Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:37

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 27, 2008 21:19 
Odsoten

Pridružen: To Jun 14, 2005 11:14
Prispevkov: 146
Citiram:
Vem da dvakrat pritisneš F2 (mislim da prvič za meritev BER-a, drugič ap ta impulzni), pri meni pa v BER meritvah F2 sploh nima funkcije.
Glede signala pa bi morala biti kak izvijač zapičen v konektor za K37 dovolj. :)
Tud jaz sem naletel na isti problem.... očitno najina aparata nimata te funkcije enablane.... :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 10, 2008 12:05 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Kolega mi ponuja starega PROMAX MC-377... a se z njim da izmeriti tudi DVB-T signal? Vem da meri obojne satelitske signale in pa analogne zemeljske, ne vem pa za digitalne zemeljske...?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 10, 2008 21:51 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Glede na specifikacije na spletu, kaže da tega ne podpira. Torej ti za merjenje kakovosti DVB-T ne bo prišel v poštev.
Za te namene je dober že UNAOHM-ov RB25-T ki je njihova najcenejša varianta za to. So sicer tudi manjši in cenejši a brez spektralnega analizatorja.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 09, 2010 14:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Najprej to, da analognega instrumenta nikakor ne moreš SW nadgraditi, da bi kazal karkoli od digitalne, razen spektra, kar pa zna vsak analogni instrument.

Sicer smo pa dobili KWS iz servisa, kar brez veze je občasno kazal, da je baterija prazna, čeprav je bila polna ali pa smo mu jo odklopili in se izklopil.
Stvar so kot kaže popravili in nadgradili SW, tako da sedaj kaže impulzni odziv. Anteno imam obrnjeno na Krim, na K64 stvar deluje dobro. Krvavec je povsem z boka (lokacija Kranj Labore) in instrument lepo pokaže cca -20dB signala, ki prehiteva za 130,4us oziroma 38,9km (Krvavec je pač bližji, kot Krim) in cca -25dB signala, ki zaostaja za 79,6us (23,9km) - verjetno Kum, ki je dlje kot Krim.
Na K37 pa je MER obupen (cca 20dB), ton je sicer dober (slike ni ker nimamo MPEG4), konstelaciija je povsem nestabilna, impulzni odziv je pa prazen - samo najmočnejši signal. Kot kaže je MuxA izven sinhronizacije.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited