Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 9:38

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 14:26 
Sem najprej mislil, da bi tole vprašal pod temo "Humax", pa gre za začetniško vprašanje, zato tule:

Torej ko prižgem omenjeni reciver se mi najprej prikaže loader version 2.06 (tudi na displeju reciverja, kjer se nato pojavijo tri pikice), v statusu pa vidim tole:

H/W version OAK I & II 1.0
S/W version HVC 1.00.00
device driver version DVC 1.00.00
S/W last update 10 AUG 2000
Loader version L2.06 (0017.0200)

Precej očitno je, da bi bila potrebna nadgradnja, zmedlo pa me je, da ste tule na tem forumu nadgradnjo celo odsvetovali, češ, da so nekater stare S/W vezije boljše od novih. No, letnik 2000 se mi vseeno zdi malo huda.
Ampak: kako pa se to pravzaprav naredi? Prek astre se ne dogaja nič, ali pa ne lovim astre (kje se sploh vidi kateri satelit loviš???).

kako pa gre to prek kabla? Ok, da ga lahko narediš sam sem prebral (če se prav spomnim gre 5 na 5, 4 na 3 in 3 na 4) Ampak kaj pa zaženeš? Enostavno nisem našel ne pametne datoteke za upgrade (ali pa ne vem kako zgleda datoteka??) ne ne vem kako jo sploh pognati na Humaxa.
Pri (Divix predvajalnikih je to izi...)

Programska lista je prazna, ker sem jo - brihten kakor sem - izbrisal. Našel sem neke nastavitve za astra in hotbird, ne vem pa če je to to: na http://www.humaxdreamsettings.nl je recimo neka Astra-hotbird.hnf datoteka, kaj naj torej z njo?

Sedaj mi namreč, ko mi antena ujame signal, najde samo neke ukrajinsko - ruske programe, ali pa nekaj italianskih (TAXI channel recimo???).
Jaz bi kakšen RTL in take reči.

In za konec - priloženo sem dobil še Matriks (ks = x) kartico, kaj naj torej počnem z njo? Je sploh še uporabna ali si jo lahko vtaknem tja kamor sonce ne posije?

Sprašujem tudi zato, ker imam zadevo na preizkušnji, kupil naj bi jo skupaj s krožnikom (en LNB) za 15 čukov. Se splača?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 17:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Humax 3500? :? Ali je mogoče 5300?
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 20:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
http://www.sibila.si/telstar/sat/index.html tule imaš vse kar se vidi brez kartic.
Je tisti Matrix kartica (debela 1mm) ali pa gre za CAM, debel cca 6mm s kovinskim ohišjem?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 22:41 
kabel je 5-5 2-3 3-2 :wink:
za humaxe je veliko podpore na netu in tudi programiranje je izi, a kljub vsemu 5300 ne bi vzel, cenovno je pa zelo ugodno....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 22:43 
3500??? Le kako sem lahko zašemal števikle?
Najprej hvala za odgovore.
Matrix je CAM, spodaj piše revolutions.

Aha, 3-2, 2-3, mogoče se pa celo zato reče SR32?, no prijazno so mi ga prodali v neki štaxcuni, čeprav prodajalec ni vedel da se lahko uporablja za uploadanje. No, ko sem začel nekaj jeclati sr23232 je takoj vedel za kaj gre.
Hvala za nasvet, samo še to me zanioma, kako vse skupaj torej sploh gre s PCja na HUMAXa.

Malo je problem tudi v tem, da nisem še čisto fiksiral (80 cm) antene, ker ne bi rad vrtal v fasado tam, kjer ni optimalen sprejem. Z busolo in malce potrpljenja sem ujel kar dober signal, nisem pa bil prepričan, sploh kateri satelit je to bil. Mogoče bi mi prav prišel sat finder.

Še enkrat: hvala za pomoč.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 22:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
RS232 :!:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 02, 2006 23:32 
[quote="Sadjevc"]Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 03, 2006 6:49 
Verjetno je antena nekje med 7e in 5e, tako da lovi oba sata.

Sicer pa poglej na hrvaški upload ali pa humaxzone.
Našel boš zadnjo predelavo fw z makrokomandami od 5400.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 03, 2006 6:57 
Res je. Včeraj sem se - oborožen z frekvencami vaših čudovitih tabel na:
http://www.sibila.si/telstar/sat/index.html - spravil nad krožnik in res: v bistvu sem bil preveč zahodno nekje med 5V in 10 Z. Zmedlo me je, ker so bili to programi ki jih sicer oddaja eutelsat tudi na astri.
Da sem imel težave je kriva lega balkona: gleda skoraj popolnoma na zahod in zaradi južnega zidu mi komaj še ujame hotbird, astre pa ne več. Treba bo torej na streho, hvala torej za ta del.

Sedaj pa še o posodobitvi SW: naj mi ena dobra duša malce razloži. Kabel SR... eee... RS232 imam, pa me zanima: imam en star 486 prenosnik z Win98, bi šlo lahko z njim? Kakšen program potrebujem?
Pa še, kaj je z mojo revolucionarno CAM? Kolikor vidim na Hotbiirdu odklepa le še redke programe, ali na kakšnem drugem kaj več? Kako jo legalno nadgraditi?

Hvala za odgovore, čeprav je čas dopustov...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 03, 2006 8:57 
Tvoja "revolucionarna cam" ni prav nič revolucionarna in je taka, kot je prišla iz tovarne.
Z njo se ni nihče ukvarjal in je to navaden viaccess.
Z njo komot gledaš vse via kanale z originalnimi karticami.
Prenosnik zadostuje, izklopi pa a-virus program, če ga imaš.
Pri tako švoh procesorju lahko zablokira med uploadanjem.
(ps +++ nekateri a-virusi so tako butasti, da humaxove file
prepoznajo, kot trojance)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited