Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Jun 05, 2024 3:53

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 31, 2006 20:55 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
@aglava me je preko ZS spraševal o nakupu (moje) SS2 in kako bi delil antenski signal:
citiram:
aha, povej mi kaj je razlika med ss2 in skystar 2 ??? Drugače sem zainteresiran, samo si moram najprej še dobiti neki razdelilec da bom razdelil kabel, ker sedaj gre samo do sprejemnika. Bi znal to uštimati, oz.veš kaj rabim zato?

in dobil je tak moj odgovor
citiram:
ss2 ali skaystar2 to je eno in isto; pač le okrajšava; če hočeš gledat z ene antene na 2resiverjih rabiš 2xLNB twin pa 2x diseq stikalo pa do vsakega resiverja od diseq swiča svoj kabel.
Mislim da je to najboljša varianta, al pa če si omisliš še eno ločeno anteno na motorčku in nebo bo tvoje.

Očitno pa mi ne verjame in preverja še če je kaka druga varianta, lahko pa bi malce še pogledal po forumu na to temo,


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 01, 2006 9:18 
Ne verjame :roll:

Ne rabiš razdelilca ampak DiseqC stikalo, najbolje kar štiriportnega, da boš kak LNB lahko še dodal.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 01, 2006 11:46 
@tkma........a je kej narobe če prašam še druge za mnenje?
Ti si mi reku da se pač ne da, da bi gledala oba na enkrat, potem sem pa malo bral teme, pa je nekdo napisal da se da, zato sem pa tudi prašal :lol:

Sam ste res sami čudaki tuki gor :idea:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 01, 2006 12:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
@tkma........a je kej narobe če prašam še druge za mnenje?
Ti si mi reku da se pač ne da, da bi gledala oba na enkrat, potem sem pa malo bral teme, pa je nekdo napisal da se da, zato sem pa tudi prašal :lol:

Sam ste res sami čudaki tuki gor :idea:
Kdo je rekel da se da. pokaži kje si to prebral. :shock: A o čudakih bi dalo pa še raspravljat.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 01, 2006 13:15 
Citiram:

Torej, za tiste ki ne veste: Ni nujno da prodajalec v Big Bangu govori neresnico. Obstajajo tudi LNBji, ki pošiljajo po enem kablu signal za 4 TVje, v štirih frekvenčnih pasih (ne vem na pamet od katere do katere frekvence je posamezen pas). In obstaja seveda tudi tak svič - pretvornik, kot ga ti omenjaš, ki ti te različne f.p. iz enega kabla pretvori na štiri kable v f.p., ki ga zmorejo sprejemati sprejemniki. Mislim da sem to zadevo videl v nemškem Infosatu. Bom malo preiskal stare revije. Lahko da je bilo tudi kje na netu.

Dvomim pa, da imajo take LNBje in sviče v Big Bangu.
No iz tega vem sem razbral da se bi dalo gledati na 4 TVjih!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 01, 2006 13:28 
Tu se govori o preklopnikih(prevod za switch)!Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 01, 2006 20:54 
čaki a zdej vm gre to v nos ker sm neko informacijo ki sem jo dobil od nekoga preveril na forumu ???

Pač čudno se mi je zdelo, ker mi je rekel da se ne da, da ne bom moral hrakti gledati na računalniku in televiziji sat tv, če imam samo en krožnik!

Zihr se da to narediti, in nekaj sem bral po forumu in sem po vsej verjetnosti narobe razumu in zato sem še enkrat prašov!

LP,andraz


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 01, 2006 21:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To da bi vse 4 pasove prekonvertital na širši pas je seveda možno, a gre posledično za tako visoke frekvence, da bi obstoječi kabli in delilniki povsem odpovedali, zato tudi če je to res, po moje nima perspektive.
Za te nemene obstaja sistem s posebnim LNB-jem, ki ima v sebi tuner, natančneje 2 ali 4 in potem do vsakega sprejemnika pošilja svoj transponder.
V obeh primerih pa s tem še vedno lahko gledaš samo en satelit. Pri prvem gotovo ni stikala, ki bi te frekvence preklapljal, pri drugem je pa vse skupaj smiselno pri LNB-ju za 2 satelita, ker preklopnik ni smiselen. Sam kaj pa ko hočeš 3 satelite.
Skratka še lep čas bo za naše razmere najboljša dobra stara klasika, twin LNB-ji in dajzijo za vsak sprejemnik posebej.
Se pa na tem podoročju marsikaj dogaja, saj vsi hočejo rešiti problem sprejemnikov z dvojnim tunerjem - z današnjo standardno opremo namreč vsak potrebuje svoj kabel.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 03, 2006 7:43 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
@aglava, sploh ni problem osebno rajši vidim da se sprašuje na forumu, saj zato forum je in s tem živi, ne pa preko ZS
se mi je pa zdelo "zamal" če me pač nekaj sprašuješ preko ZS potem pa spet isto na forumu, pač prašaj tukaj pa je in o "čudakih" bi se tudi dalo razglabljat ampak brez veze
LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 15, 2006 21:51 
Še nekaj, sam sem kupil ta "delilec" in imel anteno ter dva reciverja. (Štiri krat sem ga zamenjal v obi-ju ker sva se z prodajalcom ker ni bil sigren zmenila naj kar pridem menjat če ne bo delovalo) in vsakič mi ga je po dnevu-dveh skurlo. Najprej sem vse normalni priklopil in je delovalo, po dveh dneh pa ga je skurlo. Nato sem pomislil da je krivo napajanje in v enem reciverju napajanje izklopil ampak isto in tako še tri krat.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited