Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 14:46

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 22, 2008 9:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Torej bi ti tista vrtljiva prišla prav.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 22, 2008 9:50 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Verjetno bi bila OK, lahko pa, da ne bi delovala dobro niti pri usmerjenem sprejemu.

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 24, 2008 16:46 
Jz imam spet eno laično vprašanje: ali lahko DVB-T signal loviš s tole anteno: http://www.bigbang.si/zvok/dodatki-in-o ... bna-antena

zanima me predvsem glede tega UHV, VHF, FM... , DVB-T....

sploh ne vem, kaj točno kaj pomeni in kaj moram gledati... in še razlika med UHV in UHF.... :shock:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 24, 2008 18:33 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Bo, bo. Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Zadnjič spremenil bbenci2, dne Sr Dec 24, 2008 18:33, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 24, 2008 18:33 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Gre za tiskarski škrat. Pravilno bi moralo pisati:
FM, VHF, UHF
UHF TV kanali od 21 do 69

Za sprejem DVB-T je dobra vsaka antena za UHF področje.
Posebna antena "za sprejem DVB-T" je zgolj trgovski trik.

Pa še osebno mnenje:
Nobena sobna antena ti ne more nadomestiti dobro anteno na strehi.
To so zgolj "zasilne rešitve" za kraje kjer je veliko signala, prostor v katerem gledaš pa obrnjen proti oddajniku. Navedbe na sobni anteni kjer piše 20, 30, 40 dB ojačenja se nanašajo zgolj na vgrajeni ojačevalec. Ta pa je v osnovi odveč, saj ti nobeden ojačevalec ne more "narediti" signala, ki ga ni. Zato 40 dB ojačanja signala "ki ga ni", pomeni samo 40 dB ojačenja šuma in nič več.

Ojačevalec je smiselen zgolj za pokritje izgub, ki jih imaš med anteno in TV sprejemnikom (kabel, kretnice, filtri).

PS: ojačevalec lahko v nekaterih primerih pomaga pri kakšnem starem TV sprejemniku, ki ima slab kanalnik ("gluh"; slabo sprejema šibke signale). Novi sprejemniki nimajo teh problemov, ker uporabljajo nizkošumne ojačevalnike z veliko ojačenja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 20:45 
Hm... jz mislm tukaj nekaj svojih ugotovitev in vprašanj navesti in bi prosil, če se komu da prebrati in malo pokomentirati, če prav razmišljam... Ker na splošno nisem strokovnjak na tem področju... Sem čisti laik, ki se navdušuje za digitalno TV... :lol:

Po kakšnih dveh mesecih sem prisiljen uporabljati DVB-T.... Ker nimamo ne kabelske ne IPTV.... Imam Pinnacle Nanostick DVB-T... inštaliral sem driverje in TV Center Pro... Poskeniral sem ozračje in dobil danes tole:
Slika

Sedaj moram opisati še malo izkušnje s tem mojim Nanostickom.... Nahajam se pod Šmarno Goro.... pred dvema mesecema v svoji sobi poskeniram kanale in ne najde nič (s priloženo sobno anteno poskušam loviti signal čim bližje okna.... celo držim jo skozi okno)... nič od nič... rečem si porkaflik.... ampak sedaj po dveh mesecih me je spet prijelo in se ponovno vržem v tale nanostick... s tvcentrom skeniram in najde mi dva kanala.... noben ne dela... zgleda premalo signala (testna RTVSLO)... potem pa se z antenco pomikam malo po sobi, jo obračam gor dol in kar naenkrat začnem loviti malo signala.... nato se odmaknem od okna in anteno obrnem HORIZONTALNO.... pred tem je bila vedno v navpični poziciji - torej obrnjena navzgor - in ponovno poskeniram... in najde mi prvi MUX.... ves vesel ugotovim, da mi lovi LE kadar je antenca obrnjena v vodoravni smeri nekako proti jugu.... sedaj me pa zanima zakaj je to tako? a ima pri tem kaj veze horizontalna, vertikalna modulacija?

potem ugotovim, da antenca v horitontalni smeri veliko boljše sprejema signal če jo z vgrajenim magnetom pripopaš na neko kovinsko telo... pripopam jo na kovinsko zadevo.... in gledam lahko kar naenkrat vse... tudi POP TV HD test.... hudo si rečem....

danes spet ugotovim v drugi sobi na drugem računalniku, da v določeni višini ali mestu v sobi ne najde signala.... potem pa antenco (vedno sedaj v horizontalni poziciji) premakneš za 10 cm bolj v levo desno (bolj v smeri proti jugu), pa naenkrat kar 100 procenten signal in kvaliteta.... hehe kr neki....

sedaj si bom kupil eno sobno anteno, ki bo sigurno boljša kot tale pinnaclova....

to je prvi del zgodbe.... sedaj ko malo preletavam te programe ugotavljam da je bilo v teh dveh mesecih kar nekaj napredka narejeno... kar se RTV tiče seveda ni bilo nič od nič.... kar se pa tiče POP TV pa velikanski napredek... HD testni program.... 24 ur v HD tehniki.... POP TV in KANAL A ogromno programa predvajata v formatu 16:9.... recimo filme.... in 24 ur... torej tudi nekatere oddaje lastne produkcije, medtem ko vmes kakšne reklame padejo spet v 4:3 format....

Hm ne vem če pravilno razmišljam.... malo komentarja bi prosil


:lol:

sedaj je na poti tudi nov Sony-jev TV z vgrajenim MPEG4 sprejemnikom.... komaj čakam, da vidim kakšna bo slika.... sedaj je že kar nekaj programa v 16:9 tehniki, da ne bomo spet tistih črnih robov gledali....

Lepe praznike!!!! 8) Hvalaaaaaaaaaaa


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 21:40 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Vsi DVB-T oddajniki imajo horizontalno polarizacijo. (laično povedano morajo elementi antene biti v horizontalni ravni). Vzaprtrm prostoru pa zadeve niso tako "simpel". Signal se namreć od ovir in od sten odbija. Zato ti pravzaprav do sprejemne antene lahko pride v bilokateri polarizaciji. še huje je, ker se lahko polarizacija s časom spreminja.

Zzato velja vse kar sem napisal v prejšnjem postu. Zunanja antena je najboljša antene. Ker očitno sprejemaš tudi HD signal iz Šanc (Grad), je najbrž najbolje da tja obrneš eno zunanjo UHF anteno. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 22:18 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
sedaj si bom kupil eno sobno anteno, ki bo sigurno boljša kot tale pinnaclova....
Tudi jaz imam Pinnacle USB tuner in tole pinanaclovo anteno, ki sem jo dobil zraven sploh nisem še uporabljal. To je samo ena navadna kovinska palica, ki je pobarvana, videti pa je kot, da je neka specialna antena prav za DVB-T. Pa še brez ojačevalca je zadeva, tako da ni šans da bi z njo kaj ulovil, razen če nisi kje blizu zelo močnega oddajnika. Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 22:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne biti tako skeptičen do palice, tako kot dipol je to včasih optimalna rešitev, seveda če jo postaviš v točko kjer se več odbojev sešteva. Sem imel večkrat slučaj, da je celo na strehi najmanjša strešna antena delovala bolje kot največja in najboljša. V sobi je ta fenomen še toliko bolj izrazit, sploh pri digitalni, ki deluje z odbitimi signali iz vseh smeri, da SFN ne omenjam.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 22:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
In kako ste kaj zadovoljni s temi Nanosticki? Se splača kupiti?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited