Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 23:17

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 19, 2006 22:09 
Danes sem še enkrat probal z resetom. Isto. Ne verjamem, da je s TVjem kaj narobe, ker sem receiver zamenjal z drugim (SC5900 CI-GTX), ki ima iste menije in nastavitve in deluje b.p. Signal gre preko istega SCART kabla (da izključim možost pokvarjenega kabla), le zvok peljem na hifi po drugem kablu, kar pa na sliko po moji logiki ne bi smelo vplivati. Vse kaže da je problem v sprejemniku. Lahko probam na TVju v drugi SCART vtič vtakniti. ... (5 min kasneje) V tem slotu pa sploh ni spremembe na ekranu pri nastavitvah ali RGB ali CVBS. V obeh primerih je slika CVBS. Nimam ideje. Poklical bom na servis in naj oni rešijo problem. Saj je garancija :evil: !


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 19, 2006 23:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 21, 2006 7:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Hej,
od včeraj imam Lastovko. Prva informacija ki sem jo obljubil: KAON KSF200SCO ima :lol: SPDIF izhod, kar me je zelo razveselilo. Takoj sem ga sprobal in deluje - po pričakovanju - tako kot oddajajo postaje. Edini pravi polnokrvni DD je bil zvečer na Pro7 (film Blockbusters), nekaj je še v Dolby surroundu (ORF, HBO). Se pravi, odvisno od oddaje; ampak bistveno je da tehnika omogoča!!!

Je pa res da izgleda kakšne prejšnje izdaje KAONov niso imele SPDIF izhoda, ker v slovenskih navodilih za ta činč še piše da je izhod za 0/12V...
Toliko na brzino,
LP, Frenk


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 26, 2006 7:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Še malo podrobnejše poročilo po nekajdnevni uporabi:
- edini pravi DD v 5.1 ali surround tehniki, ki tudi deluje je na nemških programih (RTL, PRO7).
- na ORF1 in 2 imam problem - ko preklopim nanju tona ni in če želim kaj slišati moram v spisku avdio kanalov vključiti navadni ton (ne DD, ki je sicer naveden in privzeta izbira v listi avdio kanalov a iz neznanega razloga ne deluje (ali ima še kdo take probleme ???)
- HBO pa tudi ne oddaja več kot navaden stereo, tudi v spisku avdio kanalov o DD ni sledu, čeprav so za film prednajave da bo Dolby surround.
Tako da kar se tona tiče ni vse tako navdušujoče kot se mi je zdelo na prvi ogled...
Kar se slike tiče je pa OK. Še posebno sedaj ko sem dal malo boljši (za 3 Prešerne) RGB scart kabel je slika ostra ko britev!
LP, Frenk


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 26, 2006 10:26 
Tehnicni: Je prišel servis od kabla na dom in so mi zamenjali sprejemnik z novim (btw: takm, ki ima tudi spdif izhod). Sedaj RGB dela normalno, tako da je bil očitno sprejemnik kriv. DD pa tudi dela (kolikor ga pravzaprav je v zraku :-| ).

fr1k: koliko pa vpliva kabel? ali si imel prej tudi RGB in je sedaj toliko bolje ali si imel prej samo kompozitni kabel? Sedaj, ko so mi zamenjali sprejemnik lahko ponovno gledam RGB :-) Imam (pomoje) ne ravno dragega scart kabla.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 02, 2006 22:26 
Dragi kolegi,
Oznaka Dolby lahko pomeni:
- sistem az zmanjševanje šuma na avdio kasetah
- analogni prostorki zvok
- dolby digital
Oznaka pri nekaterih oddajah na HBO očitno pomeni, da je ton posnet v ti. Dolby Surround tehnologiji (analogna tehnika - 4 kanali, L, D, center in zadnji kanal). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 02, 2006 22:44 
Jaz se s tem ne obremenjujem, če mi moj Harman/Kardon pokaže vseh šest zvočnikov je to zame poni ac3, drugače je lahko tudi navadni stereo zakodiran v ac3.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 03, 2006 17:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Se le deloma strinjam oz. bi rad dopolnil pomen Dolby Digital - kot opažam je to lahko:
- ProLogic (v bistvu STEREO 2 kanala, le da je znotraj teh "skrita" še vsebina za center in mono zadnji kanal (to zna razpakirati ProLogic dekoder in zadeva je bila poznana že v "analognem obdobju"
- 5.1 ali "polnokrvni" prostorski zvok s 5+1 neodvisnimi kanali (kar zna odkodirati Dolby Digital dekoder)

Sedaj pa še osebni vtis: na moji Yamahi se stopnjuje kvaliteta prostorskega zvoka glede na način kot ga dekodira:
- navaden ProLogic (HBO in vsi stereo kanali preko digitalnega SPDIF izhoda iz KAON-a)
- digitalen ProLogic (RTL, PRO7)
- digital 5.1 (kakšen novejši film na nemških kanalih)

V bistvu hočem povedati, da dekoder na Yamahi iztisne precej več prostorskega zvoka, če se poleg znaka za ProLogic pokaže še znak za Digital - čeprav gre pri obeh za isti digitalni vhod... Ne vem sicer točno zakaj ampak takšno je dejstvo!
LP, Frenk


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 23, 2006 20:25 
Ejga jest mam lastovko sam ne vem in ne verjamem da bi dobil 5.1 zvok ker je za to treba met kabel za povezavo iz sprejemnika lastovke do resiverja.
Zvok ma sam iz dveh činčev to je pa stereo,se pa da pol z resiverjem da mal obdelat da ti mal zvok rasporedi po sobi sam to ni to pa tut wufer mal preveč brni.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 11, 2006 6:58 
No pa sem naštudiral kaona.Sicer so mi rekli pri lj.kablu da ni mogoč 5.1 zvok iz takšnih in drugačnih razlogov ter da tv postaje ne oddajajo še takega zvoka in
da če je digitalna tv še ne pomen da je mogoč tudi dolbit dolbi digital zvok 5.1
Stvar je v tem da izhod s/pdif dejansko je izhod za zvok v 5.1 tehniki.
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited