Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 10:01

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Merilni instrumenti za DVB-T
OdgovorObjavljeno: So Okt 25, 2008 22:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na sprejemniku piše KMS AMA 300, a o njem nisem na netu nič našel.
(Pripisano kasneje, gre za KWS)

Sem se pa danes z njim malo bolj pozabaval pri postavitvi antene za K53 iz Učke na moji bajti in ima tudi lepe lastnosti.
V bistvu se z njim nastavljajo solidni signali, zato slabše obvladovanje problematičnih signalov ni neka večja slabost. Razen če ima res probleme z močno refleksnimi signali, ti znajo biti na zaguljenih lokacijah edina izbira in predstavlajte si, da pridete v neko dolino na koncu sveta, kjer z instrumentom ne morete pogledati niti BER, poceni škatla ap kaže perfektno sliko.

Sicer sem pa nastavljal predvsem na zumirano konstelacijo (prikaže celo ali pa posamezne kvadrante, kar je pri 64QAM fajna stvar, posebno če si na strehi, instrument pa na podstrehi) in CBER.

@Pinosat Učko sem uspel nastaviti na VBER manjši od 1e-8, kar je spodnji doseg instrumenta, tako da z VBER-om nisem imel kaj početi. Se je pa CBER pri optimalni nastavitvi gibal med 1e-3 in 2e-3. Po obnašanju BERa sodeč je delal motnje oddajnik TV Litija, saj so bile važne mikro spremembe v višini in zasuku. S tem sem verjetno lovil minimalni sprejem Litije v kombinaciji za maksimalnim signalom iz Učke. Zraven sem imel vključen piskač na mojem "merilnem" TV-ju in je bil bolj občutljiv, predvsem pa hiter. Bi bil pa BER brez instrumenta krepko slabši, saj v točki maksimalnega signala BER še zdaleč ni bil optimalen.

Bo pa treba instrument oziroma meritve še malo naštudirati, ima recimo konstelacijo za vsakega od 6816 nosilcev. Zanimivo je bilo, da so začetni nosilci zelo slabi, razmetani, zarotirani, zamaknjeni po višini..
Ă


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Ne Okt 26, 2008 20:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 26, 2008 0:54 
Odsoten

Pridružen: To Jun 14, 2005 11:14
Prispevkov: 146
@ Tehnični...

Zato ker je firma KWS AMA 300

tukaj poglej...
http://www.satmueller.de/englisch/produktframe.htm

ali pa tu

http://www.kws-electronic.de/main/topfr ... g&langid=2&


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 26, 2008 2:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tenks.
Kolikokrat sem pogledal logo in vedno prebral KMS, čeprav je dokaj jasno napisano KWS. W je nekoliko stiliziran kot narobe obrnjeni M. :)

Sicer pa nemška klasika, vse prebral, pa še vedno ne vem ali se da SW nadgraditi, nikjer nič o tem, SW-ja ni na netu... je pa definitivno moja verzija instrumenta oskubljena napram temu kar je v navodilih.

Je pa moja najhujša zamera, da ne moreš ročno nastavljati atenuatorja, sam ga pa nastavlja tako butasto, da res ni - včasih pride do prekrmiljenja zaradi močnega signala izven območja meritve, spet drugič atenuator našpona tako visoko, da nič ne vidiš. Itak je pa sprememba atenuatorja prvo kar narediš, če posumiš, da je meritev napačna (instrument laže). In kaj ti ostane tu, dodati svoj atenuator in ga nenehno menajvati, da obideš avtomatiko - sramota, ta ki je tole programiral oziroma njegov šef oz. projektant je kak brihtnež brez vsakih izkušen. :( :shock:

PS: Morda se sicer kje da kaj nastaviti, ampak tega v navodilih nisem našel.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Ne Okt 26, 2008 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 26, 2008 8:02 
Odsoten

Pridružen: To Jun 14, 2005 11:14
Prispevkov: 146
Ja na žalost se ne da nič nastavitit... tudi mi razmišljamo o nakupu novega aparata ki bo znal prebaviti kaj več kot ta AMA 300... predvsem DVB-S2, 8PSK

Problem pri teh mašinah je tudi to, da je potrebno poznati tudi S.R., da se lahko zakleneš na nek signal.... dočim je bil par dni nazaj en tip pri nas in je imel predstavitev ene mašine, ki je vse sama izračunala... samo na frekvenco si se postavo in že si dobil vse podatke ..... bomo videli... :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 26, 2008 12:24 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Veliko obljublja tudi PROMAX , imam njegovega analognega dedka in sem že leta zelo zadovoljen z njim. Prosaf, ki tole reč prodaja pravi, naj bi se ga kmalu dalo nekako nadgradit, da bo prebavljal in pokazal tudi sliko našega DVB-T ja. Bomo vidli... Do takrat pa čakamo in štejemo šuške. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 26, 2008 17:49 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
[quote="satelitko"]Veliko obljublja tudi PROMAX , imam njegovega analognega dedka in sem že leta zelo zadovoljen z njim. Prosaf, ki tole reč prodaja pravi, naj bi se ga kmalu dalo nekako nadgradit, da bo prebavljal in pokazal tudi sliko našega DVB-T ja. Bomo vidli... Do takrat pa čakamo in štejemo šuške. Ă

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 26, 2008 21:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Savos - v navodilih piše, da lahko pri DVB-T pogledaš nek impulzni odziv ali nekaj podobnega. Pri meni te opcije ni, bi bila pa zelo zanimiva, gre namreč za meritve refleksij v signalu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 26, 2008 22:52 
Odsoten

Pridružen: To Jun 14, 2005 11:14
Prispevkov: 146
Bom jutri pogledal, samo dvomim, ker nimam nobene navadne zunanje antene, da bi lahko kaj izvajal ... bom se še zakopal malo v menuje in nastavitve.... 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 27, 2008 13:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Vem da dvakrat pritisneš F2 (mislim da prvič za meritev BER-a, drugič ap ta impulzni), pri meni pa v BER meritvah F2 sploh nima funkcije.
Glede signala pa bi morala biti kak izvijač zapičen v konektor za K37 dovolj. :)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited