajlu, tako da s sliko in zvoki naj nebi bilo tezav, pa tudi program orabi zelo malo procesorja in ramaa, tako da dobro deluje tudi na slabsih racunalnikih-preverjeno pri meni doma (ker imam slabso masino) :lol: in mi altic steka ;)
Lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2004 18:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Nejc, program sicer dela ampak se z ALT DVbjem niti pod razno ne more primerjati :wink:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2004 18:36 
Saj sem rekel, da je altic zelo dober, samo kaj ko meni steka :D in po altu je takoj ta program ki sem ga omenil, pa tudi lepo je zdruzljiv z vsem dodatki. Preprosto receno enak je altu le da deluje na slabsih racunalnikih :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2004 18:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
No to imaš pa verjetno prav-a si mogoče kaj sprobal DVBDreama-meni je kuril zelooo malo procesorske moči

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2004 18:47 
Dream kuri vec kot moj :lol: saj sem rekel-sprobal sem ene 10 programov pa se je ta najboljse izkazal-prvo mesto bi dal tega ki jaz uporabljam, potem alticu in potem progu :D Ce pa bi imel res hudo masino bi pa premislil se ce bi dal altica na mesto ena :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2004 19:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Pol pa vse v redu, Nejc :D

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Napredek!
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2004 23:16 
Takole;

glede tegale:
Citiram:
Najprej rečeš, da nimaš nobenih levih mpeg2 kodekov, potem pa omenjaš
Citiram:
"ffdshow" (codec pack); decoder za vse tipe mpeg-ov je "libavcodec".
Nekateri paketi vem da zjebejo winse, sicer je pa tudi teh ffdshowov veliko, pa veliko opcij ima, tako da kdo to ve.

Pri Winsih in videu je zakon ene petkrat zgostat mašino predno prideš do kanca inštalacije, potem pa priporočljivo pred vsako inštalacijo kake stvari, ki kaj šari po Winsovem videu. Meni je en bogi DVD plejerček povsem sesul mašino, tako da se ni dal z njo ničveč delat. In sem to ponovil še enkrat in spet isto - k sreči sem imel sveži ghost image.

Pa Jantonov nasvet upoštevaj ali pa daj oglas prodam SS2
...res je, da ko sem pisal tisto, sem se spomnil, da bi lahko ffdshow codec pack delal probleme. Pa sem se naprej spomnil, da je bila zadeva gor ze preden sem instaliru SAT (in na zacetku je delal)!!! Potem je lahko logicno sklepat, da to nima vpliva, ne?
Sploh pa, Winsi v osnovi nimajo MPEG2 decoder filtra, ne? Al potem pomen, da mors dajat gor kodec-pack-e kot za DivX-e?? Mislim, da ne, in ce ze kaj, potem bi to morala imeti aplikacija (beri:programi) prilozeno oz. ce ne, potem vsaj nedvoumno napisano v zahtevah.

Drugo; vceri sem vrgu dol vse prog. (ne pa tudi driverjev), poisku en MPEG2 decoder (edini zastonj, ki sm ga nahitr nasu, je bil Elcard; ostalo je kot pravim vse komercialno, "trial") in dal se enkrat gor ProgDVB.
Ta zdej dela, ampak spet sam z Elcard decoderjem!!! (dokaj tecno!)

S tem, da tisti MilDVB se zdej ne dela. Pri vseh filtrih/kodekih ki jih izberes, zatezi z "Mistake of connection DirectShow video; Probably codecs are not registerd". In verjetn nekateri drugi prog. ne bojo delal, ke bo ista finta (neki v zvezi z DirectShow). In kje je zdaj tu tisto "ja, vse dobis zraven programa";
---tu je po moje problem globji oz. bolj sistemski (naslednja stopnja > povezava z DirectShow vmesnikom/knjiznico in po moznosti DirectX-om). Zakaj je tako, se zdaj ne vem (mogoce se mi bo ljubilo zapravt 10 ur, pa bom ugotovil).

Bo zanimivo zdej probat MyTheatre al pa DVBviewer, da vidim, ce je kaj sprememb oz. na kak nacin onadva uporabljata te filtre.
Fajn bi blo, ce bi se nasu en majstor, ki bolj pozna te finte okoli videa!

Se pa drugace strinjam, da ti lahko neka nova zadeva, ki je ne poznas, zajebe cel sistem! (men zaenkrat vse ostalo se deluje, kar je spet cudno)

(bom se porocal, ce bo kaj pametnega)

lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 12, 2004 13:51 
vsi ki imate probleme z kodeki:snemite MT 2.76 full. instalirajte full z kodeki(cyberlink), grafi,itd.požeini MT in desni klik na graphs izberite različne grafe,primerjajte in se odločite kateri vam najbolj odgovarja. z graph editorjem(v Mt folderju-to opcijo ima tudi progdvb)lahko naredite tudi svoj graf in uporabite kodek, ki vam najbolj odgovarja.
Glede programov:najboljša trenutno(MyTheatre2.76-full)-omogoča gledanje ki....v
in progdvb(omogoča sharing).
lep pozdrav.
Funt


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 12, 2004 14:10 
Ali ste razmisljal o alternativi, ker se svet dvb programov ne vrti sam
na winsih. Nekateri izmed nas to ze vemo. :wink:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited