Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 21:19

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 13, 2009 20:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na Krimu se oddaja kabelski signal, ki ga lahko sprejemaš samo z DVB-C sprejemnikom, PCI kartico ali USB donglom - seveda vse za kabelski signal.
LNB (skupaj s konverterjem) mora pa frekvence iz Krima (nad 12000MHz) pretvoriti v TV področje (cca 400MHz)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 20:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Matjaž mi je poslal 4 različne LNB-je in samo stari dobri MTI AP8-T2B je dal toliko signala, da je USB dongel poskeniral kanale. Pa še pri tem je bil signal slabši kot pri mojem starem dobrem Maximum-u. Žau nisem imel pri roki instrumenta, da bi kaj pomeril.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 05, 2010 8:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nabavil sem Samsung TV, ki ima možnost preklopa med zemeljskim in kabelskim digitalnim sprejemom, zato sem se lotil premika kanalov v pas med VHF in UHF. Oscilator (750MHz) v globalovem konverterju je temperaturno nestabilen, poleg tega ga pa nisem mogel prestaviti dovolj visoko, da bi signale iz LNB-ja lahko prestavil dovolj nizko. Zato sem se odločil za drug oscilator. Še najenostavnejša se mi je zdela varianta z enim starim TV-Plus ojačevalnikom za pas IV, saj v pasu V vsi bolj ali manj veselo oscilirajo. Potreboval sem frekvenco okrog 1G, kar je bil nerešljiv problem, modulčki imajo po dve resonančni frekvenci pri isti nastavitvi trimerkondijev, pa še obupno nestabilni so glede temperature. Dodatno je bil sistem zelo občutljiv na GSM motnje, pa tudi fazni šum se je pojavljal.
Zato sem prešraufal LNB, da mi je pošiljal nekoliko nižje frekvence vendar še vedno nad GSM-om, TV-Plus pa je pri 808 MHz zelo lepo in stabilno osciliral, prvi trimerček pa je zelo fino reguliral frekvenco. Gretje s fenom na cca 50°C praktično ni spremenilo frekvence - suoperca, stvar bom lahko zmontiral ob antenske ojačevalnike za zemeljsko na podstrehi.
Treba je bilo še narest filter za združitev Krima z UHF zemeljskimi signali. Odločil sem se, da signal Krima premaknem tako, da se signali začnejo takoj nad VHF K12, kjer oddaja DAB na Krvavcu, tako da imam med zgornjim kanalom iz Krima (Internet signal na cca 370Mhz) in K21 še dovolj prostora za prelom filtra.
Pri omenjenem konvertiranju z oscilatorjem 808MHz je velik problem mešanje signalov iz Krima z drugo harmonsko oscilatorja, kar se da rešiti tako, da ti produkti padejo nad zgornji TV kanal iz Krima (cca 360Mhz), vendar to pomeni, da segajo v UHF frekvence, posebno moteč pa je oscilator, zato je bilo treba narest dober filter.
Za UHF sem dal enostavni T z 2,7pF in 2 ovoja na maso, za Krim pa 3 špule v serijo, 3 kondije na maso in en vzporedni krog približno na K21. Filter je zelo dober, dušenje Krima v celem UHF pasu je preko 60dB, v pasu od 200 do 360M pa je valovitost minimalna.
Vse skupaj sem vgradil v odsluženi filter TV-Plus za K5, v katerega sem na vhodu dodal še BFR91A za ojačanje Krima na nivo, ki dovoljuje deljenje signala po celi bajti. Trije obstoječi nastavljivi kondiji služijo trimanju filtra v pasu od cca 250 do 360MHz.
Stvarca dela super, Samsung lovi bolje kot Haupauge ključek, ki je priključen direkt na izhod Globalovega konverterje. Spodnji kanali so v S pasu s kanalnim rastrom 7MHz, vendar to ni nikakršen problem, saj se Samsungu določi SR in frekvenca.
Skratka ko pada dež preklopim TV na zemeljske signale, drugače pa šiba Krim. :) Problem bi mi lahko delala le še stabilnost prešraufanega oscilatorja v LNB-ju, kar bi se dalo skompenzirati s temperaturnim šiftanjem oscilatorja (808MHz), ki bo na podstrehi, torej vsaj ponoči na zlo podobni temperaturi kot LNB, lahko pa dam konverter ob anteno za Krim izven podstrehe. Kriza je, da je že 100cm antena premalo, na Krimu namreč dodajajo kanale (TV, predvsem pa internetne), zato moč posameznega kanala počasi pada.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 14, 2010 0:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Dobil sem original sprejemni LNB. Sprejem je slab dB boljši kot z mojim umotvorom. Frekvence kanalov so izredno točne, vendar so v območju do K33, sledita pa še dva kanala brez programov - vsaj tako kaže spektralec. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 14, 2010 8:29 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Pa če si omisliš 20% večji krožnik misliš, da nebi bil signal bolj stabilen?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2010 0:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne razumeš, signal pumpa, to se vidi na spektralcu, satfinder čivka, konstelacija se napihuje - to nima veze z jakostjo signala.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2010 6:45 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Kaj pol oni oddajajo tak pumpan signal??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2010 7:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Očitno, prej sem dopuščal možnost, da kaka regulacija v LNB-ju pumpa, ali da ima probleme s kakim napajanjem, morda pa not leti kaka močna nestanovitna motnja (recimo radar).
Napihovanje konstelacije ni konstantno in se včasih tudi umiri, ter nenadoma spet začne, amplituda se s časom spreminja, le hitrost je kolikor toliko ali povsem stabilna. Kot bi šlo za neko motnjo, ki zaniha regulacijo moči oddajnika.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2010 9:35 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Ali je mozno da moti kaksen backhaul link od mobilne telefonije, ki ti skace po kanalih in seva ravno v tvoji smeri?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2010 9:59 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Ne poznam siscer tvoje točne lokacije, ampak brniški radar imeš precej v liniji?

Podobno pumpanje sem imel na Pokljuki - Goreljek na K37.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited