Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 11:52

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Začetniški digitalni komplet
OdgovorObjavljeno: Po Jun 12, 2006 11:39 
Spoštovani!

Glede satelitske tehnike sem čisti začetnik. Potrebujem pa nasvete, kako rešit manjši problem ki sliši na ime: "Spremljanje TV signala slovenske televizije na hrvaški obali."

Pregledal sem že veliko likov in povsod lahko človek dobi grobi vtis o primernosti samega sistema, nisem pa še zasledil pametne razlage o uporabi CI ter Smart Card slotov. Namreč, kot plačnik RTV prispevka sem upravičen do satelitske kartce, s katero pa mi ni najbolj jasno kaj se v nadljevanju z njo dogaja. Zaradi Viaccess kodiranja ne vem, ali je kartica dovolj ali je potrebno kupiti tudi Viaccess CI modul.

Prav tako me zanimajo vaši nasveti glede nakupa satelitskega sprejemnika. Spremljal bi rad le en satelit (Hotbird 3 če se ne motim), torej tistega, ki oddaja slovenski program.

Glede na to, da hrvaški prodajalci sploh ne odgovarjajo na elektronsko pošto me tudi zanima, kakšne izkušnje imate z njimi oziroma priporočila!

Lep pozdrav, Miha


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 12, 2006 16:25 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 12, 2006 17:28 
Pogoje za pridobitev satelitske kartice imaš na www.rtvslo.si pod "oddajniki in zveze", "prek satelita".
Plačaš enkratno 3800 SIT.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 12, 2006 17:39 
Zdravo!

Morda nisem bil čisto jasen. Za kartico sem zaprosil in jo tudi dobil. Zanima pa me, če je obvezno imet satelitski sprejemnik z VIA CI slotom ali je za to kartico dovolj tudi navadna (ozka) reza in seveda kateri satelitski sprejemnik mi tako svetujete (ki bi imel potrebno rezo).

LP Miha


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 12, 2006 17:45 
Kartica dela na sprejemniku, ki podpira Viaccess kodirni sistem. Dovolj je reža v katero vstaviš kartico.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 12, 2006 19:58 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 12, 2006 20:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Torej potrebuješ sprejemnik s tanko režo za Viaccess kartice (vgrajeni Viaccess) - tem sprejemnikom se ponavadi reče kar Viaccess sprejemniki. Druga varianta je pa cca 5mm debela reža za Viaccess CAM modul. Tej reži se reče CI vmesnik ali interface, vanjo pa gre poljuben modul s poljubnim kodirnim sistemom, vanj pa vtakneš RTV Slo kartico. Zate bi bil najboljši kak poceni Viaccess sprejemnik..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 13, 2006 0:43 
Zdravo!

Sedaj razumem kako to gre.
Glede na vaše izkušnje mi prosim svetujte kakšno solidno rešitev satelitskega sprejemnika z Viaccess režo (khm, zakaj se vidijo * pri Via...?) in pripadajoči satelitski krožnik.
A mogoče kdo ve, kje bi se dalo kupiti aluminijast satelitski krožnik, ki ni poln ampak "luknjičast"?

LP Miha


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 13, 2006 7:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Luknjičast krožnik je dober samo za nabiranje snega in ledu, zato pozabi nanj. Zvezdice so pa preventiva v igri lopovi in žandarji. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 14, 2006 11:56 
Boš v stiku z domovino tudi u ljepoj našoj. 8)

moj zelo nepoznavalski predlog je, da kupi humaxa 5400 pa boš lahko gledal še veliko ostalih programov...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited