Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:24

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 18:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tehnicni ima Lastovko, pa naj on pove, če mu kdaj posveti simbol za AC3.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 19:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaon nima lučke, Tehnični pa ne kake prostorske mašine s tako lučko, lahko pa vprašam glavnega soft tehnika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 19:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Imaš pa na SS2 kartici, kjer tudi gledaš Lastovko in probaj na nje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 22:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mislim da gre za kako marketinško foro, ki obljublja analogni prostorski zvok preko 2 kanalov, ljudje ap mislijo na 5.1. Jaz prav iz teh razlogov ne uporabljam te Dolby blablabla zavajanja in pišem stereo ali 5.1


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 10, 2006 20:22 
Kaon ki ga imam jaz sploh nima SPDIF izhoda. Tako da, tudi če oddajajo DD ga s kaonom ne moreš dobit.

Drugače pa na humaxu sem opazil enako kot tehnični da se na ORF pojavi DD logo na HBO pa nisem nikoli opazil.

Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 12, 2006 20:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Aha, hvala vsem za odgovore. Jaz sem se vmes že odločil in prejšnji ponedeljek naročil Lastovko. Kmalu (upam, ne vem zakaj je čakalna doba še vedno 3-4 tedne?) bom sam sprobal zadevo in seveda poročal.
Btw, v pristopni pogodbi ki sem jo podpisal je strošek 29kSit, ki vključuje 1 uro montaže in vse potrebno. Upam da bo ta cena obveljala :lol: in me ne bodo na kakšno foro obrili še za dodatnih 10 kSit (cena priklopa na uradni www strani je namreč še vedno 39kSit)?

LP, Frenk


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 8:22 
Ravno včeraj sem se nekaj igral z receiverjjem in ga zamenjal z močnejšim in ugotovil, da so takrat 3je programi (nemški) delali na dolby. Od tega eden v 5.1 na katerem je bil trenutno gladiator, ostala dva pa v nekem surround stereo (saj ne vem točno... - Je bilo pa boljše slišat kot navaden stereo).

Kaon mi je crknil (zamaknjena slika), zato sem ga zamenjal z nečem drugim, ki ima optični izhod.

Torej na lastovki dela 5.1 (samo ne z original kaonom). Za HBO pa ne vem, ker ga nimam.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 21:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaon je ena čudna reč, si prepričan, da je crknil, pa ga le resetiraš in je spet kot nov, meni se je to že dvakrat zgodilo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 19, 2006 10:18 
Citiram:
Kaon je ena čudna reč, si prepričan, da je crknil, pa ga le resetiraš in je spet kot nov, meni se je to že dvakrat zgodilo.
Nekoč se mi je nekaj podobnega že zgodilo pa sem povrnil tovarniške nastavitve in je bilo OK. Samo tokrat pa to ni pomagalo. Bi ga moral vernetno čisto iz elektrike potegnit in istočasno resetirat nastavitve. Ali je še možno še kako bolj "resetirati"?

To bom probal danes še z odklopom iz elektrike.

Simptomi so pa taki, da je v RGB načinu (/nastavitve/SCART) zamaknjena dvojna slika za cca 1cm v spodnji desni kot ekrana, v tistem drugem (nevemkateremže) je pa v osnovi slabša slika in barva. Ali kdo ve, kaj pomenijo te nastavitve in na kaj vplivajo in kaj je (naj bi bilo) bolje za LCD TV?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 19, 2006 11:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne ga srat s kakim izklopom iz omrežja. Reset je najhuje kar lahko narediš, izklop med resetom pa lahko sprejemnik pošlje v večna lovišča.

Ta napaka pa bolj kaže na napako v televizorju.

Omenjena nastavitev pošlje na en pin scarta napetost, ki TV-ju pove, da naj signale jemlje iz RGB priključkov in če TV jemlje signala iz obeh, dobiš zamik slike.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited