Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 09, 2024 10:26

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 610 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 23:25 
Citiram:
Tudi jaz imam Pinnacle USB tuner in tole pinanaclovo anteno, ki sem jo dobil zraven sploh nisem še uporabljal. To je samo ena navadna kovinska palica, ki je pobarvana, videti pa je kot, da je neka specialna antena prav za DVB-T. Pa še brez ojačevalca je zadeva, tako da ni šans da bi z njo kaj ulovil, razen če nisi kje blizu zelo močnega oddajnika.
Sem s podobno opremo, le da je od FlyVIDEO (ali nekaj takšnega), poskušal kaj ujeti na obrobju Maribora (v ono smer proti Koroški, torej stran od Tezna) zunaj na odprtem, kjer je bilo Pohorje kot na dlani. Signala je sicer bilo nekaj, je pa zelo nihal, kvaliteta pa daleč od takšne, da bi se dalo kaj videti. Kako blizu kako močnih oddajnikov bi naj bil, da bi tole potem delalo?

No, ja. Resnici na ljubo je ta kombinacija na vrhu manjšega bloka v istem koncu mesta na trenutke celo znala delovati, če si se zraven pravilno postavil, bil tam ob pravem času dneva in je zunaj pihal ustrezni veter. :-) Pa tudi potem se je za spoznanje boljše lovilo DVB-T iz bistveno bolj oddaljenega in s hribi zastrtega Schoeckla.

V pritličju istega armiranobetonskega bloka je na tej opremi bila praktično popolna tema. Ko sem pa isto anteno samo približal (priključiti je zaradi različnih konektorjev nisem mogel, adapterja se mi pa ni dalo delati) Clarke-Techu HD 5000-C, se je pa naš DVB-T dalo prav lepo spremljati.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 23:30 
Uf hvala za vse odgovore... sem si jih z veseljem prebral.... ja to glede spreminjanja modulacije glede na čas sem tudi že opazil.... enkrat imaš antenco na enem mestu, vse lovi brez problema... drugič jo uporabiš iz istega mesta, pa slika šteka in moraš spet iskati optimalno mesto.... recimo sam sem poskenikral kanale in sem dobil avstrijske ki so mi tisti dan delali čisto kot solza... kasneje jih nikoli več nisem mogel poskenirati... niti gledati....

sedaj sem z laptopom skakljav po pritličju in iskal signal pa ga nisem našel :x .... hm pričakujem namreč Sony Bravia KDL-40W4000( ki bo v pritličju), za katero sem tudi že naročil sobno anteno z ojačevalcem.... pa me sedaj skrbi, da bo problem s signalom... v prvem štuku pa kar lovim brez problema.... pa še zanimivo je to.... da lovim kar čez več sten... medtem ko v pritličju sploh ni stene, ampak so taka steklena vrata, pa kljub temu ne zazna signala... razmišljam v smeri, da se v prvem štuku povsod nahajam v manjši sobi, kjer zaradi številnih odbojev pride do večje koncentracije signala.... medtem ko je spodaj en velik prostor in se verjetno porazgubi....

a bo s sobno anteno vendarle lovilo?

drugače sem paugotovil, da je odvisna moč signala tudi od programa (ali močjo računalnika?), ki ga uporabljaš.... s TVCentrom, ki sem ga dobil zraven Nanosticka, poskeniram več in gledam z manj zatikanja... z laptopom, kjer pa uporabljam DVBViewer pa recimo HD POPTV testa sploh ne dobim... upam da je tudi to en od razlogov, zakaj z laptopom v pritličju nisem zaznal dovoljšnega signala.... samo na drugi strani sem ga pa zgoraj brez problema tudi z laptopom... hm... ne vem...

UHF antene raje ne bi montirali....je bolj simpl tako s sobno.... tako da to bolj zadnja možnost...

p.s.: aja še to - kakšne so pa VHF antene.... ker tale moja sobna naj bi poleg UHF tudi VHF lovila.... pa FM tut, sam to vem da je radio :P :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 26, 2008 9:26 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Slovenija na VHF ne bo oddajala DVB-T, na VHF oddajajo še nekateri analogni oddajniki. Za sprejem FM-ma pa potrebuješ specialno anteno za to področje.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 26, 2008 10:08 
Citiram:
UHF antene raje ne bi montirali....je bolj simpl tako s sobno.... tako da to bolj zadnja možnost...
A ne bi ti raje reskiral kakšno uro(?) svojega cajta in zunaj zmontiral npr. kakšno poceni zunanjo Iskrino anteno z ojačevalcem.....glede na lastne izkušnje ti lahko povem, da je razlika napram sobni zelo očitna.S sobno z ojačevalcem seveda, sem skakal po celem stanovanju, pa sem komaj dobil za silo signal, medtem ko zunanja,
ki sem jo "postavil"na balkon, lovi signal brez problema, pa naj bo obrnjena v katero koli smer. :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 26, 2008 10:40 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Po mojih izkušnjah velja tole:

zunanja antena z ojačevalcem > sobna antena z ojačevalcem > priložena antenca

Torej lahko pričakuješ, da se bo sobna antena boljše obnesla.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 26, 2008 12:54 
hja... danes ponoči sem nadgradil laptop na SP3 in sedaj so mi bila vrata odprta, da naložim TVCenter ki ga prej nisem mogel naložiti.... sedajle sem v pritličju testiral še s tem programom in signal sem našel... a slika se zatika.... pa pomoje niti ne toliko zaradi premalo signala (čeprav ga res ni bilo veliko), temveč zaradi preslabega procesorja... program namreč žre ogromno procesorske moči (skakanje na 100 % porabe in nazaj....ves čas)... DVBViewer sploh ni požrešen... tako da za začetek bom sprobal z eno resno sobno anteno.... in skakljal bom okoli, da najdem najbolše odboje....

torej je od programa odvisno kaj in koliko signala boš ujel... zanimivo....

zunanje namreč ne vem kam namontirati.... :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 26, 2008 14:21 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz uporabljam tudi TV Center in imam Core2 Duo procesor, 2GB rama in mi TV Center žre 30% procesorja in 800MB rama, slika pa se zatika, najbolj še na POP TV in čez čas popolnoma zmrzne. Signala pa imam več kot dovolj.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 26, 2008 15:00 
ja pop tv na splošno najbolj zafrkava... to je tudi meni uganka..... najbolj v nulo pa dela kanal a.... drugače pa ja.... tv center na momente kar zmrzne... hm ne vem....

drugače pa imam na namiznem PC tako dobre komponente, da vzrok za trzanje pop tv-ja ni v specifikacijah računalnika.... na laptopu pa so problemi pri vseh kanalih.... 2,5 GHz Intel Mobile procesor, 768 MB RAM-a.... pa še obremenjenost procesorja ves čas dosega 100 %... je tale TV Center kar požrešen... DVBVewer pa mi na laptopu dela super.... 30 % obremenjenost, razen pri kakšni HD zadevah ga zmanjka.... 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 26, 2008 15:28 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Nekaj glede sprejema s PCTV Hybrid Pro Stick sprejemnikom;

to zadevo sem kupil že pred časom, ko še nisem imel televizije s MPEG4. Priklopil sem na sobno anteno. Zadeva deluje dobro s priloženim programom in dodatnim MPEG4 codecom. Kako sem prišel do njega, je že druga zgodba. Ne glede na moč računalnika je slika cukala. Ko sem pa zadevo priklopil na pravo zunanjo anteno, so vse težave čudežno nehale. Praksa je pokazala, da zadeva zelo dobro deluje, če ima zelo dober signal. In to navkljub temu, da je program kazal podobno moč in kakovost kot pri drat antenci.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 27, 2008 10:00 
Citiram:
DVBVewer pa mi na laptopu dela super.... 30 % obremenjenost, razen pri kakšni HD zadevah ga zmanjka.... 8)
Zakaj se pa sploh potem obremenjuješ z priloženim softom.Jaz tistega Power cinema programa in tudi Arcsoft se mi ne zdi kaj boljši, sploh ne povoham več, mi Dvb Dream z CoreAVC kodekom čist spodobno deluje....

Obremenjenost na Sempron 2400+ (512 rama) je okoli 70%, na X3 8450(2GB) pa 30%....uporabljam pa Gigabyte U8000 hybrid.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 610 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited