Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 20:29

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 06, 2008 18:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Predlagam, da ti pride nekdo pogledat, kaj je narobe in ti ob tem še razloži nekaj osnov. Takole je čisto nemogoče kaj razložiti.
Ne verjamem, da se ti je antena prestavila. Sploh pa, saj imaš dve anteni, eno za Astro in HB, drugo pa za Lastovko. Sigurno se nista obe premaknili.
Razen če te popolnoma narobe razumem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 06, 2008 19:31 
Citiram:
Predlagam, da ti pride nekdo pogledat, kaj je narobe in ti ob tem še razloži nekaj osnov. Takole je čisto nemogoče kaj razložiti.
Ne verjamem, da se ti je antena prestavila. Sploh pa, saj imaš dve anteni, eno za Astro in HB, drugo pa za Lastovko. Sigurno se nista obe premaknili.
Razen če te popolnoma narobe razumem.
Ja me prav razumeš vse imam na isti palci in čudn bi blo da bi se samo ena prestavla.Sicer nisem tolk netehnični človk sam to mi ne gre! Torej bistvo je to da je parabola pravilno obrnjena pol dobi signal ane,sam jest sem Ă°že vse probu pa nič! Jutri bom probal mal obrnit če bo kaj razlike :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 06, 2008 20:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na naši spletni strani www.sibila.si/telstar oziroma http://www.sibila.si/telstar/sat/index.html imaš frekvence prosto dostopnih kanalov, eno vpiši in na njej probavaj. Najbolje, da vpišeš eno za HB in drugo za Astro in tretjo od Lastovke in to vse 3 na isti satelit in probavaš, na ta način boš ugotovil kako ti dela DiSEqC stikalo oz. ali si prav nastavil.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 15:00 
Evo zadeva sedaj dela zakaj še zmer nevem,namreč zamenjal sem eno drugo glavo ker je pri stari počil un pokrov in je bilo notro mokro!! Potem ko sem zamenjal mi ni ratal !! Vendar sem pol še prestavu na razdelicu na drugi disec C prej sem mel B tko da dej ne vem al je bilo z razdelilcem nekaj narobe al pa glava lnb :wink: Programov imam sedaj nekaj manj kot 500 večina sam en drek :roll: A mogoče je na kakšnem satelitu kaj bolj pametenga :shock:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 03, 2009 14:17 
Mene zanima če je možno s krožnikom za Lastovko na Trdinovem vrhu spremljat tudi programe na satelitih Astro in Hotbird ali za to rabiš dodaten krožnik? A to ti lahko nastavijo, ko naročiš Lastovko?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 03, 2009 14:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
A da bi ti nastavili, da bi ti motor vrtel krožnik po vertikali in po horizontali? Ne verjamem, da kdo dela take...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 03, 2009 14:33 
Aha. Ne spoznam se na to, zato sprašujem take. :D

Kaj pa to: Mamo sedaj humaxa 5400 na satelitih astra+hotbird na TV1. Jaz bi si naročil Lastovko za TV2 in bi rad še na tem sprejemniku od Lastovke gledal programe iz Astre in Hotbirda iz istega krožnika kot za humaxa. To verjetno gre, samo rabiš kake kable in razdelilce?

Hvala za informacije. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 23, 2011 11:01 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Rad bi združil anteno za Astro in HB ter anteno za Lastovko Grmača za eno TV. Ali morata biti za Astro in HB navadna enojna LNB ali je lahko monoblock . Za združevanje bi uporabil tole. Ali je Grmača še vedno +20MHz zamaknjena glede na Krvavec ?

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 23, 2011 12:49 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Ne bo šlo z monoblokom. Posamični LNB, na stikalu ti ostane še 1 vhod za TOTAL. Tudi take imamo, ki mu ni dovolj športa na Lastovki in FTA satelitih. Očitno so še taki ki spremljajo OFK Beograd, Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited