Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 9:33

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 03, 2006 8:13 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Citiram:
Glede na brzino naše RTV in države, je MPEG-4 verjetno prava odločitev ...
V tem grmu tiči zajec! Tko na oko bo MPEG-4 testno zalaufal čez dve leti. Do takrat naj pa na Krim k SLO1 dodajo še tri kanale v MPEG-2. Trenutnih 10Mbps zadošča. Elektriko za DVB-T oddajnik bodo pa ja plačali iz pobrane naročnine. Že 6 let jo verjetno plačujejo iz evropskega sklada za razvoj? Toliko časa "nas" okrog prinašajo s SLO DVB-T testi.

PS: Izjave Tehničnega je treba jemati z rezervo. On je lastovka.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 03, 2006 13:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Cefizelj saj veš, da nacionalka skrbi za vse drugo, sam za razvoj in kakovosten program ne-čast izjemam...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 03, 2006 16:34 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
cefizelj, seveda je bolj brihtno it v mpeg-4...mpeg-2 umira in nimamo kaj ugovarjat :) Jaz sem svoj tv kupil z samo enim namenom. Da bo prikazovalnik z cim vec digitalnimi vhodi. No moj sony jih nima ravno cez glavo, ima pa jih ravno zadosti :) Dva digitalna in ostalo analogno navlako, ki je skoraj nepotrebna. Na hdmi bi sel novi super duper sat receiver in na vga en htpc. Je pa res, da potem daljinec za tv nekako odpade :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka: PPV
OdgovorObjavljeno: So Nov 04, 2006 0:11 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
V Nemčiji so za zagon DVB-Tja (MPEG-2) poskrbeli nacionalni operaterji (ARD, ZDF in tetji kanali) s sredstvi pridobljenimi iz naročnine, denarjem države in industrije. Podobno je zdaj v Avstriji. Z lastnim denarjem in minimalno pomočjo države so se k temu naknado priključili najbolj gledani privatni operaterji. Grebli so se za proste kanale! Uvedba MPEG-4 je po dogovoru zato zdaj v domeni privatnih postaj. K tem se bodo kasneje priključili nacionalci. Zelo verjetno bodo istočasno z zagonom nekateri privatni HD kanali kodirani? Vložek v razvoj in postavitev MPEG-4 bodo privatarji pokrili s trženjem sprejemnikov in z minimalno naročnino od zakodiranih kanalov (ProSieben, Kabel 1, SAT.1; RTL se še ni odločil). Enako bo veljalo tudi za sprejem prek satelitov. Počasi se lahko poslovimo od brezplačnih ProSieben & Co.

V Sloveniji tak potek dogodkov ne pride v poštev, ker je RTV SLO brez pribite pare. Prvo fazo bodo zato na fini način preskočili.

Nikjer nisem in ne trdim, da je MPEG-2 boljši od MPEG-4.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 04, 2006 9:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
No pol bom pa jaz trdil da je MPEG 2 boljši od MPEG 4-po kvaliteti slke namreč, da ne bo kdo narobe zastopil. Spet se bo stiskalo do onemoglosti na račun kvalitete-to ti je mPEG 4 HD

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: squeezing-out
OdgovorObjavljeno: So Nov 04, 2006 10:26 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Citiram:
... spet se bo stiskalo do onemoglosti ...
Kjer se da stiskati, so in bodo vsi takoj za. Operaterji radi stiskajo, gledalci se radi pustijo stiskati. Rezultat je vedno prazen gledalčev Bank-Account. Obratno se ponavadi ne zgodi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 04, 2006 15:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Žalostno toda resnično :cry:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 04, 2006 16:18 
Na internetnih straneh ministrstva za gospodarstvo so objavili "Zapisnik 2. sestanka Foruma za digitalno radiodifuzijo"

link: http://www.mg.gov.si/si/delovna_podrocj ... sloveniji/


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 04, 2006 19:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
... "Republika Slovenija predvideva, da bo v interesu hitrega prehoda z nekaterimi posegi prispevala (subvencionirala) pri opremljanju (socialno šibkega) dela državljanov z osnovnimi napravami (STB) za sprejemanje digitalne radiodifuzije. Upoštevani bi lahko bili tisti, ki so odvisni samo od prizemnega načina sprejema televizijskega signala, to so predvsem manj poseljena območja in podeželje in spadajo v socialno šibko prebivalstvo." ...

Torej ni panike glede (pre)dragih dig. sprejemnikov, ce ze tok casa mencajo pri nas z DVB-T, je res najbols da gremo kar na MPEG4 ...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 08, 2006 22:53 
Tv Slovenija na trgu že vztrajno išče DVB-T Mpeg4 sprejemnike...za kakih 100 dolarjev bi ga Kitajci res znali naredit, seveda softwersko predelanega Mpeg2 .. Slika pa ? Slabša od slikce na mobilnem telefonu... pa sej je vseen pomenben je da je "IN". Osnovno merilo za dobro kompresijo pri Mpeg 4 pa je hiter in zanesljiv procesor (pa poceni mora bit ).... Je mogoče že na trgu?

Meni je čist vseeno, bomo zaradi te zmede saj od česa živel v naslednjih letih..

Cefizelj kar dobro razmišlja...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited