Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 22:14

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Maj 19, 2005 22:28 
Citiram:
zdravo!
dj mi ti povej zakaj nemorem motorja upravljat avtomatsk s programom diseqc1.2 za skystar2 kartico?
vse sem probal pa se kr negre! nimam pojma kak naj se tega lotim, pa se dj mi povej kaj je dream box boljsi od moje skystar2 kartice razen tega da je 6krat drazji
Rolling Eyes
mam sat nekje nad hiso(v Tržicu v centru mesta), in se par ljudi zivi v tej hisi pa ponoc nimam kj gor iskat, ker obstaja moznost da se polomim, ce padem nekam;)
hocem rect da ga trenutno lahko samo rocno peljem od hotbirda do astre in nazaj
tko da sem primoran gledat samo hotbird...
kar se pa tice eutelsat na 16E mi je pa en forumovec tukaj rekel, da s satfinderjem ne dobim signala, ker je HB pa astra mocn signal in ga satfinder zato nezazna!
tko, da imam anteno dobr postavljeno tudi za ta satelit!
dj mi prosim pomagj z motorckom... hvala!
alpa vsaj povej kje naj vprasam za pomoc, ker tukaj nihce se ni odgovoril
Torej, to sem dobil na ZS, poznava se z gorann-om preko mobitela, a mu lahko kdo bolj natančno razloži kako in kaj, kar se mene tiče sem že kar precej pozabil v zvezi s sky star 2.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 19, 2005 22:38 
tudi jaz sem vse posusal in so mi tu na forumu svetovali kaj in kako ,pa mi nikakor ne obraca antene ko preklopim na kanal z drugega satelita zato sem si v disqc memoriziral satelite in moram vedno tam klikat da mi obrne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 19, 2005 23:04 
kak naj jaz vsaj v diseqc programu nastimam, da mi obraca satelite ko se odlocim za katerega od njih? men je vseeno a mi obrne ce kliknem na kanal od astre, ce sem trenutno na hotbirdu, men je vazno da ga lahk sam obrnem s pomocjo programa diseqc za skystar2
to mi povej kak si usposobu;)
ajde


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 20, 2005 7:29 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
a ni to tehnični enkrat v eni urci skup spravu :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 20, 2005 10:28 
popolnoma mozno je to,ce dobro obvlads racunalnik in znas anglesko :oops: :oops: ,sem goranu poslal na zs par linkov pa bomo videli kaj bo javil :!:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 20, 2005 11:36 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
upam da bo, ker v kratkem to mene čaka

lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 24, 2005 0:54 
evo mene!
kaj sem naredil? nic, se bolj sem zasral kot je bilo;)
sem se drzal postopka kako nastimat diseqc za s2
sem skopiral vse kar rabim v progdvb direktorij, sem zamenjal skynet.sys datotekico tudi!
sem naredil restart
v progdvb mi je kazal v plugin diseqc, tko da sem tist dobro naredil, potem ko sem dal configure mi je dal ene opcije v ss2diseqc, kar sem imel ze odprej, imel sem longitudo in latitudo tudi vpisano za svoj kraj(Tržič)
kaj se je zgodilo: sem imel prej na hotbirdu, in dam da mi najde eutelsat na 16°E in kaj naredi, pac zavrti talar na eutelsat, najde signal, sem bil zelo vesel, hehe, nato grem v progdvbju v channel list-channel search, dam na eutelsat pa da mi skenira satelit, tudi tam javi da ima okoli 50% signala, kar je dovolj, mi skenira 10 kanalov od 80(tm nek) potem se pa izgubi vsaka sled za signalom, grr!
in kaj naj zdaj? neznam ga rocno vrnit na hotbird, alpa astro alpa kamorkol!
kak lahko rocno vracam kroznik, brez da bi hodil ven premikat talar?

popravek: hja kaj naj recem, zdaj ko imam v progdvbju odspodaj satelite, si izberem pac hotbird in na levi strani imam listo kanalov, kliknem na enega, me vprasa ce zavrti talar na omenjeni stalit, dam da in prikaze da se premika, na koncu pa ne dobim nic ven, sama tema, nikjer slike, zato vprasam, kako za vraga naj rocno poiscem satelit, brez da bi sel ven premaknit talar z unimi tipkami na motorju?
ocitno sem vse dobro naredil, ampak spet ne tako dobro, da bi imel sliko;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 24, 2005 10:06 
problem se kar nisem resil!
ko kliknem v ss2diseqc drive motor po steps alpa sekundah, mi ga obrne na skrajni rob vzhoda ali zahoda, odvisno kam zacnem obracat!
menda mi isto naredi ce kliknem go to gumbek!
matr ceb vedu da ga tko serjejo teli motorcki alpa da niso kompatibilni s ss2, bi rajs drugega uzel, ki preverjeno dela!
pa zdaj bi mi se rocni motorcek bolj prisel kot tale moj!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 24, 2005 12:24 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
ej nimam motorja sam se mi zdi da si kiksnu pri prvi nastavitvi motorja na hb, ne vem , :shock:
zdi se mi da ma sadjevc ss2 pa isti motor morda ti bo lahko on kaj svetoval, al so vsi kar utihnl pri tej tvoji težavi :cry:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 24, 2005 12:27 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
p.s.
sem pa videl da so vsi imel na začetku težave in so spraševal, če ne na tem pa na kakem drugem forumu-(wlan.sat)
lp


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited