Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 15:00

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 03, 2006 8:27 
Pa že tej. Pr men dela od starejše verzije!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 03, 2006 10:29 
Citiram:
Ne LNBja nista skupaj, posebej sta. LNBja mam povezana do Diseqc. LNB 1 na diseqc mam astro na LNB 2 mam Hotbird.

Ma morda kdo postopek ali ga zna v progdbv, kako priti do signala.
Do sedaj sem ga lovil samo s programom satfinder s progdtv ga ne znam loviti.
Ne vem ,če sem prav zastopil,ampak se mi zdi,da si enkrat napisu,da uloviš signal s satfinderjem,drugič pa ne......no če mene vprašaš,si najprej potegni dol program FastSatfinder 1.1 (ni nujno te verzije),naštimaš na Hotbird,nastaviš recimo na 12303 V,odpreš okna,daš zvočnike do kraja na glas,pol pa sučes levo desno,ko ti zapiska,si zmagu...lahko pa se nekdo dere pri računalniku,tud to je v redu :lol:
...tiste channel liste v ProgDVB pa pusti pri miru,saj ti sam poišče kanale(settings....diseq....Hotbird)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 03, 2006 15:52 
Kdaj približno začne kazati procente, da si blizu signala, ko si točno pri njem ali že prej?. Men se do sedaj ni pokazalo niti 1% v fast satfinderju.

Ali je treba pri premiku antene, kaj dal časa počakati na enem mestu?.
Jaz sem šel že vsaj dvakrat skozi pa nobenega sluha o signalu.

Anteno imam takole:

Slika

Ali sta LNBja postavljena prav?. Prvo sem jih imel potisnjega čisto naprej sej sem jih potisnil nazaj v nosilcu ampak nobene spremembe.

DISEqC delovati nekaj more, ker me je ob stiku z njim stresel.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 03, 2006 20:36 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
probaj si nekje dobit en analogen resiver s katerim boš precej lažje našel signal, potlej pa ostalo;
pa anteno je treba zelo pooočaasiii premikat, pa si prav vezal satfinder pa lnb, ss2, pa diseq?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 05, 2006 9:29 
Citiram:
Kdaj približno začne kazati procente, da si blizu signala, ko si točno pri njem ali že prej?. Men se do sedaj ni pokazalo niti 1% v fast satfinderju.Ali je treba pri premiku antene, kaj dal časa počakati na enem mestu?.
Potegni si dol verzijo 1.1,namreč ta ti omogoča,da ti izračuna azimut,elevacijo in zasuk lnb-ja,za določen satelit,če vneseš notri svojo zemljepisno lego :)
.....probaj najprej diseq in en lnb izklopit in s samo enim poišči Hotbird,ali Astro,pa par sekund je treba počakat ja,da signal pride.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited