Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 17:45

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2007 8:19 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Mokis, saj ga lahko kupiš že zdaj, Technisat Digit MF4+MPEG 4 CAM, 215 Euro. Imam na zalogi.
Kaon še ni porihtal software, da bi bila zadeva za prodajo.

Primož PINOSAT

p.s si kdaj slišal ono Javšnikovo : Zaj pa jaz vas prašam :: LE KAJ BI ŽE SEDAJ S TEM :shock: :shock: :shock:

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2007 9:56 
Citiram:
Mokis, saj ga lahko kupiš že zdaj, Technisat Digit MF4+MPEG 4 CAM, 215 Euro. Imam na zalogi.
Mislil sem na sam sprejemnik, ki ima že vgrajen mpeg-4 dekoder. več izbire imaš na voljo lažje se odločiš.
Citiram:
p.s si kdaj slišal ono Javšnikovo : Zaj pa jaz vas prašam :: LE KAJ BI ŽE SEDAJ S TEM :shock: :shock: :shock:
Mogoče pa je ravno to da ljudlje še nimajo doma MPEG-4 sprejemnikov razlog zato da gre vse tako počasi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2007 10:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Citiram:
pa boš moral imeti kakšno grafično kartico ki strojno dekodira MPEG-4, saj sem zasledil da imajo tudi na močnih mašinah probleme z real-time dekodiranjem MPEG-4 streama.
A je DVB T MPEG4 "hujši" od DVB S HD MPEG4 :?: :roll:
Meni kuri tam od 30 do 45% tko da ne vem od kje problemi :roll:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2007 10:55 
kaj maš za grafične ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2007 11:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
:arrow: podpis
Pomaga samo pri MPEG 2 navadnih in HD kanalih, kjer je procesor praktično neobremenjen le pri HD poskakuje okoli 13% pri HD MPEG4 pa nekje 34%...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 08, 2007 8:34 
No, pa mi končno deluje Pinnacle PCTV 330e. Problem je bil software, ker Pinnacle trenutno programsko ne podpira MPEG4, zato sem kupil DVBViewer in zadeva deluje odlično.

Torej, RTVSLO oddaja! zvok in sliko!!!

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: samo TechniSat in PC ?!
OdgovorObjavljeno: To Maj 08, 2007 10:25 
Citiram:
Mokis, saj ga lahko kupiš že zdaj, Technisat Digit MF4+MPEG 4 CAM, 215 Euro. Imam na zalogi. Kaon še ni porihtal software, da bi bila zadeva za prodajo.

Primož PINOSAT :shock: :shock: :shock:
Lep pozdrav vsem Telstarovcem!

Pa ne, Primož, da je Technisat (+ NP4 modul) trenutno edini delujoči DVB-T MPEG-4 sprejemnik na trgu. Kaj pa je s Kaonom, da ne deluje OK?

Se mi je zdelo, da so ti-le naši DVB-Tjevci malo čez les, glede uvajanja SLO MPEG-4; danes sem v to 100% prepričan. Komu sploh služi "akademsko delovanje" oz. preizkušanje nekega sistema, ki ga praktično nihče ne more gledati, ker pač ni hardvera za to, ker se uporablja nek znanstvenofantastični kodek. Zanesljivo bo "nekdo" bebastemu SLO trgu ponudil "customized" MPEG-4 sprejemnike, ki bodo tak SLO kodek podpirali; po super ugodni ceni --> 5x višji od povprečja v EU (MPEG-2). Ob tem bo, seve, sam mastno zaslužil. Res super. Dokler vsa studijska oprema ne bo zamenjana z novo (HD, MPEG-4), je ves ta čvek okrog MPEG-4 mešanje megle in metanje peska v oči. Bolj ko mešam(o) in drezam(o) vanjo, bolj gosta postaja megla in vse manj se vidi ...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited