Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 21:43

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 60 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: izgubljeni sateliti po selitvi
OdgovorObjavljeno: So Jan 26, 2013 16:57 
Najprej lep pozdrav vsem forumovcem!
Malo sem pobrskal po forumu, pa nisem našel odgovora na svoj problem, sem se odločil, da vas malo povprašam, če bi mogoče kdo imel kakšno idejo.

Namreč, po selitvi 4 km vstran od stare lokacije ne najdem več želenih satelitov Astra 19,2E in Hotbird 13E.

Torej, na stari lokaciji sem dobil oba brez problemov, na novi, pa je vse, kar dobim, Eutelsat 28,5E in to je to.

Ker sem bolj ali manj nekdo, ki bi ga imenovali "vsakdanji" uporabnik satelitske opreme, ki nima samo dveh levih rok in tudi kaj sam postori, delam, jasno, vse sam. Dokler ne pridem do nepremostljivih ovir. Kar se mi je, kot zgleda, zgodilo tokrat. Takrat se obrnem na strokovnjake in zato se obračam na vas.

Torej, vprašujem, če ima kdo kakšno idejo, kje sem ga pihnil mimo? Mogoče je kaj narobe z nastavitvami v sprejemniku? Namreč, po updateu sem dobil nazaj začetno podatkovno bazo z vsemi možnimi sateliti ... Edina, ki sta v taisti bazi na DiSEqC switch 1.0, sta Astra (Commited 1) in Hotbird (Committed 2), kar bi, po moje, moralo pomeniti, da mora biti glava LNB-ja, ki lovi 19,2E v centru, druga pa 6 stopinj vzhodneje (torej na levi, če stojiš za anteno in gledaš proti jugu), ne?

Kar se tiče kota elevacije in ovir pred anteno, po moje ne bi smelo biti problemo, če pa dobim 28,5E brez problema, pa ima kot elevacije manjši kot astra in hotbird, kar pomeni, da je nižje na nebu, torej, če bi bila kakšna ovira, bi 28,5E pravzaprav težje dobil, ne?

Hvala za kakršenkoli razsvetljujoč odgovor. Mojo opremo imate v podpisu.

LP, Tomaž

P.S.: Naj povem še, da živim v Bruslju, v Belgiji, ampak, po moje to na moj problem ne bi smelo bistveno vplivati (razen na kot elevacije, ki je zame nižji, kot za vas v Sloveniji)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 26, 2013 18:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
4km ni nič, tudi 400km ne boš zaznal, torej sateliti so za tvojo anteno točno tam, kjer so bili.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 26, 2013 19:33 
no, to mi je jasno ...

nekaj drugega mora biti narobe. kaj pa, to mi ni jasno.

na pomoč!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 26, 2013 20:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
ja če dobiš Angleže na 28,5 vzhodno potem anteno moraš obrniti za ene 9 stopinj v desno in potem ti prvi LNB mora loviti Astro, drugi to je desni pa Hot Bird...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 26, 2013 21:07 
Citiram:
ja če dobiš Angleže na 28,5 vzhodno potem anteno moraš obrniti za ene 9 stopinj v desno in potem ti prvi LNB mora loviti Astro, drugi to je desni pa Hot Bird...
hja, ko že ne bi sprobal ... pa nič ...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 26, 2013 23:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
če imaš v spominu sprejemnika kanale tako kot prej izberi en kanal iz 19,2 satelita recimo ZDF potem pa pošlji nekoga da mal suče...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 27, 2013 0:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem prehitro prebral in mislil, da sprašuješ o sprejemu kakega starega satelita, ki so ga premaknili za 4km. :)

Najboljš da najprej priklopiš en sam LNB direkt brez DiSEqC stikala, nato v meniju za ročno iskanje izbereš eno delujočo frekvenco (v parih letih se marsikaj spremeni) in z obračanjem antene desno in malenkost navzgor poiščeš signal. Obvezno posrčaj, da vidiš, če si na pravem satelitu.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 27, 2013 10:18 
Citiram:
če imaš v spominu sprejemnika kanale tako kot prej izberi en kanal iz 19,2 satelita recimo ZDF potem pa pošlji nekoga da mal suče...
hja, nimam več ... sprejemnik sem resetiral na tovarniške nastavitve in updatal firmware.
Pa sej to ni problem. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 27, 2013 10:22 
Citiram:
Sem prehitro prebral in mislil, da sprašuješ o sprejemu kakega starega satelita, ki so ga premaknili za 4km. :)

Najboljš da najprej priklopiš en sam LNB direkt brez DiSEqC stikala, nato v meniju za ročno iskanje izbereš eno delujočo frekvenco (v parih letih se marsikaj spremeni) in z obračanjem antene desno in malenkost navzgor poiščeš signal. Obvezno posrčaj, da vidiš, če si na pravem satelitu.
Heh, kot prvo: imam monoblock LNB, torej ne morem uporabiti "samo" ene glave LNB-ja, lahko pa sicer drugo pokrijem (npr. z mokro krpo), pa je isto.
Tisto o frekvencah pa ne razumem čisto. Frekvenco česa? TP-ja? Kako pa vem katero? Poiščem na www.lyngsat.com? Nisem čisto prepričan, da razumem ... V naprej hvala za dodatna pojasnila! ;-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 27, 2013 10:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja, na Lingsatu poglej za frekvence, pa SR in včasih tudi FEC morata biti nastavljena,da ti sprejemnik pokaže sivnal.
Lnb pa pokrij,ko dobiš signsl, da boš bidel iz katerega loviš,potem boš pa že. vzhodna glava je za zahodni satelit, torej 13E

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 60 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited